آموزش تکنیک کار با ورق طلا

9 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  550,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام ماریا قهرمانی هستم دارای مدرک فوق لیسانس IT گرایش تجارت الکترونیک. در زمینه دست سازهای هنری فعالیت میکنم. هنر پتینه و کهنه کاری را حدودا از سال 86 شروع کردم و به واسطه علاقه ای که به هنر طراحی صحنه و دکور داشتم به صورت تخصصی این هنر را دنبال کردم. بعد از گذراندن دوره پتینه و تجربه های گوناگون ساخت انواع وسایل دکوراتیو و همچنین استفاده از ساخت دکورها از لوازم بازیافتی و تزئین آنها در کنار رشته اصلی خودم به این کار نیز مشغول شدم. بعد از کسب تجربه در کار و با علاقه بسیار به این هنر، در گالری Floret شروع به کار کردم و با تدریس و تولیدمحتوا فعالیت خودم را گسترش دادم. امیدوارم از یادگیری این هنرهمراه با من لذت ببرید.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره کار با ورق طلا خوش آمدید

ورق طلا در ضخامت و عیار های مختلف در بازار موجود است و در دو دسته تقسیم بندی می شود که یکی ورق های عیاردار است که از آن ها در تذهیب و نمای ساختمان و غذاهای گران قیمت و ... استفاده می شود. این ورق ها گران قیمت هستند. دسته دیگر ورق هایی است که از جنس طلا نیستند بلکه از فلزهای دیگر ساخته شده و تنها به خاطر داشتن رنگ و جلای شبیه طلا به آن ها ورق طلا اطلاق می شود که خب قیمتی بسیار پایین تر از ورق های طلای واقعی دارند.

پوشش دادن وسایل با لایه نازکى از فلزات یکى از قدیمى ترین هنرها است که سابقه آن به هزاران سال پیش بازمى گردد. آثار آب کارى شده و طلاکارى قدیمى گرچه ساده هستند اما آثارى کاملاً حرفه اى هستن

امروزه استفاده از ورق طلا مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده که می توانید ورق طلا را برای مصارف گوناگون مانند پتینه، هنر های دکوراتیو و رزین استفاده کنید و شروع به فعالیت در این زمینه داشته باشید.

ورق طلا در دو نوع جامد و مایع موجود می باشد که برای استفاده از ورق طلا جامد باید از چسب ورق طلا استفاده کرد تا بتوانید ورق طلا را روی کار ثابت نگه دارید ولی برای استفاده از ورق طلا مایع احتاجی به چسب نیست.

و همچنین ورق طلای مایع برای سطوحی مانند مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد تا کامل روی سطح را پوشش دهد.

ورق طلا را می توان برای انواع سطوح مانند شیشه، بوم، سفال و ... استفاده کرد و به آن زیبایی بخشید و به خاطر اینکه ورق طلا جلوه درخشانی دارد، افراد بسیاری را به خود جذب کرده.

و شما می توانید این هنر زیبا را با هنر های دیگری مانند کهنه کاری و پتینه کردن تلفیق کنید و به کارتان جلوه بهتری دهید.

ورق طلا به خاطر ظرافتی که دارد با برخورد ضربه دست یا وسیله ای ممکن است از حالت ورقه ای خارج شود، پس با احتیاط باید با آن کار کرد.

ورق طلا را به راحتی می توانید از بازار یا سایت هنری تهیه کنید و بر روی سفال، شیشه و ... استفاده کنید فقط باید تمام نکات را به خوبی یاد بگیرید تا کیفیت و ماندگاری کارتان بالا رود.

امیدوارم این هنر زیبا را ببینید و لذت ببرید

 

laptopدرس ها

معرفی دوره کار با ورق طلا

سلام به دوره کار با ورق طلا خوش آمدید. پوشش دادن وسایل با لایه نازکى از فلزات یکى از قدیمى ترین هنرها است که سابقه آن به هزاران سال پیش بازمى گردد. کار با ورق طلا یکی از پرکاربردترین تکنیک ها در هنر محسوب می شود. چون این قابلیت را دارد که در زمینه های مختلف هنری از آن استفاده شود.یکی از مهمترین کاربردها آن استفاده در هنر پتینه است.که در این دوره با تکنیک پایه استفاده از ورق طلا آشنا خواهید.

