آموزش پتینه کاری و کهنه کاری

9 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  550,000 تومان  330,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام ماریا قهرمانی هستم دارای مدرک فوق لیسانس IT گرایش تجارت الکترونیک. در زمینه دست سازهای هنری فعالیت میکنم. هنر پتینه و کهنه کاری را حدودا از سال 86 شروع کردم و به واسطه علاقه ای که به هنر طراحی صحنه و دکور داشتم به صورت تخصصی این هنر را دنبال کردم. بعد از گذراندن دوره پتینه و تجربه های گوناگون ساخت انواع وسایل دکوراتیو و همچنین استفاده از ساخت دکورها از لوازم بازیافتی و تزئین آنها در کنار رشته اصلی خودم به این کار نیز مشغول شدم. بعد از کسب تجربه در کار و با علاقه بسیار به این هنر، در گالری Floret شروع به کار کردم و با تدریس و تولیدمحتوا فعالیت خودم را گسترش دادم. امیدوارم از یادگیری این هنرهمراه با من لذت ببرید.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره آموزش پتینه و کهنه کاری حرفه ای خوش آمدید.

patina يك لغت انگليسي است به معنای لایه روبی سطح خارجی است. در واقع پتینه در انگلیسی، سطح فلزی زنگار گرفته ای است که به صورت طبیعی کهنه و تیره شده باشد. این امر در مرور زمان و به صورت طبیعی بوده است. اما اصطلاح پتینه در زبان فارسی، نوعی رنگ آمیزی ساختگی با پرداخت مصنوعی را گویند که بر روی سطوح مختلف اجرا می شود و امروزه به صورت یک هنر فراگیر درآمده است. ای هنر از بخش ها و تکنیک های بسیاری تشکیل شده است که یک از مهمترین و جذاب تریت و در عین حال ساده ترین این تکنیک ها کهنه کاری است.

کهنه کاری هنری است که به هر شیء رنگ پذیری، رنگ و بوی تاریخی می دهد. تصور این که بتوان با بازی رنگ ها، در طرح و بافت یک شیء تغییر ایجاد کرد دشوار است . ولی این امر در کهنه کاری به سادگی قابل انجام می باشد. ایجاد نمایی ازچرم،نمای سنگ، آجر، گرانیت، چوب، نمای برنز و هر فلز دیگری بر روی انواع اشیا کاری است که در کهنه کاری انجام می شود. این اجسام می توانند خاطرات زیادی را برای ما زنده کنند. این هنر باعث می شود آسیب های فیزیکی پایان عمر  وسایل ما نباشد. آموزش کهنه کاری شامل کار بر کلیه لوازمی است که تمایل به تغییر آن دارید. smiley

از قابلیت های مهم تکنیک کهنه کاری امکان استفاده از آن همراه با تکنیک های دیگر هنری مثل ترانسفر و ... است. همچنین از دیگر مزایای آن این است که شما می توانید روی سطوح گوناگون با جنس های گوناگون است.از قبیل کهنه کاری روی چوب، کهنه کاری روی سفال، کهنه کاری روی پلی استر و... .

این مزایا تنوع زیادی به کارهای هنری ما خواهد داد و انجام این تکنیک را برای ما لذت بخش خواهد کرد. 

از این تکنیک برای کهنه کاری روی ظروف دکوراتیو، قاب عکس، تابلو، قاب آینه و ... استفاده می شود و از جمله هنرهای پرکاربرد است.

بنابراین ما برای شما جلسات آموزش این تکنیک جذاب را فراهم کرده تا شما هم از زیبایی های آن لذت ببرید. در این آموزش با نحوه به کارگیری رنگ کهنه کاری و استفاده از انواع رنگ مانند رنگ آکریلیک، رنگ انگشتی، خمیر کهنه کاری و شاپان آشنا خواهید شد.

امیدوارم این دوره را ببینید و لذت ببرید.

