آموزش بافت کیف و کلاه ساحلی با نخ رافیا

10 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  600,000 تومان  360,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

فاطمه کیانی هستم، مدرس هنر بافت نخ کاغذی یا رافیا. از دوران نوجوانی فعالیت هنری خود را شروع کردم و علاقه من به هنر باعث شد که انواع هنر ها مانند چرم، قلاب دوز چرم، بافتنی، رودوزی های سنتی و هنر های مرتبط با چوب و ... را یاد بگیرم. و شروع به قلاب بافی و فعالیت در این زمینه کردم. پس در این دوره همراه من باشید و از این هنر زیبا لذت ببرید.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره بافت با نخ کاغذی یا نخ رافیا خوش آمدید.

در این دوره بافت با نخ رافیا را یاد می گیرید، و اگر حتی یک بار قلاب دست نگرفتید اصلا نگران نباشید چون در این دوره من انواع بافت ها را جداگانه به شما آموزش می دهم و شما دیگر هیچ مشکلی در زمینه بافت و دست گرفتن قلاب نخواهید داشت.

رافیا نام دیگر نخ کاغذی می باشد، که از الیاف طبیعی ساخته شده و طرافداران بسیاری دارد.

رافیا به دلیل شباهتش به کاغذ بسیار سبک است، با این تفاوت که مقاومت و استحکام بالایی دارد.

برای بافت نخ رافیا از تکنیک قلاب بافی استفاده می شود که یک هنر قدیمی است و به صورت مدرن درآمده.

و به دلیل اینکه نخ رافیا بسیار خنک و سبک است برای تابستان می توانید از انواع کلاه های تابستانی، انواع کیف زنانه و ... استفاده کنید، که بسیار ترند می باشد.

و شما نسبت به مدلی که دارید میزان استفاده از نخ رافیا متفاوت است. 

نخ رافیا، نخ هایی است که با دو مدل در بازار موجود می باشد و شما براساس مدل و طرحی که می خواهید، می توانید انواع بافت ها و سبک ها را انجام دهید.

پس در این دوره می خواهیم باهم دست به کار بشیم و انواع محصولات بافتنی را یاد بگیریم، و بعد از آن خودتان انواع مدل ها را ببافید و در این صنعت جایگاه خوبی به دست آورید.

امیدوارم که در این دوره همراه من باشید و بتوانید انواع مدل های زیبا را ببافید و لذت ببرید.

laptopدرس ها

معرفی دوره هنر بافت با نخ کاغذی یا رافیا

سلام به دوره آموزش بافت و کلاه ساحلی خوش آمدید. در این دوره سعی شده کلاه و کیفی انتخاب بشه تا شما هنرمندان بتوانید انواع مدل ها را به راحتی با دیدن نقشه آن ببافید. نخ های رافیا یا نخ های کاغذی بهترین انتخاب برای بافت این مدل ها می باشد و این مدل نخ ها با دو نوع کلاف یا دوک در بازار موجود است که من در این دوره در مورد این دو مدل از نخ رافیا صحبت کردم و شما می توانید هر کدام را انتخاب کنید و بافت خود را شروع کنید.

جلسه اول: آموزش ابزار و متریال هنر بافت با رافیا

در این جلسه ابزار و متریالی که برای شروع بافت نیاز دارید را به شما معرفی می کنم. که مهم ترین ابزار در این نوع بافت نخ های کاغذی یا نخ رافیا می باشد و در دو مدل باز و یا به صورت قرقره در بازار موجود است. و بعد از آن قلاب می باشد که شما متناسب با نخ رافیا باید آن را انتخاب کنید، پس در این جلسه همراه من باشید تا کامل در مورد نخ رافیا و قلاب بیشتر بدانید.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش انواع بافت

در این جلسه انواع بافت را به شما آموزش می دهم، اگر شما قلاب بافی با کاموا را تجربه کرده باشید انواع بافت ها مشابه همان بافت می باشد، با این تفاوت که نخ کاموا به خاطر لطافتی که دارد بافت متفاوتی با نخ رافیا دارد و شما در شروع بافت با نخ رافیا ممکن است کمی دچار مشکل شوید، که من در این دوره به شما توضیح می دهم چه راهکاری را انجام دهید تا یک بافت راحت و تمیز داشته باشید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش خواندن نقشه

