آموزش نقاشی روی پارچه

7 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  330,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام سمیه هستم از بچگی عاشق کارهای هنری بودم همیشه سعی کردم یه هنر جدید یاد بگیرم. خوشحالم که اینجا هنرهامون رو با هم به اشتراک میذاریم.

paperتوضیحات دوره

سلام به کلاس آموزش نقاشی روی پارچه خوش اومدید.smileyheart

این کلاس با  طراحی روی پارچه  با طرح های مختلف و الگو های جذاب شروع میشه، خودتون  رو برای چاپ روی پارچه جدید آماده کنید.

جالبه بدونید این هنر در ایران از قدمت بالایی برخورداره، ﭘﺲ از ﺣﻤﻠﻪ ﻣﻐﻮل ﺑﻪ اﻳﺮان، ﺑﻪ خاطر ارﺗﺒﺎط زیاد اﻳﺮان و ﭼﻴﻦ و ورود ﻛﺎﻻﻫﺎي ﭼﻴﻨﻲ روش ﻧﻘﺶ اﻧﺪازی روی ﭘﺎرﭼﻪ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ در اﻳﺮان راﻳﺞ شد. پس برای حفظ این هنر، آموزش نقاشی  و چاپ روی پارچه رو زود یاد بگیرید. 

شاید براتون پیش اومده از طرحی خوشتون بیاد و دوست داشته باشید روی لباس، تیشرت، کفش، مانتو و ... اون طرح داشته باشید ولی یا امکان خرید نداشته باشید و یا لباسی با طرح مورد نظرتون موجود نباشه، برای همین شما به سادگی میتونید با یه

الگوی نقاشی روی پارچه کوچیک  لباستون رو خیلی چشمگیر و جذاب کنید.

نقاشی روی پارچه از اون چیزی که فکر میکنید آسونتره.

شما می تونید با این هنر  وسایل و لباس هاتون رو جذاب ، شاد و به روز کنید  و هم می تونید از این کار درآمدزایی داشته باشید، پس فرصت و از دست ندید و برای یادگیری این هنر از هم دیگه سبقت بگیرید. 

طراحی ، چاپ و نقاشی روی لباس ، تیشرت ، شال ، روسری ، مانتو ، کفش و ...  از پرطرفدارترین هنرهای این حرفه است.

برای طراحی روی پارچه طرح و نقشی که دوست دارید انتخاب می کنید، شما میتونید طرح مورد نظرتون با دست بکشید  یا از شابلون استفاده کنید یا اگه از طرح خاصی تو اینترنت خوشتون اومده، پرینت بگیرید و اونو روی لباستون منتقل کنید. بهتره رنگی که انتخاب می کنید با پارچه همخونی داشته باشه، میتونید رنگ های کاملا مخالف انتخاب کنید که جذابیت خوبی داره و هم چنین میتونید رنگ های هم خانواده با پارچه رو انتخاب کنید که یه طرح ملایم و ملیح بهتون میده.

شما میتونید از رنگ مخصوص پارچه و رنگ های اکریلیک استفاده کنید رنگ مخصوص پارچه مکمل خاصی نداره ولی رنگ اکرلیک با چسب بیندر به اندازه یک سوم رنگ استفاده میشه، اگه رنگتون تو نقاشی روی پارچه با اکرلیک سنگین بود و قلمو راحت روی لباس حرکت نمی کرد از قلمو خیس استفاده کنید. این نقاشی روی پارچه قابل شستشو هستند.

این کلاس بهترین جاییه که میتونید شروع کنید و سوالاتتون بپرسید، ایده بگیرید و اونو با بقیه به اشتراک بذارید.yes

نکته مهم: شما میتونید رنگ های اکریلیک ، رنگ پارچه و چسب بیندر رو از سایت خریداری کنید ، منتظر کارای قشنگتون هستم. 

