آموزش دستبند دوستی

10 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  200,000 تومان  120,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام خدمت هنرجویان خلاق و خوش ذوق هنری. سارا وفایی هستم و در انواع زمینه های هنری مانند معرق، پیکره تراشی، قلم زنی، بافت دستبند دوستی و ... فعالیت می کنم. من از سال ۹۸ تا به الان این هنر زیبا را در قالب ورکشاپ های آموزشی تدریس کردم و تو این دوره سعی کردم تا با ساده ترین تکنیک ها این هنر رو بهتون آموزش بدم تا بتونید در کنار بافت این دستبند زیبا به کسب در آمد از این دوره برسید. پس در این دوره با من همراه باشید.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره آموزش دستبند دوستی خوش آمدید. دستبند دوستی دارای تاریخچه طولانی می باشد و این هنر متعلق به بومیان سرخپوستی است که به آن دستبند آرزو نیز می گویند، و برای دوستی که آرزویی داشته می بافتند و به دست آن شخص می بستند و اگر این دستبند باز می شد، آرزو آن شخص برآورده می شده. در هنر امروزه این دستبند بسیار مورد توجه قرار گرفته و دارای طرح و نقش بسیار جذابی می باشد. هنر دستبند دوستی در دو دسته آلفا و زیگزاگ می باشد که در این دوره ما آموزش زیگزاگ را خواهیم داشت که طریقه نقشه خوانی و بافت در هر دو متفاوت است. آلفا پیچیدگی بیشتری دارد و به همان اندازه جذابیت بیشتری نیز دارد و خودتان می توانید برای این هنر طراحی کنید ولی در بافت زیگراگ نقشه ها بسیار زیباست، مانند نقشه های گلیم می باشد، زیگزاگ نقش و رنگ بیشتری دارد که هر کدام از رنگ ها دارای نمادی است مانند رنگ قرمز که نماد عشقه یا رنگ سفید که نماد پاکی و معصومیت و ... می باشد. و زمانی که ما در طبیعت نگاه کنیم، رنگ ها را به زیبایی در کنار هم می بینیم که می توانیم یک طیف رنگی را چیده و ببافیم، این هنر بسیار پر طرفدار و کم هزینه می باشد. و می توانید با این هنر زیبا دستبند، گوشواره، بند دوربین و عینک و ...بافته و استفاده کرد و می توانید این هنر زیبا را با هنرهای دیگر تلفیق کنید و به زیبایی از آن بهره مند شوید. امیدوارم تا پایان دوره در کنار ما باشید و از این هنر زیبا لذت ببرید.

laptopدرس ها

معرفی دوره دستبند دوستی

به کلاس آموزش دستبند دوستی خوش آمدید، امیدوارم تا پایان کلاس همراه ما باشید و به خوبی از کلاس استفاده کنید. دستبند دوستی یا دستبند آرزو نماد دوستی می باشد که دارای تاریچه طولانی است و همچنین جزو صنایع دستی و یک سنت دیرین بومیان سرخپوستی می باشد و برای دوستی که آرزویی داشته این دستبند را می بافتند و اگر این دستبند از دست این فرد باز می شد آرزوی اون شخص بر آورده می شده.

جلسه اول: معرفی ابزار و متریال دستبند دوستی

در شروع جلسات با ابزار و متریال هنر دستبند دوستی و با مهم ترین ابزار این هنر یعنی نخ آشنا می شوید، الگوهایی که میتوان برای شروع این هنر زیبا استفاده کرد را می شناسید و همچنین برای شروع بافت از الگو هایی که طرح و نقش راحت و آسان تری دارند می توانید استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش نقشه خوانی و بافت دستبند

در جلسه اول بافت دستبند دوستی، نقشه خوانی را یاد می گیرید و بر اساس نقشه ای که دارید شروع به بافت زیگزاگ و بافت دو جهتی یا بی اف می کنید که در خیلی از نقشه ها با آن مواجه می شوید، پس بهتر است به خوبی تمرین کنید و همچنین در این جلسه طریقه گرد کردن یا حلقه ابتدای دستبند را یاد می گیرید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش بافت نخ های نامتقارن

در این جلسه شما یاد می گیرید که اگر نقشه ای به شما دادند که نخ های آن فرد یا نامتقارن بود به چه صورت نخ را برش دهید و شروع به بافت کنید و همچنین بافت حلقه ابتدای کار را در طرح هایی با نخ های نامتقارن یاد می گیرید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش بافت گوشواره

در این جلسه بافت گوشواره و تبدیل بافت به گوشواره توسط ابزارهای ساخت زیورالات مانند حلقه، پایه گوشواره و ... را یاد می گیرید، و همچنین برای بافت گوشواره مقدار مصرفی نخ نسبت به دستبند کم تر می باشد پس حتما در برش نخ به آن توجه کنید.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش مثلثی انتهای بافت

در بافت دستبند دوستی، دو نوع مثلثی داریم که یکی در ابتدای بافت می آید و دیگری در انتهای دستبند بافته می شود، که در این جلسه با مثلثی انتهای بافت و طریقه بافت آن آشنا می شوید و می توانید این بافت را در دستبند، گوشواره و جاکلیدی استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش مثلثی ابتدای بافت

در جلسه قبلی در مورد مثلثی انتهای بافت توضیح دادیم و در این جلسه می خواهیم مثلثی ابتدای کار را یاد بگیرید که دارای نکات بسیار مهمی است پس با دقت ببینید و تمرین کنید تا بتوانید دستبندهای زیبایی ببافید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش بافت جاکلیدی

در این جلسه بافت جاکلیدی با حلقه ابتدای آن را یاد می گیرید و در این نوع بافت چون نخ ها در حلقه چیدمانشان کاملا مشخص است پس نمی توان تعداد نخ های یک رنگ را شمرد و بعد برش داد پس در این جلسه رنگ نخ ها و کنار هم قرار گرفتن آنها بسیار اهمیت دارد.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش بافت مولتی کالر

دراین جلسه بافت دستبند مولتی کالر را یاد می گیرید که نقشه و الگو خاصی ندارد، تعداد و رنگ نخ شما پهنای دستبند را مشخص می کند و دستبند شما براساس تعداد رنگ نخی که انتخاب کرده باشید بافته می شود.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش نکات در بافت دستبند

در جلسه آخر تمامی نکاتی که ممکن است شما در حین کار با آن مواجه شوید را توضیح دادیم مانند کم آمدن نخ در حین کار که بسیار مهم است. امیدوارم تمامی آموزش ها را ببینید و دستبندهای دوستی زیبایی برای دوستانتان ببافید.

خرید دوره