آموزش ویترای روی شیشه ( تکنیک آبرنگی )

10 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  350,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

مرجان رضازاده هستم. دانش آموخته رشته مهندسی معماری در مقطع لیسانس. از کودکی همواره به یادگیری هنر های مختلف علاقه داشتم و همچنین شیفته ی تاریخ و معماری و هنر های باستانی ایرانی هستم . دوست دارم در این کلاس نیز آموخته های خودم رو با دیگران به اشتراک بذارم، امیدوارم شما هم من رو در این راه همراهی کنید.

paperتوضیحات دوره

با سلام خدمت شما دوستان هنر دوستwink

در این کلاس آموزشی قصد داریم شما را با تکنیک های مختلف نقاشی آبرنگی با رنگ ویترای آشنا کنیم .نقاشی آبرنگ سابقه‌ای کهن دارد و ردپای آن به نقاشی‌های درون غار اروپای پله لیتیک و نگارنوشت‌های مصریان قدیم می‌رسد. و در سده های میانه در اروپا به اوج خود رسید، تاریخ بهره‌گیری این رنگ ماده از رنسانس شروع می‌شود و هنوز هم ادامه دارد. شفافیت رنگدانه ها، سفیدی کاغذ و تنوع بی پایان رنگ های آبرنگی که میتوانند به سرعت باهم ترکیب شوند بخش هایی از کیفیاتی هستند که تنها در آبرنگ میتوان دید و اینها ویژگی های نقاشی با آبرنگ هستند . آبرنگ راهی سریع برای ایجاد و خلق تصاویر زیبا و بدیع است.

تنها با چند حرکت قلم مو و مقداری رنگ می توان با رنگ گذاری های سریع و پی در پی در زمانی کوتاه تصویری پویا و فریبنده ایجاد کرد و همین موضوع باعث محبوبیت این متریال در نقاشی شده و امروزه طرفداران زیادی را جذب خود کرده همچنین هنر نقاشی روی شیشه یا ویترای نیز قرن ها در میان ملل مختلف محبوبیت داشته است و آثار متعدد و متنوعی از این هنر را می توان در موزه های نقاط مختلف جهان یافت. خواص رنگ های ویترای از جمله خاصیت ترنسپرنت بودن و شفافیت و جذابیت این رنگ ها باعث شده امروزه طرفدار های زیادی را به خود جذب کند از این رو ما بر آن شدیم که با ترکیب این دو هنر جذاب و با قدمت یعنی هنر نقاشی با آبرنگ و هنر نقاشی روی شیشه ( ویترای) به هنر جدیدی برسیم و آثار نوین و جدید خلق کنیم. این آموزش بر پایه ی هنر ویترای یا همان نقاشی روی شیشه آماده شده است با این تفاوت که اینبار سعی کردیم حال و هوای نقاشی با آبرنگ را با رنگ های ویترای شبیه سازی کنیم و از حرکت رنگ ها بر روی شیشه به فرم های تازه ای در تکنیک آبرنگی برسیم و تابلوهای ویترای را درست کنیم .

در این کلاس ما با سه طرح مختلف به شما تکنیک های مختلف نقاشی آبرنگی با ویترای را خواهیم آموخت و شما بعد از شرکت در این دوره قادر خواهید بود طرح های مختلف نقاشی با آبرنگ را با این تکنیک ها با استفاده از رنگ ویترای به تصویر بکشید و تابلوی ویترای درست کنید و از خلق این آثار جدید لذت ببرید . توصیه ی ما به شما هنر دوستان عزیز این است که اگر با تکنیک های اولیه ی ویترای آشنایی ندارید ابتدا با شرکت در کلاس نقاشی روی شیشه ( ویترای) اصول اولیه ی نقاشی ویترای را بیاموزید و بعد یادگیری این تکنیک جذاب را آغاز نمایید.

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با مواد و ابزار مورد نیاز و مروری بر جلسات کلاس

در این جلسه شما را با ابزار و موادی که در هنر نقاشی آبرنگی با رنگ ویترای مورد استفاده قرار میگیرند آشنا میکنیم، و سرفصل ها و مطالبی که تا پایان جلسات این کلاس توضیح داده خواهد شد برای شما شرح میدهیم.

جلسه دوم:ساخت رنگ های ویترای برای طرح پروانه و آماده سازی

در این جلسه ابتدا نکاتی که برای آماده سازی سطح مورد نظر قبل از شروع کار رنگ آمیزی تکنیک آبرنگی ویترای لازم است رعایت شوند را متذکر خواهیم شد، سپس به شما آموزش خواهیم داد از دورگیر در این تکنیک چه استفاده هایی میتوان کرد و بعد از آن نحوه ساخت تمام رنگ های مورد نیاز برای اجرای طرح از ترکیب رنگ های دیگر رو در فیلم های آموزشی به مدت 17 دقیقه آموزش خواهیم داد تا در جلسه ی بعدی بتوانیم کار را شروع کنیم.

