آموزش ویترای (مقدماتی)

12 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  450,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

آزاده یاسری نژاد هستم مدرس هنر، آشنایی من با هنر ویترای از پنج سال پیش شروع شد و بعد از یادگیری به صورت خودآموز با یک استاد ماهر در این زمینه، دوره های ویترای مقدماتی و پیشرفته را گذراندم و بعد از صبر و پشتکار بسیار در این زمینه پیشرفت کردم. و در حال حاضر مشغول به تدریس این هنر زیبا هستم. امیدوارم که از یادگیری این هنر زیبا لذت ببرید .

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره آموزشی هنر ویترای مقدماتی خوش آمدید.

تاریخچه ویترای از هزاران سال پیش به اروپا باز می گردد که از رومیان به یادگار مانده است.ویترایی که الان با نقاشی روی شیشه از آن یاد می شود،برگرفته از همان ویترای اولیه،یعنی ارسی ها و پنجره های قدیمی رنگی می باشد که در گذشته در معماری های خانه ها برای تزیین در و پنجره ها استفاده می شده است. در قدیم از شیشه های رنگی برای درو پنجره ها استفاده می کردند،به مرور روی همان شیشه های رنگی نقش و نگارهایی ایجاد می کردند که سبب زیبا شدن هرچه بیشتر شیشه ها می شد. مسجدی مانند:مسجد نصیرالملک شیراز،پنجره های رنگی و ارسی بکار رفته، در و پنجره های کاخ گلستان تهران و همچنین شیشه های رنگی در باغ دولت آباد شهر یزد بخشی از این نمونه های زیبای هنر ویترای در معماری ها می باشد. آثار مختلفی از هنر زیبای ویترای در موزه های کشورهای مختلف به چشم می خورد.به مرور هنر ویترای که از آن فقط به عنوان شیشه های رنگی یاد می شده است،دستخوش تغییرات دست هنرمندان قرار گرفت و به صورت ویترای امروزی که از آن به عنوان نقاشی روی سطوح شیشه ای و سفالی و غیره یاد می شود درآمد.این هنر زیبا امروزه طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب نموده است و در قالب تابلوها و ظروف مختلف،آثار بسیار زیبا و چشمگیر و باارزشی را روانه بازار کرده است. در این دوره اموزشی با مقدمات هنر ویترای آشنا میشویم، _آشنایی با چرخه رنگ یا دایره رنگی ایتن :این چرخه رنگی سه رنگ اصلی دارد که در صورت ترکیب با یکدیگر طیف های متفاوتی می سازد و این چرخه گسترده و کاربردی را ایجاد می کنند. این سه رنگ، زرد، قرمز و ابی هستند که با ترکیب یکدیگر رنگهایی گوناگون را ایجاد می کنند _آشنایی با دورگیری و اصول دورگیری _آشنایی با تکنیک های مختلف رنگ امیزی:رنگ آمیزی تخت،سایه روشن شفاف،سایه روشن مات _نقاشی روی آینه _نقاشی روی ظروف .

امیدوارم که این هنر زیبا را دنبال کنید و لذت ببرید.

laptopدرس ها

معرفی دوره ویترای (مقدماتی)

به دوره مقدماتی ویترای خوش آمدید ، امیدوارم تا پایان کلاس با من باشید و به خوبی از کلاس استفاده کنید. ویترایی که الان با نقاشی روی شیشه از آن یاد می شود،برگرفته از همان ویترای اولیه،یعنی پنجره های قدیمی رنگی می باشد و به مرور هنر ویترای که از آن فقط به عنوان شیشه های رنگی یاد می شده است، دستخوش تغییرات دست هنرمندان قرار گرفت و به صورت ویترای امروزی درآمد.این هنر زیبا امروزه طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب نموده است.

