آموزش نقاشی روی کاشی

8 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  350,000 تومان  210,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

مرجان رضازاده هستم. دانش آموخته رشته مهندسی معماری در مقطع لیسانس. از کودکی همواره به یادگیری هنر های مختلف علاقه داشتم و همچنین شیفته ی تاریخ و معماری و هنر های باستانی ایرانی هستم . دوست دارم در این کلاس نیز آموخته های خودم رو با دیگران به اشتراک بذارم، امیدوارم شما هم من رو در این راه همراهی کنید.

paperتوضیحات دوره

با سلام خدمت شما دوستان هنر دوستwink

صنعت كاشی سازی و كاشی كاری كه بیش از همه در تزیین معماری سرزمین ایران و مخصوصا بناهای مذهبی به كار گرفته شده، همانند سفالگری دارای ویژگی های خاصی است. این هنر و صنعت از گذشته بسیار دور در نتیجه مهارت، ذوق و سلیقه كاشی ساز در مقام شیی تركیبی متجلی گردیده بدین ترتیب كه هنرمند كاشی كار یا موزاییك ساز با كاربرد و تركیب رنگ های گوناگون و یا در كنار هم قرار دادن قطعات ریزی از سنگ های رنگین و بر طبق نقشه ای از قبل طرح گردیده، به اشكالی متفاوت و موزون از تزیینات بنا دست یافته است. طرح های ساده هندسی، خط منحنی، نیم دایره، مثلث و خطوط متوازی كه خط عمودی دیگری بر روی آنها رسم شده از تصاویری هستند كه بر یافته های دوره های قدیمی تر جای دارند كه به مرور نقش های متنوع هندسی، گل و برگ، گیاه و حیوانات كه با الهام و تأثیر پذیری از طبیعت شکل گرفته اند پدیدار می گردند. تاريخچه کاشي و هنرهاي تزیيني در ايران به دوران قبل از اسلام بر مي گردد و از زمان هاي بسيار دور از کاشي کاري براي تزیین بناهاي تاريخي استفاده شده است.با ظهور اسلام در ايران، هنر کاشي کاري به شکوفايي رسيد و اين هنر، مهمترين ويژگي در تزیين بناهاي مذهبي به شمار مي رفت.در پايان دوران ايلخاني و ابتداي دوران تيموري هنر کاشي کاري به اوج تکامل و زيبايي خود رسید. شاید شما دوستان و هنرمندان عزیز نیز از تماشا ی این آثار فاخر در بناهای تاریخی لذت برده باشید. از این رو ما هم بر این شدیم که برای یادآوری این هنر و آموخته های قدیمی به همه عزیزانی که علاقمند به ساخت کارهای دستی هستند، کلاس آموزش نقاشی روی کاشی را با شیوه و ابزار مدرن تولید کنیم. در این کلاس تمام مراحل ساخت دو قطعه کاشی تزیین شده با دو تکنیک مختلف(نقاشی با رنگ ویترای و نقاشی با رنگ اکریلیک) را با فیلم های آموزشی به شما نشان میدهیم و نکاتی که برای ساخت طرح های متنوع به کار شما میاید را ذکر میکنیم پس از این دوره شما قادر خواهید بود که با کمی خلاقیت انواع طرح های دلخواه خودتان رو به راحتی به روی کاشی یا ظروف سرامیکی منتقل کنید و به عنوان یک اثر دست ساز از آن برای تزیین خانه ی خود یا برای هدیه دادن به عزیزانتان استفاده کنید.

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با مواد و ابزار مورد نیاز و خلاصه ی آموزش ها

در این جلسه شما را با ابزار و موادی که در هنر نقاشی روی کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار میگیرند آشنا میکنیم، و سرفصل ها و مطالبی که تا پایان جلسات این کلاس توضیح داده خواهد شد برای شما شرح میدهیم.

