آموزش چاپ دستی روی پارچه با لینولئوم

9 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  500,000 تومان  300,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

منیره تراب هستم فارغ التحصیل رشته طراحی لباس و پارچه از دانشکده فنی دخترانه شریعتی، رودوزی را با سوزندوزی بلوچ برای پایانامه شروع کردم و بعد از یادگیری انواع سوزندوزی به تدریس آن مشغول شدم و خوشحالم که می تونم این هنر زیبارو با شما به اشتراک بذارم.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره چاپ لینولئوم خوش آمدید.

تکنیک های چاپ دستی به چند دسته تقسیم میشن مثل سیلوگرافی-کالکوگرافی و ... در روش سیلوگرافی اغلب از کلیشه ای 
   به عنوان سطح چاپ شونده استفاده میشه مثل ورق لینولئوم-چوب و... که ما توی این کلاس با این گروه از چاپ سروکار داریم و در واقعا می خواهیم از این ورق ها برای ساخت مهر و چاپ استفاده کنیم.

چاپ لینولئوم یک نوع هنر دستی می باشد که با ظرافت خاصی بر روی ورق های لینو قابل اجراست.

در مورد تاریخچه این نوع چاپ اطلاعات زیادی در دسترس نمی باشد ولی می توان دریافت که این نوع چاپ در حدود سال 1860 در انگلیس توسط فردی به نام فردریک والتون اختراع شد و در آن زمان از لینولئوم به صورت چاپ استفاده نمی کردند.

تا اینکه در سال 1990 در آلمان برای ایجاد طرح و رنگ بیشتر بر روی کاغذ دیواری از این نوع چاپ استفاده کردند .

و امروزه چاپ لینولئوم طرفداران بیشتری پیدا کرده و یکی از محبوب ترین هنر های دستی به شمار می رود.

اگر کار حکاکی بر روی چوب را دیده باشید، طرح هایی که روی لینو چاپ می شود بسیار شبیه به آن است. با این تفاوت که حکاکی و بریدن ورق های لینو بسیار آسان تر است و ماندگاری آن بسیار بالا است.

لینولئوم به خاطر جنسی که شبیه به لاستیک نرم دارد، کنده کاری روی آن بسیار راحت می باشد.

و چون ورق های لینو از مواد شیمیایی ساخته نشده، پس می تواند به خوبی بازیافت شود.

در این دوره شما از شناخت انواع مغار و ورق های لینو تا انتقال طرح و اجرای چاپ بر روی پارچه را آموزش می بینید و می توانید با دیدن این دوره مهر های شخصی و انواع طرح ها را چاپ بزنید و استفاده کنید.

امیدوارم تا پایان دوره همراه ما باشید و از هنر چاپ لینولئوم لذت ببرید.

 

laptopدرس ها

معرفی دوره چاپ لینولئوم

سلام به دوره چاپ لینولئوم خوش آمدید. هنر چاپ دستی سرشار از خلاقیت و زیبایی است. و برای هرکسی که آن را دنبال کند پر از لذت و هیجانه. شما میتونید از این هنر روی سطوح مختلفی مثل پارچه، کاغذ و .. استفاده کنید. امروزه ساخت مهر دستساز و خلاقیتی که توی طرح این مهر ها به وجود آمده، باعث شده که این هنر به عنوان یه شغل محسوب بشه و طرفداران بسیاری پیدا کند و یکی از محبوب ترین هنرهای دستی به شمار رود.

جلسه اول: آموزش ابزار و متریال چاپ لینولئوم

در جلسه اول آموزش، شما ابزار و متریال هنر لینولئوم را یاد می گیرید که مهم ترین ابزار، مغار و ورق های لینو می باشد. مغار در مدل ها و انواع مختلف در بازار موجود است و بعد با انواع ورق های لینو و پارچه های مورد استفاده و ...که به صورت کامل در این جلسه گفته شده، آشنا می شوید .

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش نحوه استفاده از مغار

در این جلسه با انواع مغار ها آشنا می شوید که دارای سری های مختلف به نام شفره، گلویی و... می باشد که هر کدام از این مدل سری ها به شیوه های مختلف لینو را برش می دهند و قابلیت های جداگانه ای دارند و همچنین دست گرفتن مغار به صورتی است که بتوانید به راحتی مغار را بر روی ورق لینو بکشید و طرح را ایجاد کنید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش انتقال طرح در چاپ لینولئوم

در این جلسه شما با سه روش انتقال طرح آشنا می شوید که متناسب با طرح و ابزاری که دارید، هر کدام را انتخاب کرده و استفاده کنید فقط توجه داشته باشید که هر سه روش به آسانی طرح را منتقل می کند ولی هر کدام از روش ها معایب و مزایای خاص خودش را دارد، پس این جلسه از آموزش را با دقت ببینید تا بتوانید بهترین روش انتقال طرح را انتخاب کرده و طرح خود را روی ورق های لینو منتقل کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش اجرای طرح

در این جلسه وقتی که طرح خود را بر روی ورق های لینو کپی کردید، با استفاده از مغار مناسب شروع به حکاکی و کنده کاری بر روی ورق های لینو می کنید. هر طرح یک فضای مثبت دارد و یک فضای منفی، که شما متناسب با طرح، فضایی که به رنگ سفید می باشد را خالی می کنید و قسمت تیره طرح را بدون برش نگه می دارید. به این صورت شما یک مهر زیبا خواهید داشت.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش اصلاح مهر

در این جلسه بعد از اینکه مهر خود را ساختید شروع به رفع ایرادات آن می کنیم، و این کار باعث می شود زمانی که طرح بر روی کار اصلی چاپ شد مهر ما بدون ایراد باشد و بتوانید یک کار تمیز و زیبا را اجرا کنید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش چاپ بر روی پارچه

به آخرین قمست از جلسات آموزشی چاپ لینولئوم رسیدیم و در این جلسه می خواهیم بعد از ساخت و اصلاح مهر، آن را بر روی پارچه اصلی خود چاپ کنید. حتما قبل از چاپ، اندازه ها و قسمتی که طرح می خواهد اجرا شود را مشخص کنید و بعد از آن، کار چاپ را انجام دهید. در چاپ لینو بهتر است از یک رنگ استفاده شود و آن هم رنگ تیره است که این کار برای کارت ویزیت بسیار مناسب است و می توانید انواع طرح ها را داشته باشید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش چاپ دورنگ روی پارچه

در این جلسه میریم سراغ چاپ دورنگ و کار با مهرهای دوتکه و قراردادن اصولی این مهر ها در کنار هم تا یک طرح زیبا داشته باشیم. مهر های دو تکه برای روی پارچه بسیار مناسب است، و همچنین در این جلسه چاپ مهر یک تکه و دو رنگ را یاد می گیرید که بسیار زیباست. ولی برای کارت ویزیت و مهر های کاری بهتر است از مهر های یک تکه و تک رنگ استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه هشتم: الگو

توی این جلسه براتون یک سری الگو قرار دادیم که می توانید ازشون برای ساخت مهرهاتون استفاده کنید.

خرید دوره