آموزش ساخت زیورآلات مفتولی دست ساز

11 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  250,000 تومان  150,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام به همه دوستان عزیز. من فاطمه مهدی زاده هستم و در مقطع کارشناسی مهندسی معماری در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی مشغول به تحصیل هستم. از کودکی زندگی من با هنر آمیخته بود و همچنان هم در زندگی شخصی و کاری من، هنر نقش مهمی ایفا می کند. در این کلاس من با آموزش ساخت زیورآلات مفتولی همراهتان هستم.

paperتوضیحات دوره

سلام به همه دوستان و هنرمندان عزیز!!!

در این آموزش کار با سیم مفتول را یاد می گیریم.

اگر دوست دارید یک هنر جذاب و با قدمت تاریخی رو یاد بگیرید که هیچ وقت زیبایی و مقبولیت خودش رو از دست نمی دهد با من همراه باشید با آموزش ساخت زیورآلات مفتولی دست ساز.heart

زیورآلات مفتولی یا بدلیجات سیم پیچ با استفاده از مفتول فلزات قیمتی یا نیمه قیمتی مانند طلا، نقره، مس یا برنج ساخته می شوند. در این سبک ساخت بدلیجات از دستگاه جوش استفاده نشده و تمام مراحل با کار با سیم مفتول و انواع پیچاندن و بافت مفتول های ضخیم و باریک ساخته می شود. تابیدن و بافت مفتول ها تنوع بسیار زیادی دارد که از درجه مبتدی تا پیشرفته، پیچیده تر می شود. آیا می دونستید تاریخچه زیورآلات مفتولی به دوره سومری ها می رسد!!!

این هنر در کنار زیوررآلات رزینی از جمله پرطرفدارترین تکنیک های ساخت جواهرات دست ساز است و آزادی عمل و تنوع بی اندازه آن باعث شده این هنر بعد از هزاران سال نه تنها از رونق نیافتد بلکه مرتب در حال پیشرفت و تغییر باشد. از مزایای این سبک ساخت این هست که شما نیاز به لحیم کاری و گرما دادن به سیم ندارید و با دست و چند تا ابزار ساده می توانید کلی زیورآلات و بدلیجات مفتولی دست ساز جذاب برای خودتان یا به عنوان هدیه برای عزیزانتان درست کنید. از دیگر مزایای این هنر و کار با سیم مفتول تنوع بالای محصولاتی است که می توانید با این تکنیک بسازید. همچنین می توانید یک کسب و کار ارزان و راحت درون خانه برای خودتان ایجاد کنید. از قشنگی هایی این هنر استفاده از کلی مهره و سنگ های رنگی رنگی و حتی سنگ های قیمتی برای جذاب تر کردن کارهای مفتولی هست!! بالاخص وجود مفتول های رنگارنگ باعث ایجاد تنوع و زیبایی بیشتر در دنیای این هنر شده است.

بنابراین ما برای شما کلی آموزش های جذاب ساخت زیورآلات مفتولی به همراه بسته آموزشی آن آماده کرده ایم تا شما هم با این هنر آشنا شوید. سرفصلهایی که در این آموزش یاد میگیریم:
کار با سیم مفتولی ، چگونه با سیم مفتول انگشتر بسازیم؟ ساخت زنجیر و پلاک با سیم مفتول ( ساخت گردنبند مفتولی ) ، اموزش ساخت گوشواره با سیم مفتول ، ساخت دستبند مفتولی و ...  .

آموزش های ما در بردارنده تکنیک های مبتدی تا پیشرفته این رشته است و شما در مدت کوتاهی می توانید این هنر را به طور کامل بیاموزید. پس بیایید با ما همراه شوید تا کارهای جذاب زیادی همراه هم انجام دهیم. آماده اید؟!!!

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با انواع سیم مفتولی و آموزش طرز کار با ابزار

بتدایی ترین قدم برای ساخت زیورالات مفتولی اشنایی با ابزار و وسایل آن است.در جلسه ی نخست کلاس خواهید دانست که به چه ابزار و وسایلی برای شروع ساخت نیاز پیدا خواهید کرد.با انواع مفتول ها و انبر ها و کاربرد و طرز کار آنها آشنا خواهید شد و خلاصه ای از آموزش های جلسات بعد را مشاهده خواهید کرد.

