آموزش مکرومه بافی دستبند (میکرو مکرومه)

7 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  380,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

paperتوضیحات دوره

مکرومه بافی، مکرمه، گره بافی و یا طناب بافی یکی از رشته های هنر بافتنی است که در اون برخلاف بافتنی و یا قلاب بافی از میل بافتنی و یا قلاب استفاده نمیشود و کل کار بافت با زدن گره های متعدد به روش ها و شیوه های مختلف انجام میشود. جالب است بدانید که این هنر به شکل های مختلف و اید ساده تر در ورزش های مختلف مثل ملوانی و صخره نوردی به صورت کاربردی هم به کار میرود. اما در بخش هنر و کاربرد های تزئینی برای ساخت انواع نگه دارنده گلدان، کیف، آباژور، دستبند و ... مورد استفاده قرار میگیرد. همون طور که از اسم گره بافی مشخص است، در مکرومه بافی اصل تکنیک ها و نکاتی که برای یادگیری این هنر به اون نیاز داریم، یادگیری نحوه ایجاد گره های مختلف و خلاقیت ترکیب این گره ها برای ایجاد شکل های خاص و یک پارچه است. استفاده از دیگر عناصر تزئینی مثل سنگ های تراش خورده و تراش نخورده، مروارید و منجوق و ... در ساخت یک اثر مکرومه بافی شده، هم از دیگر خلاقیت هایی است که بهره گیری از اون به آثار ساخته شده جلوه ای متفاوت میبخشد. در این کلاس ما برای آموزش مکرومه بافی شما رو با مواد و ابزار مورد نیاز در هنر مکرومه بافی از جمله انواع نخ ها و سنگ ها و مهره های تزئینی آشنا میکنیم، چندین نوع گره که در این هنر مورد استفاده قرار میگیرند رو به شما آموزش میدهیم، نحوه بافت دو نوع دستبند رو با به کار گیری سنگ و مهره در تزئین آنها تا از ابتدا به شما نمایش میدهیم، و تمامی نکاتی که برای ساخت کارهای متفاوت تر از نمونه های آموزش داده شده در کلاس نیاز دارید برای شما خواهیم گفت. با ما در این کلاس آموزش مکرومه بافی همراه باشید.

 

انواع گره های مکرومه بافی که در این کلاس آموزشی یاد خواهید گرفت :

۱. گره کله‌چکاوکی (یا چکاوکی) lark's head knot 
۲. گره کله‌چکاوکی برعکس reverse lark's head knot 
۳. گره قلابی نیمه half hitch knot 
۴. گره قلابی دوتایی double half hitch knot 
۵. گره قلابی دوتایی برعکس reverse double half hitch knot 
۶. گره ترکیبی چکاوکی و قلابی lark's head knot with half hitches 
۷. گره مربعی (یا کشویی) square knot 
۸. گره مربعی اسپیرال (یا مارپیچ) spiral knot

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با مواد و ابزار مورد نیاز و مروری بر سرفصل ها

در این جلسه مواد و ابزاری که برای مکرومه بافی دستبند و کیف و ... مورد استفاده قرار میگیرد رو به شما معرفی میکنیم و در انتها فیلمی کوتاه از بخش های مختلف کلاس تا پایان جلسه آخر رو برای آشنایی بهتر با روند آموزشی مشاهده خواهید کرد.

جلسه دوم : آموزش گره کله‌چکاوکی و گره کله‌چکاوکی برعکس

بعد از اینکه مواد و ابزار مورد نیاز در هنر مکرومه بافی رو بهتون معرفی کردیم حالا نوبت به آموزش های ابتدایی که همون آموزش گره های مکرومه بافی هستند میرسد در جلسه اول دو نوع بافت که عکس یکدیگر هستند رو به شما آموزش میدهیم و در انتها هم کاربرد این گره ها رو در بافت دستبند مشاهده خواهید کرد.

خرید دوره

جلسه سوم : آموزش گره قلابی نیمه و گره قلابی دوتایی

در این جلسه دو نوع گره که برای بافت دستبند و آویز به به کار میروند و در ترکیب با گره چکاوکی هم مورد استفاده میگیرند، یعنی گره قلابی و گره قلابی دوتایی رو با فیلم های آموزشی به شما نمایش خواهیم داد.

خرید دوره

جلسه چهارم : آموزش گره قلابی دوتایی برعکس و گره ترکیبی چکاوکی و قلابی

در این جلسه عکس گره قلابی دوتایی که در جلسه قبل آموختیم رو به صورت گره قلابی دوتایی برعکس یاد خواهیم گرفت. همچنین گره ای رو آموزش خواهیم دید که در واقع ترکیبی از دو گره کله چکاوکی و قلابی است.

خرید دوره

جلسه پنجم : آموزش گره مربعی (یا کشویی) و گره مربعی اسپیرال (یا مارپیچ)

گره مربعی یا کشویی علاوه بر کاربرد در بافت آویز و ... برای اتصال دو سمت مختلف یک دستبند و یا حتی انگشتر مکرومه برای قابلیت کنترل اندازه دور مچ و انگشت هم مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه بر اون این گره نوع مارپیچ هم دارد که به گره مربعی اسپیرال هم معروف است. فیلم های آموزش این دو نوع گره رو در این جلسه با هم مشاهده خواهیم کرد.

خرید دوره

جلسه ششم : آموزش بافت دستبند با گره قلابی دوتایی برعکس و اتصال با گره کشویی

بعد از اینکه تمام نکات ابتدایی و آموزش 8 نوع گره مختلف در مکرومه بافی رو با هم یادگرفتیم، حالا وقتشه که به سراغ آموزش های کاربردی تری در زمینه بافت زیورآلات برویم. برای این کلاس ما دو نمونه دستبند رو انتخاب کرده ایم که اولین نمونه رو در این جلسه با گره قلابی دوتایی برعکس به شما آموزش میدهیم.

خرید دوره

جلسه هفتم : آموزش بافت دستبند با گره مربعی ساده

در این جلسه مراحل بافت یک نمونه دستبند دیگه رو با ذکر تمام نکاتی که برای شروع کار، بافت گره مربعی، قرار دادن مهره در بافت و بستن کار لازم دارید به شما نشان خواهیم داد. در این طرح از دستبند برای بست دو سمت اون از یک دکمه که اون رو با زدن چند گره قلابی دوتایی برعکس میسازیم، استفاده خواهیم کرد.

خرید دوره