در این جلسه آموزش خواندن نقشه را به شما هنرمندان یاد می دهم، برای قلاب بافی با کاموا یا نخ رافیا شما باید بلد باشید که یک نقشه را بخوانید، در جلسه گذشته من انواع بافت ها را به شما آموزش دادم و شما با یاد گرفتن نماد و علامت هر مدل بافت می توانید انواع الگوهای موجود در بازار یا اینترنت را به راحتی بخوانید و شروع به بافت کنید. در واقع هر مدل بافت از چیدمان چند نماد و علامت هر مدل بافتی در کنار هم تشکیل می شود.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش بافت کیف با نخ رافیا

در این جلسه آموزش بافت کیف به همراه خواندن نقشه را به شما آموزش می دهم، در جلسات قبلی شما یاد گرفتید که هر مدلی بافتی به چه صورته و علامت های آن را شناختید. حالا در این جلسه شما می توانید به راحتی نقشه را بخوانید و شروع به بافت کنید. در ابتدای کار شاید کمی بافت برا شما سخت باشد ولی با تمرین به راحتی می توانید انواع مدل ها را ببافید. پس در این جلسه همراه من باشید.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش آسترکشی در کیف های ساحلی

در این جلسه آسترکشی کیف ساحلی را یاد می گیرید. من در این جلسه قبل از اینکه دیواره های کیف را به هم متصل کنم، شروع می کنم با یک پارچه نخی گلدار آستر کیف را برش می دهم و با نخ و سوزن آن را به داخل کیف وصل می کنم. ولی باید آسترکشی کیف به صورتی باشد که دوخت ها دیده نشود و زمانی که کیف را باز کردید، یک کار تمیز داشته باشید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش وصل کردن دیواره کیف و نصب دکمه

در این جلسه وصل کردن دیواره های کیف را به شما هنرمندان آموزش می دهم. شما در جلسه قبلی آسترکشی کار را یاد گرفتید و در این جلسه بعد از آسترکشی باید دیواره های کیف را به هم متصل کنید، تا کیف شما به اتمام برسد و شما بتوانید از آن استفاده کنید. و همچنین در این جلسه نصب دکمه های آهنربایی بر روی درب و بدنه کیف را به شما یاد می دهم.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش اتو کردن کیف ساحلی

در این جلسه طریقه اتو کردن کیف هایی که با نخ رافیا بافته می شود را به شما هنرمندان عزیز آموزش می دهم. نخ رافیا به خاطر جنسی که دارد بعد از بافت یک فرم برجسته به خود می گیرد که اگر تمایل نداشتید این حالت برای کیف هاتون باقی بماند می توانید با اتو کردن، آن را صاف و تخت کنید. البته در بعضی از مدل ها این حالت برجسته و پف کرده به کارتون زیبایی می بخشد.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش بافت کلاه با نخ رافیا

در این جلسه بافت کلاه تابستونی یا ساحلی را آموزش می دهم که شما با یادگیری این دوره می توانید، انواع کلاه ها را ببافید و حتی خودتان براساس سلیقه و طرحی که دارید، تغییراتی در طراحی آن انجام دهید، مثلا می توانید به جای بافت پایپون از گل های مصنوعی استفاده کنید یا حتی از پر استفاده کنید و کلاه زیبا تری را خلق کنید.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش بافت پاپیون در کلاه ساحلی

به آخرین جلسه از دوره بافت با نخ رافیا رسیدیم. در این جلسه بافت پاپیون بر روی کلاه را آموزش می دهم که یک نوع بافت ساده است و شما به راحتی بر اساس آموزش های قبلی می توانید آن را انجام دهید. و حتی در جلسه قبل گفتم می توانید به جای پاپیون از موارد دیگر استفاده کنید. امیدوارم از این دوره لذت برده باشید، ممنون که همراه همیشگی هنری هستید.

خرید دوره