آموزش سوخته نگاری روی چوب

8 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  650,000 تومان  390,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

تینا شیخ محمد هستم، کارشناس گرافیک و مدرس رشته های هنری، از زمانی که وارد هنرستان شدم شروع به یادگیری انواع هنر ها کردم از جمله نقاشی در متریال و سبک های مختلف، رزین، سوخت نگاری و ... را گذراندم و بعد از وارد شدن به دانشگاه، شروع به تدریس هنر در آموزشگاه و مدارس کردم. خیلی خوشحالم که قرار این هنر زیبا را با شما به اشتراک بذارم.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره آموزش سوخته نگاری روی چوب خوش آمدید.

 هنر نقاشی چوب سوز یا سوخت نگاری (سوخته کاری روی چوب)، همان طور که از نامش پیداست ، به معنای سوزاندن چوب با استفاده ازمفتول فلزي داغ و خلق اشکال و خطوط جدید است.

هنر سوخت نگاری هم بر روی چوب و همچنین بر روی چرم قابل اجراست.

مهم ترین ابزار سوخت نگاری یا نقاشی چوب سوز هویه می باشد، و مناسب ترین هویه برای این کار هویه ای است که قسمت المنت کوچک و کوتاهی داشته باشد. هر چه قدر که این قسمت کوتاه تر باشد کار سوخت نگاری راحت تر اجرا می شود. ولی ما در این دوره در نظر داریم که با هویه معمولی به شما هنر دوستان گرامی این هنر زیبا را آموزش دهیم.

هنر سوخت نگاری بر روی چرم قبل از زمان صفویه در ایران وجود داشته که در آن دوران این هنر بر روی جلد قرآن و کتابهای نفیس خطی کار می شده ولی امروزه هنری که به نام سوخت نگاری بر روی چوب توسط هویه کار می شود تاریخچه طولانی ندارد.

 این هنر جزو هنرهای ساده ای می باشد که از لحاظ یادگیری و همچنین با هزینه نسباتاً پایین نسبت به سایر هنرهاست، که علاقه مندان زیادی را جذب خود کرده و با گذراندن این دوره می توانید به مهارت کافی برای شروع کار سوخت نگاری روی چوب برسید.

با توجه به زیبایی هنر سوخته کاری روی چوب می توانید از آن در ساخت لوازم دکوری، ظروف و مجسمه های تزیینی استفاده کنید. امروزه استفاده از لوازم دکوری و ظروف چوبی بسیار رایج گردیده و هنرمند با تلفیق هنرهای مختلف می تواند ایده های زیبایی را اجرا کند.

امیدورام از این دوره لذت ببرید و کار های هنری زیبایی را خلق کنید.

⏱تعداد جلسات: ۷ 🎁 هدیه: یک جلسه رایگان
💎سطح: مقدماتی تا پیشرفته ✅محتوا: متن، عکس و ویدیو

 

laptopدرس ها

معرفی دوره سوخت نگاری روی چوب

سلام به دوره هنر سوخت نگاری خوش آمدید. در این جلسه با هنر سوخت نگاری آشنا می شوید که به آن نقاشی چوب سوز هم می گویند و یک هنر قدیمی می باشد که رو به فراموشی است و ما در این دوره سعی بر احیا آن داریم. این هنر بر روی چوب و چرم قابل اجراست و شما بعد از گذراندن این دوره می توانید لوازم چوبی خود را زیباتر کنید و با آموختن این مهارت شروع به کسب درآمد کنید.

جلسه اول: آموزش ابزار و متریال سوخت نگاری روی چوب

در اولین جلسه از شروع سوخت نگاری بر روی چوب، با ابزار و متریال این هنر آشنا می شوید. مهمترین ابزار سوخت نگاری، چوب و هویه می باشد که هویه در دو مدل معمولی با یک سری و مدل بعدی که مختص کار سوخت نگاری با چند سری می باشد در بازار موجود است و چوب هایی که در این دوره مورد استفاده قرار می گیرد دارای ویژگی هایی است که به صورت کامل داخل جلسه بیان شده، پس این دوره را با دقت ببینید و همراه ما باشید.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش سنباده کشی چوب

زمانی که چوب را تهیه می کنید به صورت زبر و غیر مسطح می باشد و شما در این جلسه با سه روش سنباده کشی آشنا می شوید که برای سطوح کوچک مناسب می باشد ولی اگر سطح کار شما بزرگ باشد، بهتر است از چوب هایی استفاده کنید که از قبل صاف و سنباده کشی شده باشد.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش انتقال طرح بر روی چوب

در این جلسه، آموزش انتقال طرح بر روی چوب را خواهیم داشت که می توانید بر اساس طرح چوبی که استفاده می کنید به طور مثال شانه چوبی، تخته سرو یا ... طرح خود را کشیده و با کاربنی که دارای رنگ مناسب انتقال طرح می باشد، کار را شروع کنید. فقط توجه داشته باشید استفاده از کاربن دارای نکاتی می باشد که در این جلسه گفته شده شده، با دقت ببینید و اجرا کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش کار با هویه

بعد از انتقال طرح بر روی چوب، باید روش کار با هویه را یاد بگیرید تا بتوانید انواع طرح ها را اجرا کنید. در جلسات قبلی گفته شد که دو مدل هویه داریم، یک مدل که برای هنر سوخت نگاری ساخته شده و دارای سری های متفاوت می باشد و مدلی که یک سری دارد و ما می خواهیم روش استفاده از هویه معمولی که یک سری دارد را به شما آموزش دهیم.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش اجرای طرح بر روی چوب

در این جلسه می خواهیم اجرای طرح به صورت خطی را به شما آموزش دهیم، که در این روش شما دورگیری کار را به راحتی می توانید انجام دهید. و بعد از انتقال طرح و شروع کار با هویه اجرای کار به صورت خطی می تواند پایه طراحی شما را قوی کند و تسلط بیشتری بر روی کار خواهید داشت.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش طرح خط و سایه پردازی

در جلسه قبلی شما اجرای طرح به صورت خطی را یاد گرفتید و در این جلسه با دو مدل طرح نوشته خط و گل می توانید طریقه اجرای طرح به صورت خطی و همچنین سایه روشن را یاد می گیرید. در این مدل طرح ها شما می توانید از تلفیق سایه روشن و اجرای خطی استفاده کنید یا از سایه روشن به تنهایی استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش طرح چهره

در جلسات قبلی طراحی به صورت خطی و سایه روشن را یاد گرفتید و در این جلسه طراحی چهره را آموزش می بینید. طراحی چهره از انتقال طرح تا اجرای کار بر روی چوب دارای نکاتی می باشد که استاد سوخت نگاری تمام جزییات کار را توضیح داده، پس با دقت این جلسه را ببینید و تمرین کنید. تمامی نکات را به شما آموزش دادیم که با تمرین و انجام تمامی مراحل می توانید به راحتی انواع طرح ها را اجرا کنید و به کسب درآمد برسید.

خرید دوره