آموزش ساخت تابلو دو بعدی و پیکسل با کچه

4 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  280,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

الهام توماری هستم. به واسطه‌ی اینکه مادرم دست‌های زیبایی داره و هنرمنده و به این دلیل که هنر بی‌استفاده نمونه، آموزش دادن رو تجربه می‌کنم. رشته‌ی تحصیلی من در دانشگاه الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ بوده و فکر میکنم همینا بهانه ی خوبی باشه که یک نفر بتونه واردِ دنیای بی‌نقصِ هنر بشه.

paperتوضیحات دوره

کچه دوزی یکی از هنرهای نوین و در عین حال بسیار جذاب است که دارای قاعده و قانون و یا پترن و الگو نیست به همین دلیل در کنار بالا بردن خلاقیت هنرمند به دلیل پیروی نکردن از الگو یکی از هنرهای دشوار محسوب می شود. در آموزش های کچه دوزی و ساخت عروسک های کچه ای از ابزار ساده ای استفاده می شود که این خود مزیت هنر کچه دوزی است کچه دوزی یک هنر نزدیک به نمد دوزی است با این تفاوت ها که در هنر نمد دوزی شما با پارچه ای سرو کار دارید که از الیاف ساخته و فشرده شده است اما در هنر کچه دوزی از سوزن زدن الیاف به هم و تنیدن و فشرده کردن الیاف کچه کمک می گیریم.

البته در هنرمندان ایران از گذشته با هنر کچه دوزی یا کچه کاری  عجین بوده اند پادری ها و زیر انداز های نمدی که هم اکنون نیز به عنوان صنایع دستی به فروش می رسند با همین روش  ساخته می شوند ولی تفاوتی که در کچه دوزی با نمد مالی هست در تنوع رنگ  و جنس الیاف است . الیاف به کار رفته در هنر نمدمالی تماما طبیعی و از پشم گوسفند است و کمتر از رنگ ها استفاده می شود. 

معمولا کچه دوزی دارای رو روش مرسوم است و با یکی از این دو روش به الیاف کچه حالت دلخواه داده می شود یکی استفاده از سوزن های مخصوص کچه دوزی و سوزن زدن به الیاف کچه برای فرم دادن به آن و دیگری استفاده از محلول آب و صابون و فشرده نموندن الیاف کچه . هر یک از این دو روش کابرد های خود را دارد و نمد مالی مرسوم ما در واقع روش دوم کچه کاری است. 

مزیت دیگر هنر کچه دوزی نسبت به برخی از هنر های مشابه این است که کچه کاری یک هنر کاربردی و البته همخوان با طبیعت است زیرا از الیاف طبیعی برای ساخت محصولات کچه استفاده می شود و از آن جهت کاربری است که با آن می توان انواع پالتو ها و تن پوش های زمستانی فاخر را ساخت و به تن کرد و صرفا یک هنر برای سرگرمی نیست. 

laptopدرس ها

جلسه اول: آشنایی با ابزار و وسایل

جلسه ی اول این کلاس مثل همه ی کلاس های دیگه ی ما مربوط میشه به آشنایی با ابزار و وسایل و معرفی چیزهایی که شما برای این کلاس نیاز خواهید داشت.در اخر هم خلاصه ای از جلسات بعدی رو میبینید تا بهتر با محتوای جلسات بعدی کلاس آشنا بشید.

جلسه دوم : ساخت تابلوی منظره با استفاده از کچه

بعد از اینکه با ابزار و وسایل آشنا شدیم حالا میریم سراغ اینکه کارمون رو با یک تابلوی ساده شروع کنیم.قراره توی این تابلو یه چمنزار و منظره داشته باشیم.یاد میگیریم که چطور رنگ هارو با هم ترکیب کنیم و منظره ی دلخواهمون رو بسازیم.

خرید دوره

جلسه سوم : آموزش ساخت تابلوی منظره ی غروب با استفاده از کچه

توی این جلسه از کلاس منظره ی به نسبت سخت تری رو در نظر گرفتیم.رنگ های بیشتری توی کارمون آوردیم و این بار از نخ مخصوص گلدوزی هم استفاده کردیم و یک قسمت هایی از کارمون رو با استفاده از این نخ ها جلوه دادیم.

خرید دوره

جلسه چهارم : آموزش ساخت پیکسل با استفاده از کچه

توی جلسه ی اخر از کلاس از همون تکنیک های جلسات قبلی استفاده کردیم و این بار شروع به ساخت پیکسل کردیم.پس این جلسه رو هم ببینید تا متوجه بشید که چقدر راحت میتونید برای خودتون پیکسل های قشنگ بسازید.

خرید دوره