امیدوارم از این کلاس

آموزش گام به گام نقاشی روی پارچه  استفاده کنید،  لذت ببرید و اون به دوستاتون معرفی کنید.

laptopدرس ها

جلسه اول: آشنایی با ابزار مورد نیاز برای نقاشی روی پارچه

جلسه ی اول رو با معرفی ابزار و وسایل موردنیاز شروع میکنیم.ما برای شروع نقاشی روی پارچه باید بدونیم که از کجا شروع کنیم و چه چیزهایی تهیه کنیم.پس این جلسه رو ببینید.وسایل موردنیاز و الگوی نقاشی روی پارچه رو تهیه کنید تا کارمون رو شروع کنیم.در انتهای جلسه هم میتونید خلاصه ای از اموزش هایی که قراره در ادامه ببینید مشاهده خواهید کرد.

جلسه دوم: شناخت دایره رنگ و اصول ساخت رنگ و انتقال طرح روی پارچه

جلسه ی دوم میریم سراغ اصول اولیه.... قراره اول ببینیم که رنگ ها چطور ساخته میشن.چه رنگ هایی رو باید با همدیگه ترکیب کنیم تا به رنگ دلخواهمون برسیم.چجور رنگ هایی در کنار هم قشنگ میشن و تناسب بیشتری دارن و در واقع مکمل هم هستن و .....

خرید دوره

جلسه سوم: نحوه رنگ آمیزی روی پارچه و دورگیری خطوط

بعد از اینکه با وسایل و اصول ابتدایی کار آشنا شدیم حالا چیزهایی که یاد گرفتیم رو روی پارچه پیاده کنیم و تکنیک های نقاشی روی پارچه را یاد میگیریم .ما برای اول کار یه طرح انتزاعی و ساده درنظر گرفتیم. روی این کار میبینیم که چطور رنگ هارو با قلمو پخش کنیم تا کل سطح پارچه رو بپوشونه. و اینکه طرز صحیح قلم کشیدن روی پارچه به چه صورتی هست و در اخر دورگیری طرح هامون رو یاد میگیریم.

خرید دوره

جلسه چهارم: نحوه طراحی و سایه زدن یک طرح سنتی روی پارچه

برای قدم بعدی ما یک طرح سنتی رو انتخاب کردیم.توی این طرح قراره یک چیز جدید رو تجربه کنیم و نحوه ی سایه زدن طرحمون رو یاد بگیریم.برای اینکه کار براتون راحت تر باشه توی این طرح فقط از رنگ آبی در ترکیب با سفید و مشکی استفاده شده.همینطور طرحمون هم دارای خطوط ظریف و نازکه و هم سطح وسیع .که میتونیم نحوه ی کار کردن روشون رو یاد بگیریم و بعد بریم سراغ طرح های مشکل تر....

خرید دوره

جلسه پنجم: نقاشی طرح عروسکی روی پارچه

ایندفعه رفتیم سراغ یک طرح کارتونی و عروسکی ... این مدل دارای ظرافت بیشتر و تنوع رنگی بالاتری هست.توی این جلسه از روش دیگه ای از انتقال طرح استفاده میکنیم و بعد شروع به رنگ گذاری و سایه زدن طرح میکنیم .در اخر هم کارمون رو دورگیری میکنیم و نقاشیمون تموم میشه.

خرید دوره

جلسه ششم: نقاشی گل روی پارچه - طرح گل شقایق

توی جلسه اخر کلاس رفتیم سراغ گل شقایق .... به طور کلی نقاشی طرح گل روی پارچه طرفدارهای زیادی برای خودش داره و ما هم تصمیم گرفتیم توی این دوره یک نمونه از این گل هارو با هم کار کنیم.نکته ی اصلی توی نقاشی این طرح رعایت سایه روشن ها و در اصل سایه زدن هست.پس بهتره که قبل از شروع این طرح حسابی سایه زدن رو تمرین کنید و بعد بیاید سراغ این طرح و فیلم های آموزش نقاشی روی پارچه را ببینید.

خرید دوره

جلسه هفتم :آموزش نقاشی روی پارچه های تیره

تا اینجا با انواع تکنک های نقتشی روی پارچه و سایه زدن آشنا شدم و در این جلسه به سراغ تکنیک نقاشی روی پارچه های تیره و جین میریم و تکنیکش رو باهم یاد میگیرم

خرید دوره