آموزش تکنیک وان استروک (نقاشی تک ضربه ای)

5 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  270,000 تومان  162,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام به همه ی هنر دوستان .من نجمه نائلی هستم .با توجه به علاقه زیادم به هنر اکثر دوره های هنرهای تجسمی رو گذروندم و بیشتر از ده سال است که مدرس نقاشی با سبک ها و تکنیک های مختلف از جمله تکنیک های نقاشی سرعتی مثل وان استروک و کاردک هستم. رشته تحصیلی من معماری است و در حال حاضر بیش از پنج سال است که کارشناس هنری صدا و سیما هستم.

paperتوضیحات دوره

تذکر : برخی ویدیوهای آموزشی این دوره فاقد صدای استاد هستند.

نقاشی وان استروک ( تک ضربه ای ،‌سرعتی یا تک حرکتی ) یکی از تکنیک های زیبا و جذاب نقاشی است که امروزه همه از کار با این تکنیک سریع، آسان و زیبا لذت می برند.

در این تکنیک با یک بار حرکت قلمو چند رنگ مختلف را برداشته و با یک حرکت قسمتی از نقاشی را رنگ کرده و سایه روشن می زنیم. از این تکنیک روی البسه، دیوار، پرده، لوازم اضافی یا کهنه شده، ظروف و.... استفاده می شود.

این نقاشی دکوراتیو حدود 20 سال پیش توسط خانم دانا دبوری (Donna Dewberry) در کشور آمریکا ابداع شد. در روش «تک حرکتی»، قلمو را به طور همزمان با دو رنگ متفاوت آغشته می‌کنند (Double Loading Technique). سپس تنها با یک حرکت قلم بر روی سطح مورد نظر و تغییر جهت قلمو، طیف متفاوتی از رنگ و سایه‌های مورد نظر ایجاد می‌کنند. دانا دوبری می‌گوید با روش او، شما می‌توانید با یک حرکت قلمو، برجسته سازی و سایه‌پردازی را بصورت همزمان انجام دهید.

این سبک منحصر به فرد با تکنیک چند بار رنگ گذاری بر روی قلم، کشیدن نقاشی را برای افرادی که تسلط چندانی بر طراحی و نقاشی معمولی ندارند آسان ساخته است. این سبک نقاشی به دلیل به کارگیری از رنگ آکرلیک قابل شستشو بوده و بدون ایجاد بوی ناخوشایند، قابل اجرا بر روی انواع سطوح (چوب، بوم، شیشه، آینه، دیوار و…) می باشد.

 در این کلاس آموزش کشیدن گل بنفشه و برگ های آن روی سینی چوبی آموزش داده میشود.

این کلاس توسط خانم نجمه نائلی مربی و کارشناس هنری صدا و سیما آموزش داده میشود .

laptopدرس ها

جلسه اول: معرفی هنر وان استروک (نقاشی سرعتی یا تک ضربه)

نقاشی وان استروک یا تک ضربه ای یکی از هنرهای زیبا و جذاب است که هنردوستان از کار با این تکنیک سریع آسان و زیبا لذت می برند. در این تکنیک با یک بار حرکت قلمو چند رنگ مختلف را برداشته و با یک حرکت قسمتی از نقاشی را رنگ کرده و سایه روشن می زنیم. از این تکنیک روی پارچه، چوب، شمع، ظروف و.... استفاده می شود.

جلسه دوم: آموزش تکنیک های پایه نقاشی وان استروک

در جلسه دوم از آموزش وان استروک یا همان نقاشی تک ضرب میخواهیم باهم تکنیک های پایه مانند کشیدن گل بنفشه، برگ و غنچه را آموزش ببنیم . پس این جلسه مهم از آموزش نقاشی سرعتی رو از دست ندهید و با دقت این جلسه رو مشاهده کنید .

خرید دوره

جلسه سوم: رنگ آمیزی سینی و کشیدن گلبرگ بنفشه با تکینک وان استروک

در این جلسه ابتدا با هم شیوه رنگ آمیزی و آشنایی با رنگ های اکریلیک، چگونگی استفاده و ترکیب آن ها و زیرسازی اصولی روی چوب را آموزش می بینید و سپس شروع به کشیدن اولین گلبرگ بنفشه با تکنیک نقاشی ضربه ای می کنیم.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش کشیدن برگ ها

به جلسه چهارم از آموزش تکنیک وان استروک رسیدیم. در این جلسه برگ های گل های بنفشه و غنچه ها رو می کشیم و کارهای ظریف مربوط به طرح رو انجام می دهیم و در پایان این جلسه طرح وسط سینی ما تکمیل می شود.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش ضد آب کردن سینی

به جلسه آخر ساخت سینی با استفاده از تکنیک وان استروک رسیدیم . امیدوارم تا اینجا از کلاس استفاده کافی را برده باشید . در این جلسه می خواهیم با هم با استفاده از رزین سینی خود را ضد آب کنیم تا در شستشو مشکلی برای گل های زیبایی که با تکنیک جذاب نقاشی تک ضرب کشیده ایم ایجاد نشود. پس باهم شروع می کنیم.

خرید دوره