جلسه دوم: انتقال طرح روی سطح کاشی و دورگیری کار

در این جلسه بهتون یاد میدیم که بتونید طرح خام ویترای, الگو و هر طرحی که مد نظر تون هست رو روی سطح کاشی تون و یا ظروف سرامیکی انتقال بدید.و بعد از اون بهتون یاد میدیم که چطور کارتون رو به وسلیه ی لاینر یا دورگیر, دورگیری کنید و برای مرحله ی بعد که رنگ زدن هست آماده ش کنید.

خرید دوره

جلسه سوم: رنگ آمیزی کاشی با رنگ ویترای

در این جلسه بهتون آموزش میدم که چطور از رنگ ویترای برای نقاشی روی کاشی استفاده کنید و کارتون رو تمیز و بدون حباب در بیارید. همچنین بهتون آموزش میدم که چطور این رنگ ها رو باهم ترکیب کنید و رنگ های جدید و زیبا بسازید و بتونید رنگ ها رو کمرنگ یا پررنگ کنید.و همچنین بهتون یاد میدم بتونید اگر رنگی روی کارتون خوب نشد اصلاحش کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم: اضافه کردن تزئینات روی رنگ ویترای

در این جلسه بهتون یاد میدم که خیلی ساده بتونید با چند تا تکنیک ساده تزئینات کاشی تون رو انجام بدید و جلوه ی کارتون رو چند برابر کنید. توی این جلسه ما تکنیک نقاشی روی کاشی و ظروف سرامیکی رو با استفاده از رنگ ویترای به پایان میرسونیم. همچنین توی این جلسه براتون یه لیست ترکیب رنگ تهیه کردم که با استفاده از اون بتونید تمام رنگ های مورد نظرتون رو بسازید.

خرید دوره

جلسه پنجم:رنگ کردن زمینه ی کاشی و انتقال الگو به کاشی

در این جلسه یاد میگیریم که چطور زمینه ی کاشی رو با رنگ اکریلیک یا مولتی سرفیس رنگ بزنیم تا سطح کاملا یکدست و دارای بافت جذاب ایجاد کنیم و بعد از اون بهتون یاد میدیم که الگوی خام تون یا الگو و یا طرح مد نظر تون رو روی کاشی انتقال بدید و برای مرحله ی رنگ آمیزی آماده ش کنید.

خرید دوره

جلسه ششم: رنگ آمیزی کاشی با رنگ های اکریلیک و مولتی سرفیس

در این جلسه بهتون یاد میدم که چطور رنگ مورد نظر تون رو با رنگ های اکریلیک و مولتی سرفیس بسازید و با ترکیب رنگ های اکریلیک به رنگ های جذاب و فوق العاده ای برسید. و رنگ زدن کاشی یا ظروف سرامیکی تون رو شروع کنید تا برای مرحله ی تزئینات آماده بشه.

خرید دوره

جلسه هفتم: تزئینات روی رنگ اکریلیک و مرحله ی نهایی

در این جلسه بهتون یاد میدم که چطور تزئینات مختلف رو روی کارتون بیارید و جلوه ی کارتون رو چندین برابر کنید.شما با دیدن این جلسه خیلی ساده میتونید با چند تا تکنیک ساده تزئینات کاشی یا ظروف سرامیکی تون رو انجام بدید و جلوه ی کارتون رو چند برابر کنید. توی این جلسه ما تکنیک نقاشی روی کاشی و ظروف سرامیکی رو با استفاده از رنگ های اکریلیک به پایان میرسونیم

خرید دوره

جلسه هشتم: الگو و پترن ها

در این جلسه براتون بیش از 60 الگوی جذاب و متنوع و همچنین طرح ویترای خام آماده کردیم تا بتونید راحت تر طرح و الگوی مورد علاقه تون رو پیدا کنید. در این الگو ها میتونید طرح های سنتی کاشی های ایرانی رو هم پیدا کنید. همچنین در پایان جلسه یک سری نمونه کار آماده براتون گذاشتم تا ازشون ایده بگیرید که کاشی ها و ظروف سرامیکی نقاشی شده تون رو چطور و چه جاهایی میتونید استفاده کنید.

خرید دوره