آموزش چرم دوزی مقدماتی

13 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  640,000 تومان  384,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

وحیده ابوالحسنی هستم مدرس هنر چرم دوزی. هنر چرم دوزی را بعد از پایان تحصیلاتم شروع کردم و به صورت تخصصی آن را دنبال کردم.بعد از گذراندن دوره های مختلف آموزشی، از دوره مبتدی شروع کردم تا توانستم به صورت پیشرفته این هنر زیبا را اجرا کنم. از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۱ با افتخار کارآفرین برتر شدم و در حال حاضر مدرس فنی حرفه ای و شهرداری هستم. از اینکه در این دوره همراه من هستید تا شما را با این هنر زیبا آشنا کنم بسیار خوشحالم.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره چرم دوزی مقدماتی خوش آمدید

تاریخچه چرم به دوران ماقبل تاریخ بر می گردد و انسان ماقبل تاریخ هنگام شکار متوجه می شود که می تواند از پوست حیوانات برای محافظت در برابر عناصر استفاده کند.

چرم دوزی یکی از هنرهای دستی است که ابزار اصلی آن چرم می باشد. چرم در بازار با دو نوع طبیع و مصنوعی موجود می باشد که چرم طبیعی در انواع چرم بزی، گاوی، سوسمار و ... در بازار موجود می باشد و چرم مصنوعی نیز در رنگ ها و تنوع های زیادی را با بهترین کیفیت می توانید پیدا کنید.

هنر چرم دوزی با نمونه دوخت صنعتی آن بسیار متفاوت است، چون هنرمند براساس سبک و سلیقه ای که می خواهید طراحی و اجرا می کند.

چرم دوزی در ایران یه هنر قدیمی هست و میشه گفت ایرانی ها جزء اولین کشور هایی بودن که به تولید محصولات چرمی روی آوردند. در حال حاضر هم محصولات چرمی در ایران طرفداران خاص خودش را داره و تولید کننده های زیادی در زمینه چرم و تولید محصولات چرمی فعالیت میکنن و تنوع محصولات چرمی نسبت به قبل خیلی بیشتر شده.

 در گذشته ابزار و وسایل چرم دوزی محدود بود و با گذشت زمان ابزار هایی مثل سمبه، درفش، مشته و ... پیشرفت کرد و کار را برای علاقه مندان به این هنر آسان کرد و ظرافت محصولات چرمی دست دوز نسبت به قبل بیشتر شد.

برای یادگیری هنر چرم دوزی ، باید انواع چرم و کاربردهای آن را بشناسید و کار با ابزارهای مختلف رو یاد بگیرید . مثلا از چرم های گاوی برای ساخت کیف های بزرگ، چمدان ها، کیف های سامسونت، کفش های زمستانی و مردانه ، و از چرم های بزی که ضخامتِ کمتری دارند برای ساخت کیف های کوچک، کیفِ پول، کفش های زنانه ، رویه ی مبل، رومیزی، پادری، لباس، کلاه، دستکش و ... استفاده میشه . در این کلاس شما بعد از آشنایی با انواع چرم و انواع دوخت ها در هنر چرم دوزی ، گام به گام با ساخت یک کیف تا مرحله تکمیل کار پیش خواهید رفت و از این طریق با جزییات روش کار که در دوخت انواع کیف از قبیل برش زدن ، سمبه زدن، دوخت چرم ، نصب زیپ ، جا کارتی و ... آشنا می شوید.

امیدوارم این دوره از هنر چرم دوزی مقدماتی را ببینید و لذت ببرید

 

laptopدرس ها

معرفی دوره چرم دوزی

سلام به دوره چرم دوزی مقدماتی خوش آمدید. چرم دوزی در ایران یه هنر قدیمی است و میشه گفت ایرانی ها جزء اولین کشور هایی بودن که به تولید محصولات چرمی روی آوردند. در حال حاضر هم محصولات چرمی در ایران طرفداران خاص خودش را دارد و تولید کننده های زیادی در زمینه چرم و تولید محصولات چرمی فعالیت میکنن و تنوع محصولات چرمی نسبت به قبل خیلی بیشتر شده. پس در این دوره در کنار ما باشید تا بتونید به راحتی کیف پول های چرمی زیبا بدوزید و لذت ببرید.

جلسه اول: معرفی ابزار و متریال چرم دوزی

در اولین جلسه از کلاس چرم دوزی با ابزار و متریال این هنر زیبا آشنا می شوید، که مهمترین ابزار چرم دوزی، چرم می باشد که در دو نوع طبیعی و مصنوعی در بازار موجود است و ابزار های مهم دیگری مانند انواع سمبه، پانچ و ... که در جلسات آینده با انواع و کاربرد های آشنا می شوید.

