آموزش کچه دوزی ساخت عروسک

15 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  290,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

الهام توماری هستم. به واسطه‌ی اینکه مادرم دست‌های زیبایی داره و هنرمنده و به این دلیل که هنر بی‌استفاده نمونه، آموزش دادن رو تجربه می‌کنم. رشته‌ی تحصیلی من در دانشگاه الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ بوده و فکر میکنم همینا بهانه ی خوبی باشه که یک نفر بتونه واردِ دنیای بی‌نقصِ هنر بشه.

paperتوضیحات دوره

کچه دوزی یکی از هنرهای نوین و در عین حال بسیار جذاب است که دارای قاعده و قانون و یا پترن و الگو نیست به همین دلیل در کنار بالا بردن خلاقیت هنرمند به دلیل پیروی نکردن از الگو یکی از هنرهای دشوار محسوب می شود. در آموزش های کچه دوزی و ساخت عروسک های کچه ای از ابزار ساده ای استفاده می شود که این خود مزیت هنر کچه دوزی است کچه دوزی یک هنر نزدیک به نمد دوزی است با این تفاوت ها که در هنر نمد دوزی شما با پارچه ای سرو کار دارید که از الیاف ساخته و فشرده شده است اما در هنر کچه دوزی از سوزن زدن الیاف به هم و تنیدن و فشرده کردن الیاف کچه کمک می گیریم.
با الیاف کچه می توان انواع حیوانات را نزدیک به شکل طبیعی آن ها ساخت زیرا الیاف کچه مانند پارچه یکدست نیستند به همین دلیل به راحتی می توان تفاوت رنگ ها و طیف آن را با الیاف کچه به نمایش درآورد و حیوانات کچه ای زیبایی ساخت . همچنین از الیاف کچه برای کچه دوزی روی لباس ها  به خصوص روی لباس های پشمی بسیار استفاده می شود زیرا الیاف کچه روی لباس جلوه بسیار زیباتری به لباس می دهد . 
البته در هنرمندان ایران از گذشته با هنر کچه دوزی یا کچه کاری  عجین بوده اند پادری ها و زیر انداز های نمدی که هم اکنون نیز به عنوان صنایع دستی به فروش می رسند با همین روش  ساخته می شوند ولی تفاوتی که در کچه دوزی با نمد مالی هست در تنوع رنگ  و جنس الیاف است . الیاف به کار رفته در هنر نمدمالی تماما طبیعی و از پشم گوسفند است و کمتر از رنگ ها استفاده می شود. 

معمولا کچه دوزی دارای رو روش مرسوم است و با یکی از این دو روش به الیاف کچه حالت دلخواه داده می شود یکی استفاده از سوزن های مخصوص کچه دوزی و سوزن زدن به الیاف کچه برای فرم دادن به آن و دیگری استفاده از محلول آب و صابون و فشرده نموندن الیاف کچه . هر یک از این دو روش کابرد های خود را دارد و نمد مالی مرسوم ما در واقع روش دوم کچه کاری است. 

مزیت دیگر هنر کچه دوزی نسبت به برخی از هنر های مشابه این است که کچه کاری یک هنر کاربردی و البته همخوان با طبیعت است زیرا از الیاف طبیعی برای ساخت محصولات کچه استفاده می شود و از آن جهت کاربری است که با آن می توان انواع پالتو ها و تن پوش های زمستانی فاخر را ساخت و به تن کرد و صرفا یک هنر برای سرگرمی نیست. 

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با ابزار و مواد مورد نیاز برای ساخت عروسک های کچه

در جلسه ی نخست این آموزش با ابزار و وسایل موردنیاز برای دوخت عروسک با کچه آشنا خواهید شد و کاربرد هرکدوم رو خواهید فهمید.همچنین ساخت یک انگشتر خیلی ساده رو خواهید دید و خلاصه ای از جلسات بعد رو مشاهده خواهید کرد.

جلسه دوم : آموزش ساخت عروسک خرگوش با کچه

بعد از آشنایی اولیه با وسایل مورد نیاز برای ساخت عروسک حالا قراره بریم سراغ اینکه کاربرد وسایل کچه دوزی رو بدونیم و بفهمیم که چطور میتونیم ازشون استفاده کنیم و با چیزهایی که داریم یه عروسک ساده بسازیم تا شروعی باشه برای مراحل بعدی و پیشرفته تر....

خرید دوره

جلسه سوم : آموزش ساخت عروسک فیل با الیاف کچه

توی جلسه ی سوم کلاس قراره که با داشتن دو رنگ الیاف کچه بتونیم یدونه فیل فانتزی قشنگ درست کنیم.برای ساختن این عروسک یکم باید دستتون توی سوزن زدن راه افتاده باشه.چون فرم دادن به این عروسک ی مقدار از نمونه ی قبلی مشکل تره. پس بریم که شروع کنیم.....

خرید دوره

جلسه چهارم: ساخت عروسک گاو با الیاف کچه

توی جلسه چهارم از کلاس یکم کار رو سخت تر میکنیم.حالا میریم سراغ عروسکی که قرار هست تمام قسمت های بدنش رو بصورت جداگانه بسازیم و بعد به هم متصلشون کنیم.

خرید دوره

جلسه پنجم : آموزش دوخت دوربین و شیر کچه ای

در این جلسه شما نحوه دوخت یک دوربین عکاسی و عروسک شیر روی آن را با کچه خواهید آموخت. با یادگیری این آموزش شما قادر خواهید بود عروسک های گوناگون را با کچه بدوزید.

