دوره آموزش ویترای روی شیشه ( تکنیک آبرنگی )

در این کلاس آموزشی قصد داریم شما را با تکنیک های مختلف نقاشی آبرنگی با رنگ ویترای آشنا کنیم .نقاشی آبرنگ سابقه‌ای کهن دارد و ردپای آن به نقاشی‌های درون غار اروپای پله لیتیک و نگارنوشت‌های مصریان قدیم می‌رسد. و در سده های میانه در اروپا به اوج خود رسید، تاریخ بهره‌گیری این رنگ ماده از رنسانس شروع می‌شود و هنوز هم ادامه دارد. شفافیت رنگدانه ها، سفیدی کاغذ و تنوع بی پایان رنگ های آبرنگی که میتوانند به سرعت باهم ترکیب شوند بخش هایی از کیفیاتی هستند که تنها در آبرنگ میتوان دید و اینها ویژگی های نقاشی با آبرنگ هستند . آبرنگ راهی سریع برای ایجاد و خلق تصاویر زیبا و بدیع است.

تنها با چند حرکت قلم مو و مقداری رنگ می توان با رنگ گذاری های سریع و پی در پی در زمانی کوتاه تصویری پویا و فریبنده ایجاد کرد و همین موضوع باعث محبوبیت این متریال در نقاشی شده و امروزه طرفداران زیادی را جذب خود کرده همچنین هنر نقاشی روی شیشه یا ویترای نیز قرن ها در میان ملل مختلف محبوبیت داشته است و آثار متعدد و متنوعی از این هنر را می توان در موزه های نقاط مختلف جهان یافت. خواص رنگ های ویترای از جمله خاصیت ترنسپرنت بودن و شفافیت و جذابیت این رنگ ها باعث شده امروزه طرفدار های زیادی را به خود جذب کند از این رو ما بر آن شدیم که با ترکیب این دو هنر جذاب و با قدمت یعنی هنر نقاشی با آبرنگ و هنر نقاشی روی شیشه ( ویترای) به هنر جدیدی برسیم و آثار نوین و جدید خلق کنیم. این آموزش بر پایه ی هنر ویترای یا همان نقاشی روی شیشه آماده شده است با این تفاوت که اینبار سعی کردیم حال و هوای نقاشی با آبرنگ را با رنگ های ویترای شبیه سازی کنیم و از حرکت رنگ ها بر روی شیشه به فرم های تازه ای در تکنیک آبرنگی برسیم و تابلوهای ویترای را درست کنیم .

در این کلاس ما با سه طرح مختلف به شما تکنیک های مختلف نقاشی آبرنگی با ویترای را خواهیم آموخت و شما بعد از شرکت در این دوره قادر خواهید بود طرح های مختلف نقاشی با آبرنگ را با این تکنیک ها با استفاده از رنگ ویترای به تصویر بکشید و تابلوی ویترای درست کنید و از خلق این آثار جدید لذت ببرید . توصیه ی ما به شما هنر دوستان عزیز این است که اگر با تکنیک های اولیه ی ویترای آشنایی ندارید ابتدا با شرکت در کلاس نقاشی روی شیشه ( ویترای) اصول اولیه ی نقاشی ویترای را بیاموزید و بعد یادگیری این تکنیک جذاب را آغاز نمایید.

ویژگی های این دوره

نوع دوره:
غیرحضوری (ویدئو)
پیش نیاز:
ندارد
مدت زمان:
2:44:53
تعداد ویدئو:
23 عدد
حجم فایل‌ها:
1.46GB

مباحث دوره ( 10 جلسه )

جلسه دوم:ساخت رنگ های ویترای برای طرح پروانه و آماده سازی

جلسه سوم: ساخت تابلو ویترای طرح پروانه با تکنیک آبرنگی

جلسه چهارم: ساخت رنگ های اصلی طرح اسب و پیاده سازی کلیت طرح

جلسه پنجم: اجرای سطح روی تابلو ویترای آبرنگی طرح اسب و دختر

جلسه ششم: ساخت رنگ های زمینه تابلو ویترای طرح اسب و دختر

جلسه هفتم: اجرای زمینه و ویرایش نهایی تابلو ویترای طرح اسب و دختر

جلسه هشتم: ساخت رنگ های طرح کهکشان

جلسه نهم: اجرای طرح کهکشان با تکنیک ویترای آبرنگی

جلسه دهم: تکمیل تابلو ویترای آبرنگی طرح کهکشانی و توضیحات تکمیلی

آشنایی با مدرس دوره:

مرجان رضازاده هستم. دانش آموخته رشته مهندسی معماری در مقطع لیسانس. از کودکی همواره به یادگیری هنر های مختلف علاقه داشتم و همچنین شیفته ی تاریخ و معماری و هنر های باستانی ایرانی هستم . دوست دارم در این کلاس نیز آموخته های خودم رو با دیگران به اشتراک بذارم، امیدوارم شما هم من رو در این راه همراهی کنید.
  • آموزش کامل و قدم به قدم
  • پشتیبانی و رفع اشکال نامحدود
  • مشاهده ی آموزش بدون محدودیت زمان و مکان
  • آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 650,000 تومان 
هزینه دوره :  650,000 تومان