آموزش پتینه دیواری

13 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  1,590,000 تومان  954,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام ماریا قهرمانی هستم دارای مدرک فوق لیسانس IT گرایش تجارت الکترونیک. در زمینه دست سازهای هنری فعالیت میکنم. هنر پتینه و کهنه کاری را حدودا از سال 86 شروع کردم و به واسطه علاقه ای که به هنر طراحی صحنه و دکور داشتم به صورت تخصصی این هنر را دنبال کردم. بعد از گذراندن دوره پتینه و تجربه های گوناگون ساخت انواع وسایل دکوراتیو و همچنین استفاده از ساخت دکورها از لوازم بازیافتی و تزئین آنها در کنار رشته اصلی خودم به این کار نیز مشغول شدم. بعد از کسب تجربه در کار و با علاقه بسیار به این هنر، در گالری Floret شروع به کار کردم و با تدریس و تولیدمحتوا فعالیت خودم را گسترش دادم. امیدوارم از یادگیری این هنر همراه با من لذت ببرید.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره پتینه دیواری خوش آمدید.

هنر پتینه روی دیوار و برجسته کاری یکی از محبوب ترین هنر های دستی می باشد.

پتینه کاری به هنری گفته می شود که رنگ و ابزار های متفاوت، بافت و نمای منحصر به فردی بر روی دیوار، اجسام چوبی و ... ایجاد می کند. طرح های پتینه دارای دو حالت تخت و برجسته می باشد. و در تکنیک های متفاوت اجرا می شود.

رنگ و افکت های متفاوت باعث شده تحولی نو در صنعت معماری ایجاد گردد و فضای خانه را از یک نواختی خارج کند.

هنر پتینه کاری یک هنر قدیمی می باشد که شغل پتینه کاری به یک هنر ارزشمند تبدیل شده که با اجرای تکنیک ها بر روی دیوار توانسته بازار پر رونقی برای خود ایجاد کند.

تکنیک برجسته یا بافت‌دار نمودن سطوح دیوار را پتینه کاری برجسته می‌گویند؛ این روش‌ ها یکی از کار های پرطرفدار در نقاشی خانه به‌شمار می‌آید.

در این دوره سعی کردیم انواع تکنیک های جذاب پتینه دیواری را آموزش دهیم تا شما هم از زیبایی های آن لذت ببرید. در این دوره با نحوه به کارگیری رنگ کهنه کاری و استفاده از انواع رنگ ها مانند رنگ آکریلیک، رنگ انگشتی، خمیر کهنه کاری و شاپان آشنا خواهید شد.

پتینه تنوع زیادی به کارهای هنری ما خواهد داد و انجام این تکنیک ها را برای ما لذت بخش خواهد کرد. 

روش های مختلفی برای اجرای پتینه وجود دارد و شما می توانید ضمن آشنایی با انواع پتینه از آنها برای ایجاد یک پوشش متفاوت بر روی دیوار و یا سقف خانه خود بهره بگیرید.

امیدوارم این دوره را ببینید و لذت ببرید.

⏱تعداد جلسات: ۱۳ 🎁 هدیه: یک جلسه رایگان
💎سطح: پیشرفته ✅محتوا: متن، عکس و ویدیو
laptopدرس ها

معرفی دوره پتینه دیواری

پتینه دیواری جزو هنر هایی می باشد که تغییر شگرفی در دکوراسیون منزل شما ایجاد می کند. هنرمند با ابزار هایی متفاوتی که در اختیار دارد رنگ و بافت چشمگیری را روی سطوح مختلف ایجاد می کند. رنگ و افکت های متفاوت باعث شده تحولی نو در صنعت معماری ایجاد گردد و فضای خانه را از یک نواختی خارج کند. در این دوره ما سعی کردیم تمام نکات را با جزئیات در اختیار شما هنرمندان گرامی قرار دهیم تا بهترین ها را در منزل خود و دیگران اجرا کنید.

جلسه اول: آموزش تکنیک آجر در پتینه دیواری

در این جلسه تکنیک آجر قرمز یا آجر انگلیسی را یاد می گیرید که می توانید برای بالای شومینه، زیر پنجره و پشت تلوزیون استفاده کنید. شما می توانید تکنیک آجر را در رنگبندی های متفاوت اجرا کنید و در دکوراسیون داخلی منزلتان از این تکنیک استفاده کنید. حتی می توانید چند مدل رنگ را در کنار هم چیدمان کنید و اجرای متفاوت تری داشته باشید.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش تکنیک طرح کهنه کاری سنگ

در این جلسه طرح کهنه کاری سنگ را یاد می گیرید که بسیار زیباست و شما می توانید دیوار بین کابینت ها را با این روش پتینه کنید، یا بر روی ستون و فضا هایی که باعث کوچک شدن منزلتان نشود. فقط توجه داشته باشید طرح شابلونی که انتخاب می کنید حتما با این تکنیک هماهنگ باشد تا جلوه بهتری را نمایش دهد.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش سه تکنیک طرح چوب در پتینه دیواری

