آموزش تابلو نقش برجسته

9 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  400,000 تومان  240,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

کیمیا نوریان هستم دارای مدرک دکترای عمومی دامپزشکی از دانشگاه تهران. هنر مجسمه سازی را بعد از پایان تحصیلاتم شروع کردم و به صورت تخصصی آن را دنبال کردم.بعد از گذراندن دوره های مختلف مجسمه سازی و قالب گیری به این حرفه مشغول شدم و آتلیه خودم را باز کردم و در حال حاضر مدرس مجسمه سازی هستم

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره نقش برجسته سفالی خوش آمدید.

نقش برجسته یک اثر هنری است که یک نقش یا طرح روی یک سطح، حکاکی می شود. برای تکنیک نقش برجسته ما از روش کاستن و افزودن گل استفاده می کنیم، یعنی ما بخش هایی را که سطح صافی با گل ایجاد کردیم را با اضافه کردن گل برجسته تر می کنیم و قسمت های دیگر را با ابزار مناسب از گل کم می کنیم تا پستی و بلندی ها بر روی نقش برجسته ایجاد گردد. نقش برجسته قدمت طولانی داشته و حالتی میان نقاشی و مجسمه سازی دارد که معمولا بدون رنگ پردازی ساخته می شود. اگر چه خاک رس و چوب احتمالا مواد مورد استفاده در این هنر بوده ولی نخستین اثر نقش برجسته، با سنگ و سنگ تراش می باشد. نقش برجسته دارای سه نوع( کم عمق، عمق زیاد و عمقی یا گود) می باشد. برای ایجاد یک دیوار نقش برجسته چندین قطعه یا بخش های مختلفی را ایجاد کرده و کنار هم می گذارند تا تداعی گر یک صحنه باشد. و به طور کلی نقش برجسته و مواد به کار رفته در آن از یک جنس می باشد.

امیدوارم از دیدن این آموزش زیبا لذت ببرید.

laptopدرس ها

معرفی دوره تابلو نقش برجسته

به کلاس تابلو نقش برجسته خوش آمدید ، امیدوارم تا پایان کلاس همراه ما باشید و به خوبی از کلاس استفاده کنید. کتیبه روی دیوار، در دو نوع سفالی و گچی می باشد که شما در این دوره ساخت کتیبه سفالی را آموزش می بینید. و شما با یادگیری این دوره کتیبه هایی با سایز کوچک تا بزرگ را می توانید انجام دهید.

جلسه اول: معرفی متریال و ابزار

در جلسه اول کلاس تابلو نقش برجسته، شما با انواع ابزار های مجسمه سازی و متریال ساخت کتیبه سفالی آشنا می شوید و مهم ترین بخش از متریال کتیبه سفالی، گل سفالگری می باشد و بعد از آن ابزار های مجسمه سازی می باشد که هر چقدر ابزار های شما بیشتر باشد، کار شما در ایجاد نقش برجسته راحت تر می شود. پس بریم که با ابزارهای کار آشنا شوید تا شروع به ساخت کتیبه نقش برجسته کنیم.

خرید دوره

جلسه دوم: آماده سازی گل

در این جلسه با آماده سازی گل برای فرم دهی آشنا می شوید. زمانی که گل را از بسته خارج می کنیم، گل آماده استفاده نمی باشد و شما در این جلسه یاد می گیرید که چگونه هوا داخل گل را قبل از ساخت خارج کنید. و این کار بسیار مهم است و اگر گل را آماده نکنید در حین کار دچار مشکل می شوید یا کار در کوره شکسته می شود.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش قالب گیری

در این جلسه، روش انتقال گل سفالگری به داخل قاب را آموزش می بینید، در جلسه قبلی شما با آماده سازی گل و خارج کردن هوا داخل گل آشنا شدید و بعد از آن طریقه مسطح کردن گل را یاد می گیرید. و بسیار مهم است که تمامی سطوح یک دست باشد.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش انتقال طرح بر روی گل

در این جلسه بعد از مسطح کردن گل داخل قاب، با روش انتقال طرح آشنا می شوید. اگر به طراحی مسلط هستید می توانید خودتان روی گل طرح اندازی کنید یا اینکه یک طرح را از قبل پرینت بگیرید و روی سطح گل بگذارید و با روشی که استاد نقش برجسته آموزش می دهند، طرح را کپی کنید. بعد از انتقال طرح کلی، وارد مرحله برجسته سازی می شویم.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش حجم سازی

در این جلسه بعد از انتقال طرح، با ابزار های کاهنده شروع به حجم سازی و جداسازی طرح از زمینه می کنیم، تا طرح حالت بعد پیدا کند. این کار باعث می شود که کتیبه شما دو فضای جدا پیدا کند و برای حجم سازی آماده شود. قبل از حجم سازی حتما طرح را پلان بندی می کنیم که بدانیم از کدام قسمت طرح باید شروع کنیم و بعد برجسته سازی کار را انجام می دهیم.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش جداسازی کتیبه از قاب

در این جلسه بعد از اتمام کار حجم سازی، طریقه خارج کردن کتیبه از داخل قاب را یاد می گیرید. فقط توجه داشته باشید که باید کتیبه چند روز استراحت کند تا خشک شود و بعد از آن مراحلی دارد تا کار در کوره شکسته نشود که استاد در این جلسه به طور کامل توضیح داده، پس با ما همراه باشید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش پتینه کردن

در جلسه آخر بعد از خشک شدن کتیبه، آن را به کوره منتقل می کنیم. زمانی که کار را از کوره خارج می کنیم ممکن تابلو نقش برجسته ترک بخورد و روش ترمیم آن را به شما آموزش می دهیم. و می توان کتیبه را هم به صورت خام و رنگ نشده استفاده کرد و هم به صورت پتینه کردن که هر دو روش زیبا و چشم نواز می باشد.

خرید دوره

جلسه هشتم: الگو و طرح آماده تابلو نقش برجسته

در این جلسه طرح آماده کلاس تابلو نقش برجسته برای تمرین گذاشته شده. امیدوارم ازشون استفاده کنید و کلی لذت ببرید.

خرید دوره