⏱تعداد جلسات: ۹ 🎁 هدیه: یک جلسه رایگان
💎سطح: مقدماتی تا پیشرفته ✅محتوا: متن، عکس و ویدیو
laptopدرس ها

معرفی دوره پتینه

به کلاس آموزش پتینه خوش آمدید، امیدوارم تا پایان کلاس همراه ما باشید و به خوبی از کلاس استفاده کنید. پتینه و پتینه کاری هنری است که در حقیقت با استفاده از تکنیک کهنه کاری در ایجاد تغییرات ظاهری می پردازد. کاری که پتینه انجام می دهد این است که یک سطح جدا کننده بین جسم اصلی و رنگی که قرار است، روی اجسام قرار گیرد ایجاد می کند و به این شکل جلوه کهنه و فرسوده به لوازم می دهد. و این هنر زیبا طرفداران بسیاری دارد به خصوص در بین کسانی که دکور آنتیک و کلاسیک را به دکور جدید ترجیح می‌دهند.

جلسه اول: آموزش کهنه کاری چوب

در جلسه اول شروع آموزش، کهنه کاری روی چوب را یاد می گیرید و با چگونگی طرح انداختن توسط شابلون آشنا می شوید. کهنه کاری بر روی چوب را می توان بر روی انواع وسایل های کاربردی مانند سینی، جا دستمال کاغذی و ... استفاده کرد و به کسب درآمد رسید.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش کهنه کاری سفال

در این جلسه کهنه کاری روی سفال را توسط تکسچر و رنگ کهنه کاری یاد می گیرید که بسیار زیبا و کاربردی می باشد. برای ایجاد کهنه کاری روی سفال از رنگ کهنه کاری استفاده می کنیم و می توانید با استفاده از رنگ های کهنه کاری تیره یا روشن و گلد فینگر طلایی براساس مدلی که می خواهید نقش ایجاد کنید و می توان از انواع سفال ها برای این تکنیک استفاده کرد و حتی با کمی تغییر و استفاده از شید به یک آباژور زیبا آن را تبدیل کرد.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش نما برنز

در این جلسه تکنیک نما برنز روی زمینه پلی استر را یاد می گیرید و یاد می گیرید از چه رنگ های اکریلیکی برای این تکنیک استفاده کنید. در این تکنیک ترکیب پودر طلایی با رنگ اکریلیک یا کیلر به صورت تاچ قلمو بسیار مهم است و جلوه خاصی به کار می دهد.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش نما منبت

در این جلسه تکنیک نما منبت توسط شابلون روی سطح چوبی را یاد می گیرید و ترکیب رنگ مناسب این نما را نیز آموزش می بینید.و تمام نکات مهم این تکنیک را مانند آموزش اجرا کنید تا کار نما منبت زیبایی داشته باشید.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش نما فلز

در این جلسه تکنیک نما فلز را یاد می گیرید که بسیار تکنیک آسان و راحتی است فقط توجه داشته باشید سطح کار مدنظرتان دارای برآمدگی و فرورفتگی باشد تا کار زیباتری داشته باشید. در تکنیک نما فلز ما از اسپره نقره ای استفاده می کنیم، فقط توجه داشته باشید در فضای باز این کار را انجام دهید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش نما سنگ

در این جلسه با تکنیک نما سنگ و جزییات ایجاد این تکنیک آشنا می شوید. تکنیک نما سنگ بسیار آسان و راحت است فقط دارای چند نکته می باشد که بعد از دیدن ویدیو آموزشی شما می توانید با کم و زیاد کردن مقدار رنگ و پودر بچه نسبت به طرحتون تغییر ایجاد کنید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش نما ایتالیایی

در این جلسه کهنه کاری نما ایتالیایی را توسط ترکیب رنگ های اکریلیک و تکنیک های مناسب یاد می گیرید. فقط تمام نکات را با دقت انجام دهید تا همه تکنیک ها به درستی شکل گیرد.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش نما رومی

در آخرین جلسه، شما پتینه رومی یا پتینه استخوانی را یاد می گیرید که بسیار ساده و کاربردی می باشد. در جلسه آخر شما با تمام نکات کهنه کاری ظروف و تکنیک های مختلف این هنر آشنا شدید، نحوه ساخت رنگ های مختلف و ابزارآلات پتینه و سبک های متفاوت را یاد گرفتید، همچنین همه این موارد با کمک فیلم های آموزشی و توضیحات لازم تقدیم حضور شما شد. امیدوارم تمامی آموزش ها را ببینید و کارهای هنری زیبا بسازید.

خرید دوره