در این جلسه سه تکنیک طرح چوب را یاد می گیرید که هر کدام از روش ها سبک های متفاوتی از طرح چوب را نمایش می دهد که با یادگیری این تکنیک ها شما می توانید متناسب با فضا و محیطی که دارید یک روش را روی بیس دیوار یا چوب اجرا کنید. حتی شما هنرمندان عزیز می توانید وسایل چوبی قدیمی مانند کنسول، میز و ... را با این روش رنگ آمیزی کنید و نمای زیبایی به وسایل و دیوار های منزلتان بدهید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش تکنیک ایتالیایی

در این جلسه با تکنیک پتینه ایتالیایی آشنا می شوید. پتینه ایتالیایی جزو سبک هایی می باشد که مناسب فضا های بزرگ است. شما می توانید از انواع شابلون ها و رنگ ها برای این تکنیک استفاده کنید که بر اساس سلیقه و طرحتان، اجرای متفاوتی داشته باشید و به کارتون زیبایی بخشید. در کار پتینه به جز تکنیک، شما باید سبک و سلیقه خودتان را در کار به نمایش بگذارید.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش تکنیک میکروسمنت در پتینه دیواری

در این جلسه تکنیک میکروسمنت را یاد می گیرید که یک نوع تکنیک از تکسچر های مخصوص می باشد و دارای بافتی متفاوت با ذرات ضخیم است. شما می توانید تکسچر میکروسمنت را در بازار تهیه کنید یا خودتان با متریالی که استاد پتینه معرفی می کند بسازید و استفاده کنید.میکروسمنت در بازار با رنگ های متفاوتی موجود می باشد و بر اساس طرحتان می توانید انتخاب کنید چه رنگ از آن را استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش تکنیک ابر و باد با استیکر

در این جلسه پتینه دیواری با تکنیک ابر و باد را یاد می گیرید که بر روی ستون، بالای شومینه و روی سقف همراه با استیکر ورق طلا یا بدون آن انجام می شود. که جزو تکنیک های پر طرفدار و زیبا می باشد و شما می توانید با ترکیب رنگی که مد نظرتان است جلوه زیبایی به فضای اطرافتان بدهید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش تکنیک چینی کاری

در این جلسه با تکنیک چینی کاری بر روی گچ بری آشنا می شوید و یاد می گیرید اگر گچ بری شما دارای شکستگی یا فرو رفتگی بود به چه صورت آن را اصلاح کنید. در این تکنیک حتما باید صبور باشید چون از ورق طلا استفاده می کنیم و اگر با دقت مراحل انجام چسب ورق طلا و تکنیک کار با ورق طلا را انجام ندهید در نهایت کار زیبایی نخواهید داشت.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش تکنیک لندن کاری

در این جلسه با تکنیک پتینه دیواری با روش لندن کاری آشنا می شوید. در شروع کار مانند جلسه قبل عیب های کار را رفع می کنید و بعد از آن شروع به رنگ آمیزی و اجرای چسب ورق طلا می کنیم. حتما در این جلسه از فرم گچ بری گل و برگ استفاده کنید تا تکنیک لندن کاری به خوبی اجرا شود.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش تکنیک طرح رنسانس

در این جلسه با دو تکنیک طرح رنسانس آشنا می شوید که می توانید هر کدام از تکنیک ها را بر اساس محیط کارتان اجرا کنید. که در این دو تکنیک کار با ورق طلا و بدون ورق طلا را یاد می گیرید که به هر دو اجرا، تکنیک رنسانس یا رومی گفته می شود. در ابتدای جلسه، اول شکستگی ها و فرو رفتگی ها بر روی گچ بری را رفع می کنید و بعد اجرای تکنیک را خواهیم داشت.

خرید دوره

جلسه دهم: آموزش تکنیک کالرواش

در این جلسه نیز مانند جلسات قبل، گچ بری را بتونه و سنباده می زنیم و بعد شروع به رنگ آمیزی و اجرای تکنیک کالرواش می کنیم. این سبک از تکنیک را در مبلمان ها نیز می توانید ببینید و بسیار تکنیک ساده و زیبایی است که برای اجرا بر روی دیوار، می توانید از آن استفاده کنید و فضای خانه را از یکنواختی خارج کنید.

خرید دوره

جلسه یازدهم: آموزش تکنیک خط

در این جلسه اجرای چند تکنیک در کنار هم را خواهید داشت که برای اجرای بر روی دیوار بسیار زیباست. در این تکنیک شما اجرای خط و استفاده از شابلون و اجرای تکنیک ورق طلا را خواهید داشت. رنگ و افکت های متفاوت باعث شده محیط زندگی یا کاری شما از یک نواختی خارج شود و زیبایی چشمگیری به فضای شما بدهد. این جلسه را با دقت ببینید و اجرا کنید.

خرید دوره

جلسه دوازدهم: اجرا نهایی پتینه دیواری

در این جلسه تمامی تکنیک هایی که در جلسات قبلی به شما هنرمندان گرامی آموزش داده شده را بر روی دیوار اجرا می کنیم تا شما بتوانید هر کدام از تکنیک ها را بدون نگرانی بر روی دیوار، سقف یا هر قسمت از فضای منزل که تمایل داشتید اجرا کنید. فقط توجه داشته باشید که فقط یادگیری تکنیک به تنهایی کافی نیست و باید هنر و سلیقه خود را چاشنی کار کنید تا خروجی زیبا و چشمگیری داشته باشید. امیدوارم که تمامی جلسات را با دقت ببینید و به کسب درآمد برسید.

خرید دوره