آموزش کچه دوزی روی لباس و شال

9 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  290,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

الهام توماری هستم. به واسطه‌ی اینکه مادرم دست‌های زیبایی داره و هنرمنده و به این دلیل که هنر بی‌استفاده نمونه، آموزش دادن رو تجربه می‌کنم. رشته‌ی تحصیلی من در دانشگاه الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ بوده و فکر میکنم همینا بهانه ی خوبی باشه که یک نفر بتونه واردِ دنیای بی‌نقصِ هنر بشه.

paperتوضیحات دوره

با سلام خدمت همه ی شما عزیزان

بعد از اینکه در آموزش های قبلی شما رو با نکات و ویژگی های الیاف کچه، ابزار مورد نیاز در هنر کچه دوزی و چند مورد از کاربردهای پر طرفدار اون در هنر عروسک سازی آشنا کردیم، حالا نوبت به اون رسیده که به طور مفصل به کاربرد الیاف نمدی یا الیاف کچه دوزی در تزئین لباس، مانتو، شال، کیف، کفش و در کل باقی سطوح پارچه ای بپردازیم. کچه دوزی روی پارچه یا لباس به نسبت کارهای حجمی در عروسک سازی و یا حتی عروسک هایی که صرفا با نصب تکه های مختلف الیاف و بدون سوزن زدن زیاد ساخته میشود کمی متفاوت است. برای کچه دوزی روی لباس هم البته میتوانید از انواع کارهای حجمی مثل گل و اشکال دیگه استفاده کنید و اونها رو به سطح لباس دوخته و یا با سوزن زدن به لباس متصل کنید. اما نوعی از کچه دوزی روی شال و لباس که به صورت کاملا دو بعدی انجام میشود و کچه به صورت مسطح به خورد بافت لباس میرود و یا روی اون نقش می اندازد، با قرار دادن فرچه و یا یک تکه ابر فشرده زیر لباس و سوزن زدن در تمام قسمت های طرح انجام میشود. البته برای این تکنیک روش استفاده از آب و صابون هم ممکن است. به این صورت که بعد از اینکه الیاف رو در محل مورد نظرشون روی کار چیدید، محلول آب و صابون رو روی کار ریخته، و با ماساژ دست روی الیاف اونها رو فشرده و مسطح کنید. ما در این کلاس میخواهیم با استفاده از روش اول و با استفاده از سوزن های یدکی یا تک و پانج یک الگو رو روی لباس پیاده کنیم و این کار رو به سه روش مختلف یعنی با سوزن زدن از زیر لباس، روی لباس و به صورت ترکیبی انجام خواهیم داد. محصول تولیدی این کلاس دو لباس زمستونی و یک شال خواهد بود اما شما از این تکنیک ها میتوانید در تزئین کیف، کفش و ... هم استفاده کنید.

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با مواد و ابزار مورد نیاز و مروری بر آموزش ها

در این جلسه موادی و ابزاری که در این کلاس برای به اتمام رسوندن دو پروژه کچه دوزی روی لباس و یک پروژه کچه دوزی روی شال مورد استفاده قرار میگیرد رو به شما معرفی میکنیم و در انتها فیلمی کوتاه از بخش های مختلف کلاس تا پایان جلسه آخر رو برای آشنایی بهتر با روند آموزشی مشاهده خواهید کرد.

جلسه دوم : کچه دوزی روی لباس

در این جلسه تکنیکی رو به شما آموزش خواهیم داد که با سوزن زنی روی لباس، کچه دوزی انجام میشود و به این صورت که فرچه مخصوص کچه دوزی در زیر قسمت مورد نظر ما قرار میگرد و الیاف روی کار چیده میشود، سپس با استفاده از پانچ و یا سوزن یدک روی قسمت های مختلف ضربه میزنیم تا الیاف تا حدی به خورد پارچه لباس بروند.

خرید دوره

جلسه سوم : نحوه خواباندن الیاف کچه دوزی شده روی لباس

در این جلسه بعد از اتمام کار کچه دوزی با استفاده از حرارت و بخار سطح الیاف ور کاملا صاف و مرتب خواهیم کرد تا لباس ما آماده استفاده شود. پس از اون نکاتی که برای شستشوی لباس های کچه دوزی شده لازم است بدانید، اعم از درجه حرارت آب و نحوه شستشوی لباس با دست و یا ماشین لباس شویی را به شما خواهیم گفت.

خرید دوره

جلسه چهارم : نحوه تزئین لباس با الیاف کچه طبق یک الگوی آماده

در ان جلسه قرار است بهتون آموزش بدیم که چطور یک الگوی آماده رو زیر دستتون داشته باشید و روی قسمت های مختلف اون بر روی لباس کچه دوری کنید. این جلسه مقدمه شروع آموزش تکنیک دوم یعنی سوزن زدن از زیر لباس برای برای به دست آوردن بافت نسبتا متفاوت در قسمت روی لباس، است.

خرید دوره

جلسه پنجم : تکنیک دوم کچه دوزی روی لباس

در این تکنیک به جای اینکه الیاف ور روی لباس گذاشته و سوزن بزنیم، لباس رو پشت و رو کرده و از زیر لباس الیاف گذاشته و سوزن میزنیم، به این ترتیب سوزن بخشی از الیاف رو به روی کار منتقل میکند و بافت متفاوتی هم نسبت به تکنیک اول ایجاد خواهد شد.

خرید دوره

جلسه ششم : تکمیل طرح و جدا کردن الگو

در کچه دوزی روی لباس و یا هر نوع کار کچه دوزی دیگه به علت خاصیتی که الیاف دارند به سادگی با کنار هم قرار دادن دو یا چند رنگ میشود یک طیف رنگی و یا سایه روشن ایجاد کرد. در این طرح هم ما در ساخت گلبرگ ها و یا برگ های طرح از این خصوصیت بهره میگیریم.

خرید دوره

جلسه هفتم : تزئین لباس با گلدوزی

در این جلسه بعد از اینکه کچه دوزی روی آستین لباس رو به اتمام رسوندیم و الگو رو از زیر طرح جدا کردیم، نخ و سوزن به دست میگیریم، و بخش هایی از طرح رو با گلدوزی روی لباس تکمیل میکنیم، تا ببینید که میتونید کچه دوزی رو با هنر های دیگه ترکیب کرد و نتایج زیبایی به دست آورد.

خرید دوره

جلسه هشتم : کچه دوزی روی شال

در جلسات قبل دو تکنیک متفاوت رو برای کچه دوزی روی لباس و یا هر پارچه ی دیگه ای که مناسب این کار هست یاد گرفتیم، در این جلسه میخواهیم دو تکنیک سوزن زنی از زیر کار و از روی اون رو روی یک شال پیاده کنیم و نگات باقی مونده رو هم ذکر کنیم.

خرید دوره

جلسه نهم : ترکیب تکنیک اول و دوم در کچه دوزی روی شال

در این جلسه ادامه کار رو با سوزن زدن به بخش پرچم گل اولمون از سمت دیگر شال خواهیم داشت، و بعد الیاف کچه رو به شکل یک گلبرگ دیگه از پشت شال سوزن میزنیم تا مشابه تکنیک هایی که در جلسات قبل مشاهده کردید، بافت متفاوتی که از هر دو تکنیک به دست میاد رو در هر دو سمت کار داشته باشیم.

خرید دوره