دوره آموزش ساخت عروسک فرشته با الیاف کچه

اگر شما هم از جمله دنبال کنندگان سایت هنری بوده باشید، حتما با آموزش هایی که در زمینه ساخت عروسک کچه دوزی برای شما گردآوری شده اند آشنایید، شاید هم از پیش تر با این هنر جالب سروکار داشته اید و تجربه کار با الیاف کچه ای چیز تازه ای براتون به حساب نمیاد، و حتی ممکنه اولین باری باشه که به این اسم و هنر برخوردید. اگه اینطوره پس لازمه بهتون بگیم که کچه دوزی هنری نزدیک به هنر نمد دوزی است با این تفاوت که در نمد دوزی با دوخت تکه های پارچه ای که از الیاف فشرده به دست اماده اند سرکار داریم اما در کچه دوزی خبری از دوخت و دوز نیست و مواد وابزار کار هم الیاف های طبیعی و مصنوعی هستند که به اونها الیاف نمدی و یا الیاف کچه گفته میشود و سوزن های مخصوصی که برای فشرده سازی این الیاف استفاده میشوند و ساختاری منحصر به فرد دارند، به این صورت که در قسمت انتهای این سوزن ها شیارهایی و یا دندانه هایی وجود داره که با فرو بردن این سوزن در یک دسته الیاف کچه باعث فشرده شدن و شکل دهی به الیاف میشوند. برای شکل دهی به الیاف نمدی البته راه دیگه ای هم وجود دارد که اون استفاده از محلول آب و صابون هست. در این روش دوم با تکنیک هایی که در نمد مالی سنتی مورد استفاده قرار میگرفت به الیاف شکل میدهیم و لازم به ذکره که این روش یعنی استفاده از محلول آب و سوزن بیشتر مناسب وقتی است که میخواهیم سطحی کاملا صاف داشته باشیم، بعنی برای کارهایی که کمی حجمی تر هستند یا میخواهیم حس نرمی الیاف حس بشود بهتر است از روش اول و سوزن زدن استفاده کنیم. سوزن هایی که در کچه دوزی استفاده میشوند یا به صورت تکی هستند و یا به جای سوزن معمولی از سوزن های چندتایی یا همون پانچ استفاده میشود که سرعت کار رو در کارهای حجمی خیلی بالا تر میبرد.

خب اگر تا به این جای کار و با این توضیحات به حد کافی با هنر کچه دوزی و مواد و ابزار آن شده اید، وقت آن رسیده که به بحث اصلی و کلاسی برسیم که این بار برای شما آماده کرده ایم. همون طور که اشاره ای ظریفی به کاربردهای مختلف کچه دوزی در آموزش های قبلی و مقدمه این توضیحات کردیم. از این هنر در ساخت عروسک های حجمی، تزئین کیف و لباس به صورت برجسته و تخت و ساخت عروسک هایی که کمی با کارهای حجمی متفاوت هستند و به عروسک های فرشته یا پری افسانه ای معروف اند، استفاده میشود. بعد از اینکه کلاسی در زمینه آموزش ساخت عروسک های حجمی براتون تهیه کردیم، این بار میخواهیم به آموزش ساخت عروسک های فرشته بپردازیم و نکاتی تازه رو در زمینه ساخت عروسک به شما یادآور شویم. در این کلاس نحوه ترکیب الیاف و ایجاد طیف رنگی، ایجاد سایه روشن، شکل دهی به سر و بدن عروسک، ساخت لباس و در نهایت تزئین اون رو به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.laugh

ویژگی های این دوره

نوع دوره:
غیرحضوری (ویدئو)
پیش نیاز:
ندارد
مدت زمان:
1:13:01
تعداد ویدئو:
16 عدد

مباحث دوره ( 6 جلسه )

جلسه دوم : ساخت سر عروسک کچه ای فرشته

جلسه سوم : ساخت دستهای عروسک کچه ای فرشته

جلسه چهارم : ساخت لباس برای عروسک کچه ای فرشته

جلسه پنجم : ساخت مو و بالهای عروسک کچه ای فرشته

جلسه ششم : انواع دیگری از تزئینات مو و لباس عروسک کچه ای فرشته

آشنایی با مدرس دوره:

الهام توماری هستم. به واسطه‌ی اینکه مادرم دست‌های زیبایی داره و هنرمنده و به این دلیل که هنر بی‌استفاده نمونه، آموزش دادن رو تجربه می‌کنم. رشته‌ی تحصیلی من در دانشگاه الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ بوده و فکر میکنم همینا بهانه ی خوبی باشه که یک نفر بتونه واردِ دنیای بی‌نقصِ هنر بشه.
  • آموزش کامل و قدم به قدم
  • پشتیبانی و رفع اشکال نامحدود
  • مشاهده ی آموزش بدون محدودیت زمان و مکان
  • آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 390,000 تومان 
هزینه دوره :  390,000 تومان