آموزش منجوق بافی با دستگاه

10 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  350,000 تومان  210,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام زهره موسوی نژاد هستم دانشجوی طراحی لباس دانشگاه علم و فرهنگ، ساخت انواع اکسسوری های مهره ای را در کودکی شروع کردم و بعدها با هنر منجوق بافی آشنا شدم و از طریق آموزش های فضای مجازی این هنر را یاد گرفتم و حالا تصمیم گرفتم این هنر رو با شما به اشتراک بگذارم

paperتوضیحات دوره

سلام به دوستان علاقه مند به دنیای مینیمال و رنگارنگ منجوق ها

به کلاس منجوق بافی با دستگاه خوش آمدید

 منجوق بافی یکی از هنرهای بسیار زیبا و پر طرفدار و در عین حال بسیار راحت و جذاب است و جزو هنر های دستی و تزیینی می باشد که می توان با نخ و سوزن طرح های زیبا خلق کرد.

یکی از زیورالات دست ساز مهره ای، زیورالات منجوق بافی هست اما تنها کاربرد منجوق بافی در ساخت زیورالات دست ساز نیست بلکه از منجوق دوزی روی لباس یا به عنوان بند ساعت و.... هم استفاده میشه . 

 در این کلاس قراره شما منجوق بافی با دستگاه را آموزش ببینید که علاوه بر آشنایی با دستگاه و طریقه بافت، شما با طراحی زیورآلات نیز آشنا می شوید. در ساخت دستبند های منجوق بافی از ردیف های عمودی و افقی استفاده میشه و مانند فرش ها که دارای نقشه از پیش تعیین شده هستندبرای بافت دستبند ها با دستگاه های منجوق بافی هم باید از یک نقشه استفاده کنیم . 

می تونید به دلخواه خودتون نقشه رو تهیه کنید ویا اینکه از نقشه های آماده ای که دیگر هنرمندان علاقه مند به منجوق بافی طراحی کردند استفاده کنید . 

 

امیدوارم تا پایان دوره با من همراه باشید

 

 

laptopدرس ها

معرفی دوره منجوق بافی با دستگاه

به کلاس منجوق بافی با دستگاه خوش آمدید. منجوق بافی یکی از هنرهای بسیار زیبا و پر طرفدار و در عین حال بسیار راحت و جذاب است و جزو هنر های دستی و تزیینی می باشد که می توان با نخ و سوزن، طرح های زیبایی خلق کرد. ما سعی کردیم با تمام جزییات این آموزش ها را در اختیار شما قرار بدهیم، پس امیدوارم تا پایان کلاس با ما باشید و به خوبی از کلاس استفاده کنید.

جلسه اول: معرفی ابزار و متریال

در جلسه اول دوره منجوق بافی با دستگاه، شما با ابزار بافت آشنا می شوید و انواع نخ های منجوق بافی و منجوق ها را می شناسید مانند منجوق میوکی، چک و ... که هرکدام از آنها دارای معایب و مزایا می باشد، و با دستگاه منجوق بافی که در دو نوع چوبی و فلزی در بازار موجود می باشد، آشنا می شوید.

خرید دوره

جلسه دوم: تفاوت آجری بافت با بافت دستگاه

در این جلسه در مورد تفاوت بافت آجری که منجوق ها به صورت یکی در میان بافته شده، با بافت دستگاه که منجوق ها کنار هم قرار می گیرند، آشنا می شوید. و شما می توانید بعد از یادگیری تفاوت این دو نوع بافت، هر کدام را براساس طرحتان ببافید و لذت ببرید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش چله کشی

در این جلسه با روش نخ کشی بر روی دستگاه آشنا می شوید و یاد می گیرید بر اساس نقشه ای که دارید چند ردیف نخ باید در دستگاه کشیده شود و باید بدانید که پیچاندن نخ در شروع و اتمام آن بسیار مهم است و این جلسه را با دقت نگاه کنید و انجام دهید تا در زمان منجوق بافی به مشکل بر نخورید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش بافت منجوق با دستگاه

در این جلسه، شروع بافت منجوق بر روی دستگاه را خواهیم داشت و یاد می گیرید چگونه بر اساس نقشه ای که دارید شروع به بافت دستبند کنید، فقط توجه داشته باشید که شروع بافت به دقت و حوصله زیادی نیاز دارد، ولی ادامه بافت با نقشه خوانی به راحتی انجام می شود. و همچنین شما در این جلسه می توانید متناسب با مچ دست همه افراد دستبند زیبایی ببافید و به آنها هدیه دهید.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش نقشه خوانی و نقشه کشی

در این جلسه با طراحی بر روی کاغذ شطرنجی آشنا می شوید، و علاوه بر نقشه خوانی، شما می توانید نقشه منجوق بافی را نیز طراحی کنید و برای شروع این کار، اول تعداد ردیف ها را مشخص کرده و با کم و زیاد کردن ردیف ها یک طرح زیبا را ایجاد می کنید، که ما در بافت منجوق نیز به شما آموزش می دهیم.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش بافت مثلثی با دستگاه

در این جلسه به آخرین تکنیک بافت با استفاده از دستگاه منجوق بافی رسیدیم. در این تکنیک باهم یاد میگریم با استفاده از دستگاه منجوق بافی، بافت مثلث و لوزی ایجاد کنیم. پس این آموزش منجوق بافی با دستگاه رو هم از دست ندید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش جداسازی بافت از دستگاه

در این جلسه از آموزش دستبند منجوق بافی، بافت مثلثی انتهای دستنبند را یاد می گیرید که جزو مباحث مهم می باشد و بعد از آن نحوه جدا کردن دستبند بافته شده از دستگاه منجوق بافی را آموزش می بینید که نحوه کور کردن نخ پس از جدا کردن بافت از دستبند بسیار مهم است، پس با دقت به این جلسه از آموزش توجه کنید.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش اتصال گیره و قفل دستبند

خب به آخرین قسمت کار یعنی وصل کردن قفل و اتصالات رسیدیم و بعد از دیدن این جلسه از آموزش میتوانید هر طرحی را ببافید و سپس به یک دستبند زیبا تبدیل کنید، فقط در مورد انتخاب رنگ قفل و اتصالات باید به رنگ منجوق و طرحتان توجه کنید و نسبت به آن مدل و رنگ گیره و قفل را انتخاب کنید تا در انتها یک خروجی کار زیبا داشته باشید.

خرید دوره

جلسه نهم: نکات و چالش های منجوق بافی با دستگاه

به اخرین جلسه از آموزش رسیدیم و امیدوارم که از این کلاس راضی بوده باشید و به خوبی از آن استفاده کنید. در این جلسه من سعی کردم هر نکته ای که ممکنه حین کار براتون پیش بیاد و بگم تا از اشتباهات احتمالی شما جلوگیری کنیم.

خرید دوره