آموزش هنر قلاب بافی

10 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  450,000 تومان  270,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

مریم اسلامی هستم مدرس رشته های هنری، از کودکی علاقه بسیاری به هنر داشتم و همیشه هنر را دنبال می کردم و آموزش های مختلف هنری از جمله مکرومه بافی، مروارید بافی، قلاب بافی و ... را گذراندم و پس از دیدن چند آثار از هنر قلاب بافی به این هنر علاقه مند شدم و بعد از گذراندن دوره های مختلف، شروع به تدریس این هنر زیبا کردم.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره هنر قلاب بافی خوش آمدید

 اگر تا حالا قلاب بافی نکردید و میل دستتون نگرفتید، یا حتی تجربه کوچکی از بافتن را ندارید اصلا نگران نباشید، این کلاس برای شماست که از دوره مقدماتی شروع به یادگیری کنید.

هنر قلاب بافی یا تور بافی جزو هنرهای صنایع دستی محسوب می شود و تاریخچه طولانی دارد که از بافتن نخ و تبدیل آن به پارچه صورت می گیرد.

هنر قلاب بافی از دو ابزار پایه میل قلاب و نخ تشکیل می شود که می توانید طرح های زیبایی ببافید و لذت ببرید.

نخ مخصوص قلاب: کتان، ابریشم و کاموا می باشد و قلاب ها معمولا از جنس استیل، پلاستیک، چوب و آلومینیوم است که  قلاب آلومینیوم اصلا توصیه نمی شود به دلیل اینکه نخ را ریش ریش می کند و قلاب ژله ای امروزه متداول تر است.

بر روی قلاب ها شماره هایی نوشته شده که نخ و قلاب بر اساس آن انتخاب می شود، توجه داشته باشین در صورت وجود شماره، بزرگترین عدد مربوط به کوچکترین (ظریف ترین ) قلاب است.

قلاب بافی به هر شکل و فرمی به محیط زندگی ما زیبایی و تنوع می بخشد و قلاب بافی برای بافت انواع رومیزی گرد، مربع و ... انجام می شود که بیشتر جنبه تزیینی دارد، اما اما قلاب بافی برای نیز استفاده می شود که بسیار پر طرفدار است. .

قلاب بافی به سه روش انجام می شود: قلاب بافی ساده، قلاب بافی برجسته و قلاب بافی معرق، که قلاب بافی معرق زیبا تر و پر کار تر است.

 ما در این دوره به شما قلاب بافی ساده را آموزش می‌دهیم، که بعد از اتمام دوره می توانید انواع رومیزی، اشارپ و ... را ببافید و به کسب درآمد برسید.

امیدوارم از این دوره لذت ببرید.

laptopدرس ها

معرفی دوره هنر قلاب بافی

هنر قلاب بافی یکی از هنر های دستی می باشد که هنرمند با دو ابزار قلاب و نخ، طرح های زیبایی را می بافد. قلاب بافی در هر شکل و فرمی به محیط زندگی ما، تنوع و زیبایی می بخشد. شما با هنر قلاب بافی می توانید با بافتن نخ یک پارچه زیبا داشته باشید. هنر قلاب بافی، هنر بسیار آسانی است که شما پس از یادگیری با ابزار ارزان قیمت می توانید برای ساخت لباس، اقلام خانگی و ... از این هنر استفاده کنید.

جلسه اول: آموزش ابزار و متریال هنر قلاب بافی

در جلسه اول آموزش، شما با ابزار های این هنر زیبا آشنا می شوید که از یک میل قلاب و نخ تشکیل شده. که قلاب ها معمولا از جنس استیل، پلاستیک، چوب و آلومینیوم می باشد، که امروزه جنس ژله ای آن متداول تر است. و نخ های مخصوص قلاب بافی کتان، ابریشم یا حتی کاموا می باشد و براساس آنچه که می بافید جنس نخ را انتخاب کرده و شروع به کار می کنید.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش انواع دوخت های قلاب بافی و علامت های آن