خرید دوره

جلسه سوم: ساخت تابلو ویترای طرح پروانه با تکنیک آبرنگی

در جلسه ی قبل با استفاده از دورگیر بخش هایی از کارمون رو برجسته کردیم و بعد رنگ های مورد نیاز را ساختیم و در این جلسه با استفاده از فیلم آموزشی به مدت 19 دقیقه به شما آموزش میدیم که توی تکنیک آبرنگی ویترای رنگ ها رو به چه صورت باید روی کار قرار بدید و چطور باهم ترکیب شون کنید و چطور بافت های مختلفی رو با استفاده از مدیوم و حلال ایجاد کنید و در نهایت تابلو ویترای طرح پروانه رو به پایان میرسونیم.

خرید دوره

جلسه چهارم: ساخت رنگ های اصلی طرح اسب و پیاده سازی کلیت طرح

در این جلسه اجرای طرح اسب و دختر را با تکنیک آبرنگی ویترای آغازخواهیم کرد و در ابتدا ساخت رنگ های مورد نیاز برای روی کار در این طرح را در قالب فیلم آموزشی به مدت 22 دقیقه به شما یاد میدهیم و سپس به شما آموزش خواهیم داد که در تکنیک آبرنگی ویترای چگونه بدون استفاده از دورگیر می توانید از پخش شدن رنگ ها در یکدیگر جلوگیری کنید و فیگور های مختلف را به صورت طبیعی بکشید.

خرید دوره

جلسه پنجم: اجرای سطح روی تابلو ویترای آبرنگی طرح اسب و دختر

در جلسه ی قبل رنگ های مورد نیاز برای اجرای طرح مون رو ساختیم و در این جلسه با 20 دقیقه فیلم آموزشی به شما نحوه ی اجرای سطح روی طرح اسب و دختر رو با استفاده از تکنیک های مختلف نقاشی آبرنگی با ویترای آموزش خواهیم داد و شیوه ی درست کنار هم گذاشتن رنگ ها و ترکیب رنگ ها باهم و ایجاد بافت های مختلف در کار رو بهتون آموزش میدهیم.

خرید دوره

جلسه ششم: ساخت رنگ های زمینه تابلو ویترای طرح اسب و دختر

در جلسه ی قبل اجرای سطح رویی طرح اسب و دختر رو یاد گرفتید و حالا در این جلسه درخت های دور تر( پشت کار) رو اجرا میکنیم و بعد نحوه ساخت تمام رنگ های مورد نیاز برای اجرای زمینه ی طرح از ترکیب رنگ های دیگر رو در فیلم های آموزشی به مدت 16 دقیقه به شما آموزش خواهیم داد تا در جلسه ی بعدی بتوانیم اجرای زمینه ی کار را شروع کنیم.

خرید دوره

جلسه هفتم: اجرای زمینه و ویرایش نهایی تابلو ویترای طرح اسب و دختر

در جلسه ی قبل رنگ های زمینه رو ساختیم و حالا در این جلسه زمینه ی کار رو اجرا میکنیم و توضیحاتی درباره ی تاثیر رنگ های زمینه بر طرح اصلی خواهیم داد و با استفاده از فیلم های آموزشی به مدت 20 دقیقه به شما یاد میدهیم که چه رنگ هایی را کجای کار قرار دهید تا به رنگ مورد نظر برسید و در نهایت ادیت های نهایی کار رو اجرا میکنیم و اجرای این طرح رو با تکنیک آبرنگی ویترای به پایان میرسیونیم.

خرید دوره

جلسه هشتم: ساخت رنگ های طرح کهکشان

در این جلسه اجرای طرح کهکشانی را آغاز خواهیم کرد.و در ابتدا ساخت رنگ های مورد نیاز از ترکیب رنگ های دیگر را برای اجرای این طرح در قالب فیلم آموزشی به مدت 20 دقیقه به شما آموزش خواهی داد. در ادامه از تاثیر رنگ های مختلف بر یکدیگر و چگونگی رسیدن به غلظت مطلوب در رنگ ها در اجرای این طرح با تکنیک آبرنگی ویترای را به شما آموزش خواهیم داد.

خرید دوره

جلسه نهم: اجرای طرح کهکشان با تکنیک ویترای آبرنگی

در جلسه ی قبل رنگ های مورد نیاز برای اجرای این طرح از تکنیک آبرنگی ویترای رو ساختیم و در این جلسه شیوه ی درست اجرای زمینه ی این طرح و چگونگی ترکیب رنگ ها در کنار هم و ایجاد بافت یکنواخت و اضافه کردن ستاره ها را به صورت کامل به وسیله ی فیلم های آموزشی به مدت 18 دقیقه خواهیم آموخت و همچنین توضیحاتی در مورد ترتیب مراحل اجرای کار به شما خواهیم داد.

خرید دوره

جلسه دهم: تکمیل تابلو ویترای آبرنگی طرح کهکشانی و توضیحات تکمیلی

در جلسه ی قبل اجرای زمینه ی کار را به پایان رساندیم و در این جلسه شیوه ی اجرا کردن درخت های کار را در یک فیلم آموزشی به مدت 10 دقیقه به شما آموزش خواهم داد و همچنین در این جلسه خواهیم آموخت که چگونه به وسیله ی رنگ مفهوم نزدیکی و دوری در کار را به نمایش بگذاریم. در نهایت توضیحاتی تکمیلی در مورد تکنیک آبرنگی ویترای خواهم داد و مراحل اجرای 2 طرح دیگر را با هم مرور میکنیم.

خرید دوره