جلسه اول: معرفی ابزار و متریال ویترای

در جلسه اول آموزش انواع برندهای موجود در بازار را می شناسید و با مهم ترین ابزار کار برای شروع ویترای آشنا می شوید.مهم ترین ابزار برای شروع هنر ویترای، خود رنگ های ویترای و دورگیر می باشد و باید مدیوم و حلال ویترای حتما از خود برندی باشد که رنگ های ویترای را تهیه کردید.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش ساخت قیف دورگیری

دورگیر هایی که از فروشگاه ها تهیه می شود به خاطر وجود هوا داخل تیوپ، مناسب دورگیری نیست و ما در این جلسه یاد می دهیم که چطور یک قیف دورگیر بسازید.و بعد از ساخت قیف، متناسب با طرحمان سر قیف را را برش دهیم.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش دورگیری

در این جلسه انواع دورگیری خطوط را آموزش می بینید و یاد می گیرید که چگونه انواع طرح ها را دورگیری کنید. در شروع دورگیری انواع خطوط باید زمینه کارتان حتما تمیز و بدون گرد و غبار باشد و دورگیری را از فضایی شروع کنید که دستتان به دورگیری های قبل برخورد نکند.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش دورگیری طرح

در این جلسه آموزش شروع دورگیری بر روی طرح را آموزش می بینید و یاد می گیرید چگونه روی خطوط شکسته و منحنی فشار دستتان یکسان باشد.و در زمان دورگیری باید اتصالات دورگیری به خوبی انجام شود چون اگر فضای خالی باقی بماند در زمان رنگ گذاشتن ممکنه رنگ به فضای دیگر منتقل شود و طرح خراب شود.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش چرخه رنگ

در چرخه رنگ ما سه رنگ اصلی داریم که می توانیم بقیه رنگ ها را با این سه رنگ بسازیم که به آنها رنگ های فرعی می گوییم که ما در این جلسه ساخت رنگ های فرعی را به شما آموزش می دهیم، و اگر آشنایی با چرخه رنگ ها داشته باشید نیازی نیست خیلی از رنگ ها را تهیه کنید، می توانید خودتان از ترکیب رنگ های اصلی رنگ های مدنظرتان را بسازید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش رنگ آمیزی تخت

بعد از آنکه دورگیری یک طرح را انجام دادید شروع به رنگ آمیزی می کنید که در این جلسه رنگ آمیزی روی صفحه تخت را یاد می گیرید. در رنگ آمیزی باید توجه داشته باشید رنگ شما باید رقیق باشد تا روی شیشه بتواند حرکت کند و اگر خیلی غلیظ بود با حلال می توانید رنگ را رقیق کنید و برای روشن شدن رنگ از مدیوم استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش سایه روشن شفاف

در این جلسه سایه روشن شفاف را یاد می گیرید و برای شروع کار سایه روشن شفاف، حتما قبل از کار بر روی طرح اصلی قسمت هایی که تیره یا روشن تر می شود را مشخص کنید و آن را زیر شیشه قرار دهید تا راهنمای کار شما باشد و بر اساس طرحتان رنگ ها را انتخاب کرده و درست کنید.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش سایه مات ضربه ای

سایه روشن مات به دو دسته سایه مات ضربه ای و سایه مات خطی تقسیم می شود که در این جلسه سایه مات ضربه ای را یاد می گیرید. و مانند جلسه های قبلی که گفته شده چون رنگ ویترای سریع خشک می شود باید در رنگ گذاری و محو کردن سرعت عمل داشته باشید.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش کار روی ظرف منحنی

در این جلسه آموزش دورگیری و رنگ آمیزی روی ظروف منحنی را یاد می گیرید. که با این آموزش می توانید کلی طرح های زیبا روی انواع ظروف را ایجاد کنید.

خرید دوره

جلسه دهم: آموزش کار روی آیینه

در این جلسه دورگیری بر روی آیینه را یاد می گیرید که بسیار زیبا و دیدنی است و می توانید با یادگیری این تکنیک کلی طرح و نقش های زیبا روی آیینه های متفاوت خلق کنید. امیدوارم تمام آموزش های ویترای مقدماتی را با دقت ببینید و کارهای هنری زیبایی خلق کنید.

خرید دوره

جلسه یازدهم: الگو و طرح آماده ویترای

در این جلسه طرح آماده کلاس ویترای مقدماتی برای تمرین گذاشته شده. امیدوارم ازشون استفاده کنید و کلی لذت ببرید.

خرید دوره