آموزش ساخت مجسمه سفالی

8 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  450,000 تومان  270,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

کیمیا نوریان هستم دارای مدرک دکترای عمومی دامپزشکی از دانشگاه تهران. هنر مجسمه سازی را بعد از پایان تحصیلاتم شروع کردم و به صورت تخصصی آن را دنبال کردم.بعد از گذراندن دوره های مختلف مجسمه سازی و قالب گیری به این حرفه مشغول شدم و آتلیه خودم را باز کردم و در حال حاضر مدرس مجسمه سازی هستم.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره ساخت مجسمه سفالی خوش آمدید.

برای شروع دوره مجسمه سازی بهترین متریال گل رس می باشد، که به شما این امکان را می دهد که هر فرمی را اجرا کنید. مجسمه سازی یکی از هنر های اصلی و دیرین می باشد که امروزه طرفداران بسیاری دارد. ساخت مجسمه گلی یک هنر سه بعدی می باشد و متریال اصلی آن خاک رس است. برای تهیه گل مجسمه سازی، خاک رس را چندین بار تمیز کرده و بعد به گل آن گیاه لوئی اضافه می کنند که خاصیت کشسانی پیدا کند. برای شروع این هنر زیبا همیشه بیاد داشته باشید که هنر مجسمه سازی یک هنر تجربی می باشد و با تکرار می توانید یک هنرمند مجسمه ساز شوید. جالب است بدانید تمام هنرمندان مجسمه ساز قبل از شروع کار، ساختار اصلی فرم مجسمه را در ذهن خود تصور می کنند و بعد از ساخت یک فرم کلی از مجسمه به جزئیات کار می پردازند.

امیدوارم این هنر زیبا را ببینید و لذت ببرید و با دستان هنرمندتان مجسمه های زیبای سفالی بسازید.

laptopدرس ها

مقدمه و معرفی دوره مجسمه سفالی

در این جلسه میریم که با هنر مجسمه سازی با سفال آشنا بشیم،امیدوارم تا پایان کلاس با من باشید و به خوبی از کلاس استفاده کنید. برای شروع دوره مجسمه سازی بهترین متریال گل رس می باشد که این امکان را به هنرمند می دهد تا هر فرمی را به گل بدهد. و در این دوره می آییم از ساخت مجسمه ساده که یک گوزن می باشد شروع می کنیم تا بتوانید مجسمه با جزئیات بیشتری را کار کنید.

جلسه اول: معرفی متریال و ابزار

در جلسه اول کلاس ساخت مجسمه سفالی، شما با انواع ابزار های کاهنده و متریال ساخت مجسمه آشنا می شوید. و مهم ترین بخش از متریال مجسمه سفالی، گل سفالگری می باشد و بعد از آن ابزار های مجسمه سازی می باشد که هر چقدر ابزار های شما بیشتر باشد کار شما راحت تر می شود. پس بریم که با ابزارهای کار آشنا شوید تا شروع به ساخت مجسمه سفالی کنیم.

خرید دوره

جلسه دوم: آماده سازی گل

در این جلسه با آماده سازی گل برای فرم دهی آشنا می شوید. زمانی که گل را از بسته خارج می کنیم، گل آماده استفاده نمی باشد و شما در این جلسه یاد می گیرید که چگونه هوا داخل گل را قبل از ساخت خارج کنید. و این کار بسیار مهم است و اگر گل را آماده نکنید در حین کار دچار مشکل می شوید یا کار در کوره شکسته می شود.

خرید دوره

جلسه سوم : آموزش ساخت بدن حیوان سفالی

در این جلسه، ساخت بدن حیوان را یاد می گیرید و می توانید یک حیوان انتزاعی را با گل سفال بسازید. برای ساخت بدن حیوان مد نظرتون در ابتدا یک فرم کلی را در نظر بگیرید و بعد شروع به پرداخت جزییات کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم : آموزش ساخت و پردازش پا

وقتی فرم کلی بدن حیوان را در آورید به پرداخت اصلاحات کار می پردازیم و زمانی که به فرم اولیه رسید، جزییات کار را انجام می دهیم و همین جزییات از یک فرم کلی به دست می آید، پس در این جلسه ساخت و فرم دهی پا حیوان را یاد می گیرید و چگونگی سوار کردن بدن حیوان بر روی پا را آموزش می بینید.

خرید دوره

جلسه پنجم : آموزش ساخت شاخ و گوش

بعد از ساخت فرم کلی مجسمه می توان شروع به ساخت جزییاتی مانند شاخ، گوش و دم مجسمه گوزن کرد. در زمان ساخت جزییات حتما به فرم کلی توجه داشته باشید تا کار شما به صورت قرینه در بیاید و اگر ایرادی در کار مشاهده می کنید حتما اصلاح کنید، چون اگر کار خشک شود به سختی می شود آن را اصلاح کرد.

خرید دوره

جلسه ششم : آموزش پردازش

در این جلسه بعد از ساخت مجسمه شروع به پردازش و اصلاح ایرادات جزئی می کنیم تا کار برای خشک شدن، آماده باشد. زمانی که گذاشتیم کار کاملا خشک شد بعد از آن می توانید کمی به اصلاح مجسمه بپردازید ولی نمی توان خیلی به جزییات ظریف پرداخت.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش پتینه کردن

در جلسه آخر این کلاس بعد از خشک شدن مجسمه، آن را به کوره منتقل می کنیم. که می توان بعد از خشک شدن هم به صورت خام و رنگ نشده از مجسمه سفالی استفاده کرد و هم به صورت پتینه کردن که هر دو روش زیبا و چشم نواز می باشد.

خرید دوره