خرید دوره

جلسه دوم: شناخت انواع سمبه و کاربرد های آن

در این جلسه با انواع سمبه و پانچ آشنا می شوید که در مدل و سایز های متفاوت در بازار موجود است و شما می توانید بر اساس کاربرد چرم، سایز مدنظر خود را انتخاب کنید. و همچنین با شیوه کاری پانچ آشنا می شوید و یاد می گیرید که هر کدام از آنها را چگونه و در کجا استفاده کنید. پس بریم که با هم این جلسه را ببینیم.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش برش چرم

در این جلسه با روش برش چرم آشنا می شوید. در آموزش چرم دوزی بعد از قرار دادن الگو بر روی چرم، برای برش نمی توان از قیچی استفاده کرد چون چرم ممکنه است چروک یا خراب شود، پس با روشی که استاد چرم دوزی آموزش می دهند شروع به برش چرم می کنیم. تا در انتها یک الگو درست و بدون عیب داشته باشیم.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش تکنیک علامت گذاری و سوراخ زدن اصولی چرم

در این جلسه با تکنیک علامت گذاری توسط خط کش علامت زن آشنا می شوید که در چند سایز می باشد و شما بر اساس دوخت و مدلی که می خواهید سایز مدنظر را انتخاب کرده و بر روی چرم علامت زده و توسط سمبه سوراخ می کنیم. نحوه سوراخ زدن بسیار مهم می باشد تا کاملا بر روی علامت ها سوراخ ایجاد گردد و چرم خراب نشود.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش انواع دوخت در چرم دوزی

در این جلسه بعد از علامت گذاری و سوراخ کردن چرم، انواع دوخت ها را یاد می گیرید که جزو مهم ترین مباحث در چرم دوزی می باشد و شما بعد از این جلسه می توانید انواع دوخت ها را انجام دهید و دوخت های تزئینی نیز جزو دوخت هایی می باشد که می توانید برای زیبایی کار استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش پرچ و دکمه زدن بر روی چرم

در این جلسه طریقه نصب انواع دکمه را یاد می گیرید که هر کدام از دکمه ها روش و کارایی متفاوتی برای نصب بر روی چرم دارند، پس شما با یادگیری نصب انواع دکمه می توانید به راحتی برای کیف پول، کیف دوشی و ... دکمه نصب کنید. پس در این جلسه با آموزش دکمه آهنربایی، پرچ و ... همراه ما باشید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش رنگ لبه

در این جلسه آموزش رنگ لبه را خواهیم داشت که یکی از مهمترین مباحث در چرم دوزی می باشد. که در چندین مرحله باید اجرا شود تا یک رنگ لبه خوب داشته باشید. از سمباده کشی تا اجرای رنگ و نحوه رنگ گذاری بر روی چرم را یاد می گیرید که هر کدام از مراحل دارای نکات مهمی می باشد و باید با دقت و حوصله اجرا شود.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش لویس کردن

در این جلسه آموزش لویس کردن چرم را یاد می گیرید که در مبحث دوخت کیف های چرمی بسیار مهم است. لویس کردن به معنای نازک کردن چرم یا کم کردن ضخامت چرم می باشد، و زمانی که چند لایه چرم را بر روی هم می گذارید تا کار دوخت را انجام دهید یا لبه چرم را تا می کنید تا بدوزید، اگر چرم لویس نشده باشد، حجم بسیار زیادی را باید کنار هم قرار دهید که تولید محصول بسیار سخت می شود و خروجی زیبایی نخواهید داشت. لویس کردن چرم انواع تکنیک ها را شامل می شود و ما در این جلسه دو تکنیک را آموزش می دهیم .

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش الگوسازی و دوخت جاکارتی

بعد از یادگیری رنگ لبه و لویس کردن چرم، در این جلسه می خواهیم دوخت جاکارتی را به شما هنرمندان گرامی یاد بدهیم که برای شروع کیف پول بسیار مناسب می باشد. برای دوخت جاکارتی در ابتدا الگوسازی جاکارتی را انجام می دهیم و بعد از آن ماکت کار را می سازیم تا ایرادات الگو بر طرف شود، سپس شروع به دوخت جاکارتی می کنیم. پس با ما همراه باشید.

خرید دوره

جلسه دهم: آموزش الگوسازی و دوخت کمربند

در این جلسه آموزش کمربند را خواهیم داشت که می توانید با یادگیری این جلسه برای خود و اطرافیان کمربند های زیبا بدوزید و همچنین برای تولید انبوه به شما هنرمندان گرامی یاد می دهیم که چه اندازه ای مناسب می باشد و چه ابزاری نیاز دارید. شما می توانید در مدل های مختلف و با متریال های متفاوتی که گفته شده کمربند های زیبایی بدوزید.

خرید دوره

جلسه یازدهم: آموزش الگوسازی و دوخت کیف پول

در این دوره آموزش کیف پول بزرگ را خواهیم داشت که بعد از این دوره می توانید انواع مدل های کیف پول را طراحی و الگوسازی سازید کنید و برای خود و دیگران انواع مدل های کیف پول را بدوزید. در این دوره سعی شده که تمامی نکات، از نصب دکمه تا رنگ لبه و دوخت با دقت گفته شود تا شما هنرمندان گرامی بتوانید بهترین استفاده را داشته باشید.

خرید دوره

جلسه دوازدهم: آموزش الگوسازی و دوخت کیف پول جیبی

در این جلسه بعد از یادگیری کیف پول بزرگ، کیف پول جیبی را یاد می گیرید که مهم ترین نکته در این نوع کیف به خاطر اینکه تا می شود، حالت بر جسته به گوشه های کار می دهد. و با روشی که در این جلسه یاد می گیرید می توانید این مشکل را بر طرف کنید و یک کیف پول زیبا داشته باشید. و شما می توانید از چرم طبیعی، مصنوعی و یا تلفیق این دو نوع چرم استفاده کنید. خوشحالیم که تا آخرین جلسه در کنار ما بودید، امیدوارم از این دوره لذت برده باشید.

خرید دوره