دوره آموزش ویترای (مقدماتی)

سلام به دوره آموزشی هنر ویترای مقدماتی خوش آمدید.

تاریخچه ویترای از هزاران سال پیش به اروپا باز می گردد که از رومیان به یادگار مانده است.

ویترایی که الان با نقاشی روی شیشه از آن یاد می شود، برگرفته از همان ویترای اولیه، یعنی ارسی ها و پنجره های قدیمی رنگی می باشد که در گذشته در معماری های خانه ها برای تزیین در و پنجره ها استفاده می شده است.

در قدیم از شیشه های رنگی برای درو پنجره ها استفاده می کردند،به مرور روی همان شیشه های رنگی نقش و نگارهایی ایجاد می کردند که سبب زیبا شدن هرچه بیشتر شیشه ها می شد.

مسجدی مانند:مسجد نصیرالملک شیراز،پنجره های رنگی و ارسی بکار رفته، در و پنجره های کاخ گلستان تهران و همچنین شیشه های رنگی در باغ دولت آباد شهر یزد بخشی از این نمونه های زیبای هنر ویترای در معماری ها می باشد. آثار مختلفی از هنر زیبای ویترای در موزه های کشورهای مختلف به چشم می خورد.

به مرور هنر ویترای که از آن فقط به عنوان شیشه های رنگی یاد می شده است،دستخوش تغییرات دست هنرمندان قرار گرفت و به صورت ویترای امروزی که از آن به عنوان نقاشی روی سطوح شیشه ای و سفالی و غیره یاد می شود درآمد.

این هنر زیبا امروزه طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب نموده است و در قالب تابلوها و ظروف مختلف،آثار بسیار زیبا و چشمگیر و باارزشی را روانه بازار کرده است.

در این دوره اموزشی با مقدمات هنر ویترای آشنا میشویم، _آشنایی با چرخه رنگ یا دایره رنگی ایتن :این چرخه رنگی سه رنگ اصلی دارد که در صورت ترکیب با یکدیگر طیف های متفاوتی می سازد و این چرخه گسترده و کاربردی را ایجاد می کنند. این سه رنگ، زرد، قرمز و ابی هستند که با ترکیب یکدیگر رنگهایی گوناگون را ایجاد می کنند _آشنایی با دورگیری و اصول دورگیری _آشنایی با تکنیک های مختلف رنگ امیزی:رنگ آمیزی تخت،سایه روشن شفاف،سایه روشن مات _نقاشی روی آینه _نقاشی روی ظروف .

امیدوارم که این هنر زیبا را دنبال کنید و لذت ببرید.

در پایان دوره می‌توانید محصولات زیر را بسازید

ویژگی های این دوره

نوع دوره:
غیرحضوری (ویدئو)
پیش نیاز:
ندارد
مدت زمان:
2:55:16
تعداد ویدئو:
19 عدد
حجم فایل‌ها:
9.12GB

مباحث دوره ( 12 جلسه )

جلسه اول: معرفی ابزار و متریال ویترای

جلسه دوم: آموزش ساخت قیف دورگیری

جلسه سوم: آموزش دورگیری

جلسه چهارم: آموزش دورگیری طرح

جلسه پنجم: آموزش چرخه رنگ

جلسه ششم: آموزش رنگ آمیزی تخت

جلسه هفتم: آموزش سایه روشن شفاف

جلسه هشتم: آموزش سایه مات ضربه ای

جلسه نهم: آموزش کار روی ظرف منحنی

جلسه دهم: آموزش کار روی آیینه

جلسه یازدهم: الگو و طرح آماده ویترای

آشنایی با مدرس دوره:

آزاده یاسری نژاد هستم مدرس هنر، آشنایی من با هنر ویترای از پنج سال پیش شروع شد و بعد از یادگیری به صورت خودآموز با یک استاد ماهر در این زمینه، دوره های ویترای مقدماتی و پیشرفته را گذراندم و بعد از صبر و پشتکار بسیار در این زمینه پیشرفت کردم. و در حال حاضر مشغول به تدریس این هنر زیبا هستم. امیدوارم که از یادگیری این هنر زیبا لذت ببرید .

سوالات متداول

نحوه برگذاری کلاس ها به چه صورته؟

کلاس های آموزشی به صورت مجازی و آفلاین هستند یعنی بعد از خرید دوره از طریق سایت ویدیوهای آموزشی کلاس مورد نظر داخل حساب کاربریتون ذخیره میشه و شما میتونید تا بی نهایت و هر ساعتی از شبانه روز به ویدیوها دسترسی داشته باشید هیچ محدودیت زمانی برای پرسش و پاسخ و رفع سوالات کلاس براتون وجود نداره و میتونید سوالات و نمونه کارهای خودتون رو از طریق چت سایت در قسمت کلاس ها مطرح کرده و رفع اشکال کنید

کلاس ها پشتیبانی هم دارند؟

پشتیبانی و دسترسی به کلاس ها بدون هیچ محدودیت زمانی میباشد و شما حتی یک سال دیگه هم میتونید دیدن آموزش و رفع اشکال را شروع کنید

  • آموزش کامل و قدم به قدم
  • پشتیبانی و رفع اشکال نامحدود
  • مشاهده ی آموزش بدون محدودیت زمان و مکان
  • آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 550,000 تومان 
هزینه دوره :  550,000 تومان