آموزش تریکو بافی

11 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  260,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

خوشحالم که قلاب برداشتید تا لحظه هاتون رو رنگی تر ببافید من فائزه رستم پور هستم ،24 ساله، مهندسی نساجی دارم ، در جریان باشید عاشق بافت و تریکو ام و تا وقتی مطمئن نشم همتون یاد گرفتید ببافید و لذت ببرید هستم پیشتون.

paperتوضیحات دوره

با سلام خدمت شما هنرجویان عزیزsmiley

   هنر تریکو بافی، کاربردی ترین هنر از خانواده قلاب بافی میباشد.

تریکو، یکی از دست آورد های جدید می باشد که با استفاده از کاموای تریکو بافته می شوند که ضخامت و در عین حال ظرافت خود را دارند و در برابر وزن زیاد ، بسیار مقاوم می باشند. یکی از ویژگی هایی که اکثر بافنده ها را عاشق این هنر کرده است این است که به دلیل ضخیم بودنشان سریع به اصطلاح بالا آمده و کار تمام می شود. از جمله مواردی که با آن می بافند ، انواع سبد ، پاف، فرشینه ، کریر نوزاد و ... می باشد. پس با این حساب بافت تریکو بسیار پرکاربرد و پر طرفدار است. برای بافت با تریکو باید از قلاب های مخصوص کاموای تریکو استفاده شود که دارای سایز بزرگ تری نسبت به قلاب های بافت با کاموای معمولی هستند.

 کلاسی که برای شما آماده کرده ایم شامل توضیحات ابتدایی کار با قلاب و کاموای تریکو و نحوه زنجیره زدن، بافت پایه کوتاه و دیگر نکاتی که برای شروع کار لازم است تا آموزش چندین نوع بافت تریکو برای کفی دایره ای، مربعی، مستطیلی و بیضی شکل و همچنین بافت های گندمی، حصیری، کج راه، ستاره ای، حبابی و پیچ برای دیواره سبد تریکو خواهد بود. 

ما در اینجا یکی از مرسوم ترین کاربردهای این هنر رو که همان بافت سبد هست با ذکر تمامی نکات لازم برای انجام چندین پروژه مختلف به شما آموزش خواهیم داد. پس از گذراندن این دوره میتوانید حتی بافت انواع دیگر آثار دست ساز رو نیز با رعایت همین نکات به چالش بکشید. از اونجایی که بعضی هنرا مجازی یاد گرفتن اش بهتره و قلاب بافی از هموناس چون تمرکز دوربین رو دست و قلابگیری و بافت میره که در حالت حضوری در این حد نیست ، خودمم مجازی این هنر رو آموزش دیدم ، هنری قشنگم این امکان رو بهم داد تا بتونم به شما هم یاد بدم.

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با وسایل مورد نیاز تریکو بافی

در جلسه اول شما رو با نحوه انتخاب قلاب مناسب برای تریکو بافی ویژگی های کاموا یا نخ تریکو و دیگر ابزاری که در تریکو بافی کاربرد دارند مانند کفی های سبد و کریر نوزاد آشنا میکنیم، همچنین نگاهی به سرفصل های جلسات آینده و بخش هایی از فیلم های آموزشی کل کلاس خواهیم انداخت.

جلسه دوم : آموزش بافت کفی سبد تریکو دایره ای - روش اول

در این جلسه در ادامه آموزش جلسه قبل بعد از زدن یک حلقه جادویی با زدن چند پایه کوتاه دور این حلقه ردیف اول بافت دایره ای رو آغاز میکنیم و یک نوع بافت برای سبد تریکو هایی با کفه دایره ای رو به شما آموزش میدهیم. در جلسه بعدی روش دیگری با ذکر تمامی نکات اون در فیلم های آموزشی مشاهده خواهید کرد.

خرید دوره

جلسه سوم : بافت کفی سبد تریکو دایره ای - روش دوم (بافت خورشیدی)

در این جلسه قصد داریم روشی متفاوت با روش بافت کفه دایره ای سبد تریکو که در جلسه قبل دیدید رو با ذکر تمام نکات اون به شما آموزش دهیم در این روش محلی که قلاب رو برای زدن پایه کوتاه وارد رج اول میکنیم متفاوت است و همین موضوع باعث میشود که هم شکل نهایی بافت تغییر کند، هم این تغییر باعث بشود که کفی مستحکم تری داشته باشیم.

