آموزش نقاشی روی سفال و کاشی با رنگ لعاب سرد

5 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  380,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

صدیقه امینی هستم کارشناس ارشد هنر اسلامی و مدرس دانشگاه بیش از ۱۵ سال هست که در زمینه های هنری در گرایش های (صنایع دستی و گرافیک) فعالیت میکنم . تخصص اصلی من میناکاری رو مس هست. من معتقدم تدریس هم نوعی هنرِ و چون عاشق هنر هستم، تلاش میکنم هنری رو که تجربه کردم هنرمندانه آموزش بدم

paperتوضیحات دوره

قراره که توی این اموزش به سراغ نقاشی با رنگ های سرامیک یا لعاب سرد بریم.
شاید اولین سوالی که براتون پیش بیاد این باشه که اصلا چرا به این رنگ ها میگن لعاب سرد؟ اول راجع به قسمت اول این عنوان یعنی لعاب براتون توضیح میدیم.
این نامگذاری به این علت انجام شده که این رنگ ها بعد از خشک شدن همون حالت لعابی و براق و ضد خشی رو دارند که رنگ های کوره ای هم دارند مثل رنگ های میناکاری و در مورد قسمت دوم یعنی واژه ی سرد هم باید بدونید که این رنگ ها برای تثبیت و خشک شدن نیازی به کوره ندارن و هوا خشک هستند یعنی بعد از استفاده بدون نیاز به عمل خاصی خودشون خشک میشن.به همین علت اسم لعاب سرد روشون گذاشته شده.
یادتون باشه که رنگ های سرامیک یا لعاب سردتون باید غلظت مناسبی داشته باشن.راحت بشه روی سطح پخش و هدایتشون کرد .مثل لاک کش نیان و همینطور به راحتی با هم ترکیب بشن تا بتونید با ترکیبشون رنگ های جدید بسازید.
این رنگ هارو میتونید روی انواع سطوح سفالی-سرامیک یا کاشی و چوب اجرا کنید.این رنگ هارو به همراه دوگیر های اماده و دست ساز و همینطور بدون دورگیر روی زمینه اجرا کرد.
درسته که این رنگ ها  حالت ضد خش و لعابی دارن اما یادتون باشه که اگر در معرض شست و شوی مداوم یا خراش با جسم سخت و .... قرار بگیرن ممکنه بهشون آسیب وارد بشه به همین علت بهتره بعد از اتمام کار روشون از تثبیت کننده های قوی مثل رزین استفاده بشه.
موارد استفاده ی این رنگ ها بیشتر برای خلق کارها و تابلوهای دکوراتیو هست.پس میتونید به راحتی این کار رو یاد بگیرید و برای ساخت تابلوهای قشنگ دکوراتیو ازش استفاده کنید.

laptopدرس ها

جلسه اول:معرفی رنگ سرامیک و کاربرد ان و معرفی ابزار و وسایل لازم

در جلسه ی اول این کلاس ابتدا براتون توضیح مختصری راجع به رنگ سرامیک میدیم.چون شاید برای خیلی ها این رنگ نا آشنا باشه و کاربردش رو ندونن.بعد به معرفی ابزار و وسایلی که لازمتون خواهد شد میپردازیم و در انتها هم طبق معمول همه ی کلاس ها خلاصه ای از فیلم های جلسات بعد رو مشاهده خواهید کرد.

جلسه دوم: آموزش تابلوی چهار لته با رنگ سرامیک و دورگیر

در این جلسه به عنوان شروع کار تصمیم گرفتیم از یه طرح سنتی روی خشت مربع شکل استفاده کنیم.اول یاد میگیریم که چطور طرحمون رو روی زمینه بندازیم بعد با دورگیر خط های دور کارمون رو میکشیم و بعد نحوه ی رنگ گذاری روی کار با استفاده از رنگ سرامیک رو میبینیم.

خرید دوره

جلسه سوم:آموزش نقاشی با رنگ سرامیک روی بشقاب سفالی

توی جلسه ی سوم کلاس کار رو یک مقدار مشکل تر کردیم.توی جلسه خواهیم دید که چطور با استفاده از رنگ های سرامیک میشه طرحمون رو سایه روشن بزنیم.و بعد با استفاده از همین تکنیک یه طرح خوشگل رو روی یک بشقاب سفالی اجرا میکنیم.

خرید دوره

جلسه چهارم:آموزش نقاشی آبرنگی روی کاشی با رنگ سرامیک

توی این جلسه به سراغ اجرای طرح های آبرنگی با استفاده از رنگ های سرامیک رفتیم.این بار یه زمینه ی متفاوت برای کارمون انتخاب کردیم تا اجرای کار برامون راحت تر بشه.اکثرا برای اجرای طرح های فانتزی و مدرن از این تکنیک استفاده میشه

خرید دوره

جلسه پنجم:آموزش نقاشی آبرنگی با رنگ سرامیک روی سفال

جلسه ی اخر کلاسمون شاید بیشتر مورد استقبال کسانی قرار بگیره که طراحی و نقاشی بهتری دارن و کار با قلمو براشون راحت تره. اما اگر تا حالا اینکار رو انجام ندادید اصلا نگران نباشید.قطعا با تمرین و تکرار از پس این کار برمیاید.

خرید دوره