آموزش نقاشی روی مس (مس و پرداز)

11 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  550,000 تومان  330,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام خدمت هنرجویان خلاق و خوش ذوق هنری. مریم سورانه هستم و به مدت ده سال هست که در زمینه های صنایع دستی فعالیت می کنم. در این دوره آموزش نقاشی روی مس یا مس و پرداز را با من خواهید داشت که بسیار هنر زیباست و می توانید با یادگیری این هنر به کسب درآمد برسید. پس در این دوره با من همراه باشید.

paperتوضیحات دوره

سلام به نقاشی روی مس (مس و پرداز) خوش آمدید.

مس و پرداز یکی از هنرهای جدید و بسیار زیباست و یک هنر تلفیقی و ابداعی می باشد، و در میان هنر های صنایع دستی بسیار محبوب است. که تلفیقی از هنر مس و میناکاری است و در این هنر رنگ و طرح یک اثر هنری را خلق می کند. با اینکه این هنر قدمت بسیاری ندارد، اما به لحاظ هنردست ذهن را به سمت هنر هایی مانند میناکاری و قلم زنی جهت می دهد. پس با ورود و ترویج این هنر و الهام گرفته از هنر های سنتی و تلفیق خلاقانه می توان هنر را به سمت تولید کالا هایی جدیدتر سوق داد. مراحل تولید آن از خمکاری بر روی مس، نقاشی و میناکاری بر روی مس، ساب و پلی استر می باشد. بیشترین طرح های مورد استفاده در نقاشی روی مس، نقاشی گل و مرغ و نقاشی با طرح اسلیمی می باشد. و همچنین رنگ لاجوردی که در این هنر مورد استفاده قرار می گیرد به آن جذابیت و زیبایی خاصی بخشیده و رنگ لاجوردی مخاطبان زیادی را سمت خود می کشاند. فراموش نکنید که در این کلاس، تمام نکات به صورت کامل آموزش داده شده پس اگر اماده اید بریم که دوره رو باهم مشاهده کنیم.

امیدوارم این هنر زیبا را ببینید و کلی ظروف مسی زیبا بسازید و لذت ببرید.

laptopدرس ها

معرفی دوره مس و پرداز

به دوره مس و پرداز یا (نقاشی روی مس) خوش آمدید ، هنر مس و پرداز با آنکه قدمت زیادی ندارد ولی با محبوبیت بسیاری بین هنردوستان و هنرمندان عزیز مواجه شده که می توان گفت به اندازه هنر مینا کاری یا قلم زنی زیبایی چشمگیری دارد و می توانید با یادگیری این هنر، کارهای زیبایی را بسازید و به کسب درآمد برسید. امیدوارم تا پایان کلاس با من باشید و به خوبی از کلاس استفاده کنید.

جلسه اول: معرفی ابزار و متریال مس و پرداز

در شروع دوره مس و پرداز یا نقاشی روی مس با ابزار کار آشنا می شوید که مهم ترین بخش آموزش می باشد و شما یاد می گیرید چه نوع ظرف مسی را برای این آموزش تهیه کنید و با رنگ ها و قلمو های مورد استفاده در این هنر آشنا می شوید.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش طراحی گل و اسلیمی

در این جلسه شما با طراحی پایه، برای کار روی ظرف آشنا می شوید که انواع طراحی برگ، گل ها، ترنج و ... بر روی کاغذ طراحی آموزش داده شده و طراحی ترنج را استاد آموزشی به آسان ترین روش توضیح داده که با چند بار تمرین می توانید انجام دهید. بعد از آموزش سعی کنید از تمامی گل و اسلیمی ها چندین بار بر روی کاغذ، طراحی کرده و بعد از آن بر روی ظرف کار کنید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش رنگ آمیزی زمینه

در این جلسه شما یاد می گیرید با استفاده از رنگ مناسب مس که در فیلم آموزشی گفته شده، زمینه را رنگ کنید و همچنین خش دار کردن و چربی زدایی مس را یاد می گیرید که بتوان روی مس رنگ گذاری کرد. حتما رنگ گذاری زمینه باید با دقت انجام شود تا هنگام طراحی مشکلی نداشته باشید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش ساخت رنگ

در این جلسه با رنگ مناسب نقاشی روی مس آشنا می شوید و رنگ های آبی، قرمز و ... را چند خانه پالت از تیره تا روشن که مناسب برای طراحی و رنگ گذاری بر روی گل ها و اسلیمی هاست را می سازیم و برای جایگذاری آماده می کنیم.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش تقسیم بندی و طراحی روی ظرف

در این جلسه اول تقسیم بندی ظرف به چهار قسمت را یاد می گیرید و بعد از آن تمرین هایی که در جلسه دوم آموزش داده شده را بر روی ظرف طراحی می کنید. فقط همان گونه که گفته شد حتما از قبل بر روی کاغذ، تمرین کرده و بعد روی ظرف انجام دهید تا تمیز و بدون ایراد به سراغ رنگ گذاری بروید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش رنگ آمیزی گل و اسلیمی

در این جلسه بعد از ساخت رنگ و طراحی بر روی مس، شروع به رنگ آمیزی گل ها و اسلیمی ها می کنیم. که استفاده از قلمو های مناسب برای طراحی بر روی ظرف، بسیار مهم است که در فیلم آموزشی گفته شده که از چه شماره قلمو هایی برای کدام طرح استفاده کنید، پس با دقت ببینید تا در هنگام رنگ گذاری مشکلی نداشته باشید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش پرداز

در این جلسه بعد از رنگ گذاری اولیه، پرداز مس را یاد می گیرید که بعد از این مرحله، رنگ اولیه از ساده بودن خارج می شود و یک حالت سایه روشن می گیرد که به کار زیبایی خاصی می بخشد. فقط توجه داشته باشید که قرارگیری رنگ ها بر روی هم بسیار تمیز و با رنگ هایی از روشن به تیره باشد.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش قلم گیری

در این جلسه قلم گیری دور طرح هایی که رنگ آمیزی شده را یاد می گیرید، که این کار بسیار ظریف است و باید بسیار با دقت انجام شود تا روی رنگ قرار نگیرد یا طرح خراب نشود. پس حتما این کار را با مداد بسیار نازک اول بر روی کاغذ انجام دهید یا با قلمو بر روی کاغذ طراحی تا توانایی های شما در این زمینه افزایش یابد.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش افشان

در آخرین جلسه از آموزش این دوره، نقطه گذاری یا افشان را یاد می گیرید که بسیار روش آسان و زیبایی است که در کنار طرح های دیگر برای پر کردن زمینه قرار می گیرد، ولی سعی کنید حتما در جای گذاری آن دقت کنید و زیاد طرح را شلوغ نکنید. امیدوارم تمامی آموزش ها را با دقت ببینید و تمرین کنید تا کارهای هنری زیبایی خلق کنید.

خرید دوره

جلسه دهم: خروجی هنر نقاشی روی مس ( مس و پرداز)

در آخرین جلسه از هنر مس و پرداز، شما خروجی کار را می بینید که بعد از طراحی و رنگ آمیزی برای ساب پلی استر فرستاده شده، مس و رنگ آمیزی آن جلاء خاصی پیدا کرده و به زیبایی آن افزوده شده و حالا می توانید از آن استفاده کنید و منزلتان را زیباتر کنید.

خرید دوره