خرید دوره

جلسه چهارم : بافت کفی سبد تریکو مربع یا مستطیلی - روش اول (بافت ردیفی)

در جلسات قبلی دو روش مختلف برای بافت کفی به صورت دایره ای به شما آموزش دادم، یکی دیگه از اشکالی که برای بافت کفی سبد تریکو رایج هستش، شکل مربع و مستطیل هست که اون رو هم با دو روش بافت به صورت ردیفی و بافت از مرکز به شما آموزش خواهم داد، پس آموزش جلسه چهارم و پنجم کلاس رو هم برای یادگیری هر دو روش دنبال کنید.

خرید دوره

جلسه پنجم : بافت کفی سبد تریکو مربعی - روش دوم (بافت از مرکز)

در جلسه قبل روش بافت ردیفی برای کفی سبد تریکو رو بهتون آموزش دادم، اما نوع دیگه ای هم برای بافت این مدل کفی ها وجود دارد که رج های اون حول یک نقطه مرکزی شکل میگیرند - درست مثل کفی دایره ای - اما در نهایت به صورت گوشه دار و مربعی در خواهد آمد، اما دقت کنید که از این روش برای بافت سبد مستطیلی نمیشود استفاده کرد.

خرید دوره

جلسه ششم : آموزش بافت کفی بیضی شکل و بافت پایه دیواره سبد تریکو

در جلسات گذشته کفی های سبد به شکل دایره ای، مربعی و مستطیلی رو با هم یاد گرفتیم، برای این جلسه میخواهم آموزش کفی بیضی شکل رو به شما آموزش بدم تا به این ترتیب انواع و اقسام بافت هایی که برای کفی سبد تریکو با شکل های مختلف میشود ساخت رو یاد بگیرید، ضمن اینکه این نوع بافت برای بافت کفی کوله و کریر نوزاد بسیار کاربردی و مناسب است

خرید دوره

جلسه هفتم : آموزش بافت سبد تریکو با استفاده از کفی آماده

در این جلسه میخواهیم کاربرد کفی های آماده رو در بافت سبد به شما نشان دهیم و با استفاده از یک کفی بیضی شکل کار بافت دیواره سبد رو آغاز کنیم و نحوه بافت گندمی که یکی از انواع بافت های دیواره سبد تریکو می باشد رو از این طریق به شما آموزش دهیم.

خرید دوره

جلسه هشتم : آموزش تریکو بافی سبد با دیواره حبابی یا فندقی

در این جلسه شما رو با تکنیک ها و نکات لازم تریکو بافی برای بافت دیواره به شکل حبابی که به اسم های پفکی، ذرتی یا فندقی هم شناخته میشود آشنا میکنم. این نوع بافت به خاطر حالت جمع شونده ای که دارد بیشتر برای سبدهای با ارتفاع کم مناسب است اما شکل کاملا منحصر به فردی دارد و با زدن چند پایه بلند در یک خانه بافته میشود.

خرید دوره

جلسه نهم : آموزش بافت دیواره ستاره ای سبد تریکو

در دو جلسه قبل شما رو با یکی از مرسوم ترین روش های بافت دیواره یعنی بافت گندمی و یک بافت خلاقانه که کمتر از اون استفاده میشود اما خیلی بامزه و خاص است آشنا کردم، توی این جلسه هم قصد دارم یک بافت قشنگ دیگه که طرح نهایی اون توی دیواره شبیه ستاره یا گل هست رو بهتون آموزش بدهم تا بتونید سبدهای منحصر به فردی ببافید.

خرید دوره

جلسه دهم : آموزش بافت سبد تریکو با دیواره پیچ یا گردان

بافت پیج یا گردان هم یکی از بافت های برگشتی و تکرار شونده هست و من میخواهم این نوع بافت دیواره رو با ذکر تمام نکاتش توی فیلم هایی که برای این جلسه آماده کردم بهتون آموزش بدهم. این بافت سبد تریکو هم با زدن پایه کوتاه انجام میشود اما نکته ای که اون رو متمایز میکنه محل عبور قلاب برای زدن بافت هاست.

خرید دوره

جلسه یازدهم : آموزش تریکو بافی سبد با دیواره اریب یا کج راه

بافت آخری که برای تریکو بافی میخواهم بهتون آموزش بدهم، بافت کج راه یا اریب هستش که به خاطر نوع شکل گیری رج هاش که انگار با یک چرخش روی هم قرار گرفته اند به این اسم شناخته میشود. توی این جلسه نحوه تعویض رنگ کاموا در وسط بافت رو هم بهتون یاد میدم تا بتونید انواع و اقسام طرح ها و نقش ها رو برای بافت سبدهاتون پیاده کنید.

خرید دوره