آموزش مینا کاری روی سفال

6 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  500,000 تومان  300,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

paperتوضیحات دوره

سلام به کلاس آموزش میناکاری روی سفال خوش آمدید.

میناکاری یکی از هنر های اصیل ایرانی است که قدمتی دیرینه دارد.این هنر روی سطوح مختلفی مانند سفال‌ -مس-طلا  اجرا میشود که طریقه ی اجرا و نتیجه ی نهایی هرکدام با دیگری متفاوت است.هنر میناکاری اغلب روی سطوح و ظروف تزئینی انجام میگیرد.مهد میناکاری روی سفال همدان(لالجین) است و میناکاری روی مس و طلا در شهر اصفهان رواج دارد.
هنر میناکاری روی سفال ترکیب هنر سفالگری و میناکاری است.اغلب طرح ها و نقوش مورد استفاده در این رشته هم از الگوهای اسلیمی الهام گرفته شده است.میناکاری روی سفال هنری کاربردی-زیبا و نسبتا ساده است .راحتی و ظرافت هنگام اجرای کار موجب شده است که این هنر موردتوجه بانوان به خصوص زنان خانه دار قرار گیرد و تبدیل به منبع درآمدی برای آنان شود.
رنگ های مورداستفاده در این هنر که به رنگ لعاب یا رنگ میناکاری شهرت دارد حتما باید در کوره پخته شود تا قابلیت استفاده شدن داشته باشد و روی کار تثبیت شود. 

⏱تعداد جلسات: ۶ 🎁 هدیه: یک جلسه رایگان
💎سطح: مقدماتی تا پیشرفته ✅محتوا: متن، عکس و ویدیو
laptopدرس ها

جلسه اول: آشنایی با ابزار و وسایل میناکاری روی سفال

در نخستین جلسه ی کلاس با ابزار و وسایل موردنیاز برای شروع این هنر آشنا خواهیم شد.این هنر یک سری وسایل و ابزار داره که شاید خیلی هاتون باهاش ناآشنا باشید و به راحتی هم نتونید از فروشگاه های هنری تهیه اشون کنید.ما توی این جلسه از کلاس کاملا راجع به متریال موردنیاز براتون توضیح خواهیم داد.بعدش خواهید دید که کار کردن با این وسایل چقدر راحت و لذت بخشه ....

جلسه دوم: آماده کردن ظروف و شابلون ها برای شروع کار

پس از آشنایی با وسایل حالا نوبت به این میرسه که چطور سفال هایی که داریم رو سمباده بزنیم و سطحشون رو برای شروع کار اماده کنیم.همینطور راجع به شابلون هایی که توی این کار استفاده میشه و اینکه چه خصوصیاتی دارن و چه شکلی ان و چجوری باید استفاده بشن بهتون توضیح داده میشه.

خرید دوره

جلسه سوم: تقسیم بندی ظروف تخت و حجمی و انتقال طرح با شابلون روی سطح

قبل از اینکه شروع کنیم به شابلون زدن روی سطح ظرفی که داریم بهتره که ظروفمون رو تقسیم بندی کنیم و با توجه به قسمت هایی که روی سطح ظرف مشخص کردیم طرح هامون رو با شابلون انتقال بدیم.این کار باعث میشه که طرح هایی که ایجاد میکنیم سازمان بندی شده باشن.بعدش میتونیم شروع کنیم و طرحامون رو با شابلون انتقال بدیم.این جلسه از کلاس به این مباحث اختصاص داده شده ...

خرید دوره

جلسه چهارم:‌زدن سیاه قلم روی نقوش سطح ظرف

بعد از انتقال طرح های موردنظرمون روی ظرف به وسیله ی شابلون و جوهر حالا وقتشه روی خطوطی که ایجاد شده رو سیاه قلم بزنیم.این کار مقدمه ای هست برای شروع رنگ گذاری و نما و جلوه ی قشنگ تری به کارمون میده ...

خرید دوره

جلسه پنجم: رنگ گذاری و نکات تکمیلی انتهایی راجع به کوره و ...

به مرحله ی اخر میرسیم یعنی رنگ زدن قسمت هایی از کار که با سیاه قلم حدود اونهارو مشخص کردیم.رنگ گذاری هم مثل سیه قلم با پمپ های مخصوص و سرسوزن انجام میشه .یه سری نکات ریز داره که اگه بهشون دقت کنید در انتها میتونید یه کار تمیز و قشنگ و با کیفیت داشته باشید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش ساخت رنگ میناکاری و سیاه قلم

دوست دارید بدونید چطور و با استفاده از چه موادی باید سیاه قلم رو بسازید؟ پس این جلسه رو از دست ندید.

خرید دوره