جلسه دوم: آموزش کار با سیم مفتول ، اصول ابتدایی و ساخت شکل های پایه

بعد از آشنایی با ابزار و مواد اولیه و طرز کار با سیم مفتول و کاربرد آنها نوبت به پایه ترین تکنیک ساخت زیورالات مفتولی میرسد. ساخت سیم پیچ و تهیه ی حلقه و ساخت انواع فرم ها با این حلقه از اولین اموزش هایی است که در این جلسه از کلاس با ان اشنا خواهید شد و همینطور طرز استفاده از انبر های مختلف را تمرین خواهید کرد.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش ساخت قفل های پرکاربرد در ساخت زیورالات مفتولی

ساخت قفل در هنر ساخت زیورالات مفتولی یکی از مهم ترین مباحث است.به همین دلیل این جلسه از کلاس به ساخت قفل اختصاص داده شده است.در این مرحله از کار با سیم مفتول دو نمونه قفل پرکاربرد به شما اموزش داده خواهد شد تا بتوانید برای زیورالات دست ساز خود قفل هم بسازید و دیگر نگران تامین این قطعه نباشید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش ساخت پایه گوشواره مفتولی

این جلسه آموزش ساخت پایه گوشواره با سیم مفتولی که از کاربردی ترین وسایل در ساخت زیورالات مفتولی هست رو میبینیم . برای ساخت این وسیله از تمام تکنیک های کار با سیم مفتول که توی جلسات قبلی یاد گرفتیم استفاده میکنیم.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش ساخت اشکال اسپیرال یا مارپیچ با سیم مفتولی

در جلسه ی پنجم کلاس با کار با سیم مفتول و ساخت انواع فرم های اسپیرال با شما خواهیم بود. به این فرم ها مارپیچ یا فرفورژه نیز گفته میشود. این شکل ها دارای کاربرد بسیار زیاد در ساخت زیورالات مفتولی هستند. میتوان از انواع باز یا فشرده ی آنها برای کاربردهای مختلف استفاده کرد.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش ساخت گوشواره با مفتول و سنگ کریستالی

بعد از اتمام جلسات اصول اولیه ی ساخت بدلیجات مفتولی و کار با سیم مفتول به سراغ انجام اولین پروژه ی کلاس میرویم و ساخت گوشواره با استفاده از سنگ کریستالی و مفتول را شروع میکنیم و برای تکمیل و زیبا کردن آن از تکنیک های حلقه کردن و گرد کردن و اسپیرال و ... استفاده خواهیم کرد.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش ساخت دو مدل انگشتر با سیم مفتول و مهره

این جلسه را برای اموزش ساخت انگشتر مفتولی دست ساز در نظر گرفتیم.اول از انگشتر مفتولی مروارید و مفتول شروع میکنیم که تکنیک راحت تری دارد و در عین حال بسیار زیبا است و در مرحله ی بعد ساخت انگشتر فرفورژه را شروع میکنیم که تقریبا تکنیک متفاوت تری با انگشتر قبلی دارد.برای این جلسه به تعدادی سنگ و مهره و سیم مفتول و ابزار نیاز پیدا خواهید کرد.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش ساخت انگشتر مفتولی مینیاتوری

در این جلسه تکنیک هایی که در جلسات قبل یاد گرفتیم رو به کار میگیریم و شروع میکنیم به ساخت یک انگشتر مفتولی دیگر که به انگشتر مینیاتوری معروف است.حال باید ببینیم که چگونه با سیم مفتول انگشتر بسازیم؟ همانطور که از تصویر آن هم مشخص است اصول اصلی ساخت این انگشتر استفاده از تکنیک اسپیرال و میخ کردن مهره های مختلف به مفتول است.

خرید دوره

جلسه نهم : آموزش دستبند با استفاده از ترکیب مفتول و مهره

در این جلسه از کلاس به ساخت دستبند النگویی میپردازیم.برای این جلسه به تعدادی سنگ و مهره به دلخواه و سلیقه ی خودتون و همینطور مفتول نیاز داریم.پس وسایلتون رو اماده کنید تا اموزش رو شروع کنیم.

خرید دوره

جلسه دهم: آموزش ساخت زنجیر و پلاک گردنبند با سیم مفتول

در این جلسه ساخت اجزای یک زنجیر و سرهم کردن و اتصال اونها به هم رو یاد خواهیم گرفت و همینطور بعد از ساخت زنجیر اموزش ساخت قفل برای زنجیر و همینطور آویز گردنبند رو میبینیم.و همینطور میخ کردن مهره های مختلف رو یاد خواهیم گرفت که یکی از تکنیک های پرکاربرد در ساخت زیورالات هست.

خرید دوره

جلسه یازدهم : آموزش بافت با استفاده از مفتول یا دمسه دوزی

در جلسه ی اخر کلاس با بافت مفتول همراه شما هستیم.از این تکنیک میتوانید برای اتصال دو یا چند قطعه مفتول و همینطور زیبایی کار استفاده کنید.در این جلسه آموزش ساخت گوشواره با استفاده از سیم مفتول با بکارگیری این تکنیک را خواهیم دید.

خرید دوره