جلسه اول: آموزش ورق طلا پایه

در جلسه اول آموزش، تکنیک ورق طلا بر روی قاب ساده را یاد می گیرید که در عین سادگی بسیار جذاب است و به قاب ما یک حالت آنتیک می دهد. و به خاطر اینکه ورق طلا جلوه درخشانی دارد، افراد بسیاری را به خود جذب می کند.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش تکنیک استنسیل

در این جلسه تکنیک استنسیل را یاد می گیرید که بر روی ظرف سفالی به شما آموزش داده شده ولی می توانید بر روی انواع سطوح این تکنیک را اجرا کرده و حتی با تلفیق رنگ های اکریلیک به صورت سایه روشن یا قرارگیری رنگ ها در کنار هم یک زیر ساز زیبا داشته باشید و طرح مورد نظرتان را روی آن اجرا کنید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش ورق طلا و شاپان

در این جلسه می خواهیم به شما کار با ورق طلا و شاپان را آموزش بدیم، ورق طلا و شاپان بهتر است روی سطحی کار شود که دارای فرورفتگی باشد تا اجرای نهایی به خوبی خود را نشان دهد و شما می توانید با چیدمان رنگ ها در کنار هم و تلفیق ورق طلا و شاپان به کار جلوه بیشتری دهید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش ورق طلا و کهنه کاری آبی

در این جلسه کار با ورق طلا و رنگ کهنه کاری را یاد می گیرید و شما می توانید رنگ کهنه کاری را در رنگ های مختلف تهیه کنید و برای زمینه کار استفاده کنید. شما در این جلسه یاد می گیرید چگونه یک سطح با تمام فرورفتگی ها را با رنگ کهنه کاری رنگ کرده و با ورق طلا به آن جلوه دهید و یک قاب آیینه زیبا داشته باشید که بعد از قرارگیری آیینه به صورت دکوری استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش ورق طلا و کهنه کاری سفید

در جلسه قبلی کار با ورق طلا و کهنه کاری آبی را یاد گرفتید و در این جلسه روش کار با ورق طلا و رنگ کهنه کاری بسیار متفاوت است و شما با یادگیری این دو تکنیک می توانید دو قاب آیینه با دو سبک مختلف را اجرا کنید و حتی با داشتن یک رنگ کهنه کاری و ورق طلا بازم دو تکنیک قابل اجراست.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش توتکالی

در ابتدای آموزش رنگ آمیزی زمینه را یاد می گیرید و بعد از آن آموزش نقش برجسته را خواهید داشت که می توانید روی انواع ظروف سفالی اجرا کنید و بعد شروع می کنید به انجام توتکالی بر روی نقش برجسته که زمینه کار را بسیار زیبا می کند. شما می توانید طرح های بسیاری را با این تکنیک اجرا کنید و به آن جلوه بخشید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش ورق طلا روی شیشه

در این جلسه کار با تکنیک ورق طلا بر روی شیشه را یاد می گیرید که می توانید هم با ورق مس یا نقره کار کنید و یا با تلفیف ورق طلا و ورق مس به کار زیبایی بخشید این هنر را روی روی گلدان شیشه ای یا حتی برای ظرف های هفت سین یاد بگیرید و انجام دهید و با شابلون های مختلف برای زمینه کارتان طرح بزنید که این کار بر اساس سلیقه شما هنر دوستان عزیز می باشد.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش ساخت آینه و ورق طلا

در آخرین جلسه از هنر کار با ورق طلا، ما به شما هنردوستان عزیز ساخت آینه و تلفیق آن با ورق طلا را یاد می دهیم که بسیار زیباست و شما بعد از دیدن این آموزش دیگر می توانید آینه های منزل و محل کارتان را خودتان بسازید و روی آن طرح بزنید. امیدوارم تمامی جلسات را با دقت ببینید و استفاده کنید.

خرید دوره