نقشه خوانی یکی از مهم ترین نکته در هنر قلاب بافی است که اگر با استفاده از نقشه اقدام به بافت نمایید حتما بافت منظم و زیبایی خواهید داشت. در این جلسه شما انواع علامت های زنجیره، بافت پایه بلند، پایه کوتاه و... را یاد می گیرید. و متوجه می شوید که هر علامت نشانگر چه نوع بافتی می باشد و پس از شناخت انواع علامت ها، استاد قلاب بافی انواع بافت ها را آموزش می دهد تا شما در جلسات آینده بتوانید به راحتی نقشه را بخوانید و شروع به بافت کنید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش پایه در قلاب بافی

در این جلسه با نحوه دست گرفتن قلاب بیشتر آشنا می شوید و یاد می گیرید که چگونه بافت را در پایه بافت های قبلی انجام دهید و یک پایه ایجاد کنید. شما بعد از دیدن تمامی جلسات می توانید به راحتی قلاب را در دست گرفته و شروع به بافت کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش قلاب بافی با نقشه

در جلسات قبل شما با انواع علامت ها و بافت آنها آشنا شدید و در این جلسه، خواندن نقشه و شروع بافت را یاد می گیرید که بتوانید هر نقشه ای را با علامت هایی که قبلا یاد گرفتید تشخیص دهید و بافت را انجام دهید. و اگر در حین بافت اشتباهی رخ دهد، شما به راحتی می توانید بافت را باز کرده و دوباره شروع به بافت کنید، فقط شما باید در هنر قلاب بافی صبور و پشتکار زیاد داشته باشید.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش بافت مربع

در این جلسه شما با بافت مربع آشنا می شوید، بافت مربع طرح های مختلفی دارد که در این جلسه یکی از مدل های ساده را یاد می گیرید. تا بتوانید به راحتی بافت را شروع کنید. بافت مربع را می توان به صورت موتیف و در چند رنگ مختلف بافت، تا در انتها کنار هم قرار گیرند و یک روتختی زیبا داشته باشد.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش بافت دایره

در این جلسه دایره بافی مسطح را یاد می گیرید که می توانید این نوع بافت را در بافت موتیف یا لیف های قدیمی استفاده کنید که بافت بسیار کاربردی می باشد و در شروع این نوع بافت شما با حلقه جادویی آشنا می شوید که در خیلی از بافت ها می توانید استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش بافت مثلث

پس از یادگیری بافت طرح مربع و دایره، شما در این جلسه بافت مثلث مسطح را یاد می گیرید که مانند بافت مربع می توانید به صورت موتیف استفاده کنید. پس با رنگ و سایز مناسب کاموا، و با استفاده از نقشه ای که داریم شروع به بافت می کنیم. تمامی نکات در جلسات قبلی گفته شده و در این جلسه می توانید با نگاه کردن به نقشه، بافت را انجام دهید.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش تعویض رنگ نخ در قلاب بافی

در این جلسه شما یاد می گیرید که چگونه در اواسط کار قلاب بافی بتوانید یک رنگ نخ را تعویض کنید و یک رنگ دیگر را شروع کنید یا در هر رج رنگ ها به صورت ردیفی تغییر کند و شما یک کار زیبا با چیدمان رنگ هایی که مد نظرتان هست را داشته باشید. قلاب بافی مانند تمامی هنر ها با ذوق و سلیقه هنرمند رابطه مستقیم دارد و چیدمان رنگ نخ ها در کنار هم، باعث ایجاد زیبایی در کار می شود.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش بافت اشارپ

به آخرین جلسه از آموزش قلاب بافی رسیدیم، شما تمامی علامت ها و بافت ها را یاد گرفتید و با انواع بافت مربع، مثلث و دایره آشنا شدید. و شما در این جلسه یک اشارپ را یاد می گیرید، که براساس نقشه، شروع به بافت می کنید و در پایان می توانید انواع مدل ها را ببافید و استفاده کنید. امیدوارم تمامی جلسات را با دقت ببینید و لذت ببرید.

خرید دوره