خرید دوره

جلسه ششم : آموزش کچه دوزی طرح لاما

در جلسه چهارم از آموزش کچه دوزی نحوه ساخت یک لاما کوچک و زیبا با استفاده از الیاف کچه را آموزش می بینیم در ساخت این لاما زیبا از الگوها برای ساخت و اندازه زدن قسمت های مختلف استفاده شده است. به همین دلیل این آموزش کمی متفاوت تر از آموزش بخش های دیگر می باشد در این جلسه از آموزش کچه کاری با من همراه باشید .

خرید دوره

جلسه هفتم : آموزش ساخت عروسک کیتی با استفاده از الیاف کچه

در این جلسه میخوایم با کمک هم یاد بگیریم چطوری با استفاده از الیاف کچه و نمد های رنگی یک عروسک جذاب کیتی همراه با ساندویچ همبرگرش درست کنیم . البته که تا اینجا حتما در کچه دوزی حرفه ای شدید اما حتما شما هم مثل من نمیتونید از یادگیری هنر کچه دوزی دست بکشید و دوست دارید عروسک های جذاب متنوع رو درست کنید. پس با من همراه باشید.

خرید دوره

جلسه هشتم : آموزش ساخت دسر میوه با الیاف کچه

در جلسه ششم از کلاس اموزش کچه دوزی نحوه ساخت دسر میوه که بسیار جذاب هست را آموزش می بینیم. در این جلسه یاد میگیریم که خیلی ساده میتونیم با استفاده از الیاف کچه به دست سازه هامون جزئیات بیشتری اضافه کنیم تا کارمون واقعی تر بشه و در نهایت یک سری میوه ی خوشمزه ی طبیعی توی کارمون نمایان بشه. پس با من همراه باشید تا این آموزش رو باهم به پایان برسونیم.

خرید دوره

جلسه نهم : آموزش ساخت عروسک آلپاکا با الیاف کچه

در جلسه هفتم از کلاس کچه دوزی بهتون ساخت این آلپاکای با نمک رو با استفاده از الیاف کچه رو یاد میدم تا بتونید به راحتی خودتون هم این عروسک زیبا رو بسازید و ازش لذت ببرید. با من همراه باشید تا ساخت این عروسک زیبا رو هم باهم یاد بگیریم.

خرید دوره

جلسه دهم : آموزش ساخت عروسک پنگوئن با کچه

در جلسه ی هشتم آموزش کچه دوزی با ما همراه باشید تا بهتون ساخت این عروسک پنگوئن کوچولو و بامزه رو یاد بدم تا خودتون به سادگی بتونید این عروسک زیبا رو تنها با استفاده از چه و وسائل ساده درست کنید و اونو به یک جاکلیدی بامزه تبدیل کنید یا ازش به عنوان یک عروسک تزئینی کوچولو استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه یازدهم : آموزش ساخت اسب یونیکورن با کچه

در جلسه ی دهم از آموزش کچه دوزی یاد میگیریم که این عروسک زیبای تک شاخ رو با توجه به الگو بسازیم و بعد با وسایل تزئینی تزئینش کنیم تا کارمون جلوه ی زیباتری پیدا کنه و بعد ازش به عنوان پیکسل برای روی کیف یا لباس هامون استفاده کنیم. با من تا آخر این آموزش همراه باشید.

خرید دوره

جلسه دوازدهم :آموزش درست کردن عروسک کچه ای پنگوئن

در جلسه یازدهم آموزش کچه دوزی میخوایم باهم یاد بگیریم چطوری این پنگوئن های عاشق رو درست کنیم. از این جفت میتونید برای تزيین اتاق یا هدیه به کسی که خیلی براتون عزیزه استفاده کنید . اگر شما هم مثل من از این جفت پنگوين خوشتون اومده پس وقت و از دست ندیم و به سراغ مشاهده آموزش بریم.

خرید دوره

جلسه سیزدهم : آموزش ساخت عروسک خرس با الیاف کچه

در جلسه دوازدهم از آموزش کچه دوزی با من همراه باشید تا باهم نحوه ی ساخت این خرس کچه ای با نمک رو یاد بگیریم و ببینیم که چقدر ساده و فقط با استفاده از کچه و نمد و با وسایل خیلی ابتدایی میتونید این عروسک زیبا رو بسازید و به دوستان و عزیزانتون هدیه ش کنید.

خرید دوره

جلسه چهاردهم : ساخت شخصیت کارتونی اگنس با کچه

در این جلسه قصد داریم کاربرد کمی متفاوت تر هنر کچه در عروسک سازی رو با ساخت یک عروسک کارتونی دختر به چالش بکشیم تا روش ساخت عروسک های انسانی با کچه رو هم شاهد باشید. در این جلسه نحوه نصب قسمت های مختلف بدن عروسک رو با ایجاد سوراخ در الیاف به شما نشان میدهیم و نحوه تزئین لباس رو نیز با استفاده از نوار های نازکی از کچه مشاهده خواهید کرد.

خرید دوره

جلسه پانزدهم : ساخت عروسک گربه با کچه

در این جلسه میخواهیم یک عروسک بامزه گربه رو با الیاف کچه بسازیم، در این جلسه هم از شکل دادن به اعضای بدن و اتصال قسمت های مختلف بدن عروسک به هم و همچنین ساخت نوارهای نازک برای ایجاد خطوط روی بدن گربه زیبامون رو به شما آموزش خواهیم داد.

خرید دوره