آموزش زیورآلات با قلاب بافی

9 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  190,000 تومان  114,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

paperتوضیحات دوره

پیش از این قلاب بافی اکثرا در جا قرآنی و رومیزی و روی کرسی کاربرد داشت.اما این روزها در اجرای آن خلاقیت بیشتری به کار می‌برند .یکی از این موارد استفاده از این هنر برای خلق انواع زیورالات و اکسسوری های تزءینی است.

اصول اولیه بافت همه‌ی این موارد با یکدیگر مشابه است.تنها تفاوت‌های کوچکی در اندازه‌ی قلاب مورد استفاده و ضخامت نخ یا کاموای انتخابی و همین‌طور وسایل تکمیل کننده‌ی کار دارند.
معمولا برای ساخت و بافت زیورالات قلاب بافی از قلاب‌های سایز کوچک و نخ‌های نازک استفاده می‌شود تا بتوان ظرافت کار را حفظ کرد.
در این کلاس ابتدا با اصول اولیه قلاب‌بافی و نقشه خوانی آشنا خواهید شد .این کار به شما کمک می‌کند تا علاوه بر بافت زیورالات از این اصول برای بافت انواع موتیف و لباس و .... استفاده کنید.

laptopدرس ها

جلسه اول:معرفی ابزار و وسایل ساخت زیورالات قلاب بافی

در جلسه ی اول کلاس طبق همه ی کلاس های دیگه با ابزار و وسایل آشنا میشیم تا ببینید که برای شروع کار چه چیزهایی لازمتون خواهد شد.البته لازم به ذکره که ابزار و وسایل این کلاس چیزهایی هست که کاملا در دسترسه و شما دیگه دردسر تهیه ی وسایل رو نخواهید داشت و از طرفی هم برای کسانی که دنبال یه هنر زیبا و مقرون به صرفه هستن کاملا مناسبه.

جلسه دوم: آموزش نقشه خوانی و آشنایی با علاءم قلاب بافی

در گام اول این هنر ابتدا باید یاد بگیرید که نقشه ها و علامت های اختصاری این رشته رو چطور بخونید تا بتونید ببافید. همونطور که شاید بدونید قسمت زیادی از قلاب بافی برخلاف بافت دو میل از روی نقشه و الگو انجام میشه.برای همین این جلسه از کلاس و یادگیریش از اهمیت زیادی برخوردار هست.

خرید دوره

جلسه سوم: بافت یک موتیف ساده از روی نقشه

بعد از اینکه یاد گرفتیم چطور نقشه هارو بخونیم حالا نوبت اینکه کارمون رو با یک الگوی ساده شروع کنیم و از روی اون ببافیم تا برای بافت کارهای بعدی اماده بشیم.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش بافت گوشواره به شکل گل

توی قدم بعدی کارمون اولین کار بافت زیورالاتمون رو تجربه میکنیم و با بافت یک گوشواره ی قشنگ و تقریبا ساده شروع میکنیم.این کار هم از روی نقشه و الگو بافته میشه.به همین خاطر شما اگر جلسه ی دوم کلاس یعنی نقشه خوانی رو درست متوجه شده باشید این کار هم براتون خیلی راحت میشه.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش تغییر رنگ نخ ها در حین بافت

شاید برای خیلی هاتون سوال باشه که چطور توی کارهای بافت رنگ نخ ها در حین بافت عوض میشه یا چطور میشه اینکارو کرد تا کارمون تمیز بمونه و اون نخ های اضافی رو چطور باید توی بافت گم کرد؟ اگر این جلسه از کلاس رو مشاهده کنید به همه ی این سوالاتتون جواب داده خواهد شد.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش بافت آویز یا رومانتویی

در جلسه ی ششم با بافت آویز گردنی یا رومانتویی با شما هستیم.که احتمالا طرفدارن زیادی هم داره.علاوه بر اموزش بافت این اویز شما ساخت منگوله رو یاد میگیرید که در حال حاضر خیلی پرطرفداره و توی خیلی از کارها استفاده میشه.در اخر هم میبینید که چطور خرجکار ها و کریستال هارو به زنجیرمون وصل میکنیم و بعد هم زنجیر رو به کار اصلی متصل میکنیم.

خرید دوره

جلسه هفت : آموزش بافت دستبند گل رز برجسته

تا قبل از این جلسه همه ی کارهایی که توی جلسات قبلی بافتیم کاملا صاف و تخت بود.حالا توی این جلسه به سراغ بافتی رفتیم که حالت برجسته ای داره و مدل بافتش یک مقدار با کارهای قبلی متفاوته.

خرید دوره

جلسه هشت : آموزش ترکیب نخ و کریستال و سنگ و بافت همزمان

یکی از اصول کاربردی توی بافت زیورالات ترکیب اونها با انواع سنگ و کریستال و ... هست.حالا توی این اموزش میبینید که چطور همزمان با بافت انواع مهره رو توی بافتمون بیاریم و جلوه ی قشنگ تری به کارمون بدیم. در اخر هم بافت یک مدل زنجیر رو یاد میگیریم که ترکیب نخ و مهره رو روش انجام دادیم.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش بافت گوشواره با الگوی غیرمرکزی

همونطور که دیدید توی جلسات قبل روی الگوهای مرکزگرا کار کردیم و بافتمون رو حول یک مرکز انجام دادیم.حالا توی این جلسه روی بافتی کار میکنیم که حول مرکز نمیچرخه و بافت از یک گوشه ی کار شروع میشه و به ترتیب جلو میره و در نهایت تبدیل به یه گوشواه ی قشنگ میشه برامون.

خرید دوره