آموزش ساخت زیورالات رزین و چوب

9 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  190,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

پرستو خدمتی هستم. دانش آموخته رشته معماری داخلی در مقطع لیسانس و طراح گرافیک. در تمام مقاطع زندگی همواره آماده امتحان ایده های نو بوده ام. دوست دارم در این کلاس نیز آموخته های خودم رو با دیگران به اشتراک بذارم، امیدوارم شما هم من رو در این راه همراهی کنید.

paperتوضیحات دوره

تذکر: ویدیوهای آموزشی در این دوره شامل صدای استاد نیست و توضیحات به صورت کتبی در متن درس نوشته شده است.

مدتی است که در محافل هنری محصولات دست ساخت زیورآلات متفاوت و چشم نوازی از جنس رزین و چوب به چشم می خورند. به دلیل وجود بافت ارگانیک چوب در بافت رزین که حالت رازآلود صمغ درختان را به خاطرمی آورد، این دست از زیورآلات طرفداران خود را در میان هنردوستان به خوبی پیدا کرده است.

اپوکسی چوب ، همان رزین اپوکسی و هاردنر است که برای ترکیب با چوب آماده شده است. چوب به دلیل داشتن خصوصیات طبیعی، به نوع خاصی از رزین اپوکسی نیاز دارد که با بافت چوب سازگاری داشته باشد، چسبندگی مناسب  داشته و در کنار افزایش مقاومت چوب، بتواند زیبایی چشم نوازی به آن ببخشد .

از آنجایی که دوره های آموزش رزین اپوکسی و چوب هزینه زیادی دارد بر آن شدیم تا برای علاقمندان به یادگیری این هنر، آموزشی مفید را تدارک ببینیم. لازم به ذکر است که انجام این هنر زیبا در پشت ظاهر لطیف و چشم نوازش نیاز به یک روحیه فنی و عاشق کار با ابزار کارگاهی دارد. اگر این روحیه را در خود می بینید حتما دست به کار شده و کسب و کار هنری خود را به راه بیاندازید.

در آموزش های این کلاس شما با نحوه ساخت ترکیبات رزینی و استفاده از رنگ های رزینی ترنسپرنت، خمیری و شب تاب برای ایجاد افکت های جالب و منحصر به فرد آشنا خواهید شد، و در مراحل بعدی کار به کمک فیلم های آموزشی ابزار و تکنیک های پرداخت قطعات رزین و چوب را به شما معرفی خواهیم کرد. به شما اطمینان میدهیم که در پایان کلاس تمام دانستی های لازم برای ساخت زیورآلات رزین اپوکسی و چوب را به همراهی ما کشف کرده باشید.

علاوه بر اینکه تمام ابزار لازم برای آموزش رزین و چوب برای ساخت زیورآلات داخل جلسات کلاس معرفی شده اند، برای راحتی کار اشخاصی که آشنایی زیادی با این هنر و کار با ترکیبات رزینی ندارند، بسته هایی نیز طراحی شده که تمام این مواد و ابزار مورد نیاز در داخل این بسته ها قرار گرفته و برای شما عزیزان به طور یک جا قابل تهیه هستند.

رزین اپوکسی چوب در کنار تکه های چوبی ترکیبی بینظیر و یکپارچه، که کاملا بی واسطه تداعیگر طبیعت بکر و دست نخورده است . این ترکیب واحد و درهم تنیده ملهم از ترکیب صمغ شفاف درختان با چوب آنها است، و با ساخت زیورآلاتی از این ترکیب زیبا ، گویی قطعه ای از طبیعت همواره همراه شماست.

laptopدرس ها

جلسه اول : آموزش ساخت رزین و ترکیب با رنگ برای کار با رزین و چوب

در جلسه اول از کلاس آموزش چوب و رزین، ابتدا شما رو با مواد و ابزاری که در این آموزش مورد استفاده قرار میگیرند آشنا میکنیم و بعد از آن نحوه ترکیب رزین 50 درصد، چگونگی اضافه کردن رنگ، ترکیب رزین و هاردنر رو برای ادامه کار به شما آموزش میدهیم. مواردی که نیاز به دقت و ظرافت دارند و دانستن آنها برای ادامه ی آموزش رزین و چوب ضروری هستند به شما یادآوری میکنیم. با ما همراه باشید.

جلسه دوم : آموزش استفاده از قالب حوضچه ای

در جلسه دوم آموزش رزین و چوب نحوه کار با قالب های رزینی رو به شما آموزش میدهیم و با استفاده از چوب و ترکیب دو جزئی که در جلسه قبل نحوه ی آماده کردن آن را توضیح دادیم، یک نمونه کار رزینی ساخته و قبل از خشک شدن آن، با حرارت فندک حباب گیری را انجام میدهیم. در ساخت زیورالات چوب و رزین هنر و سلیقه ی شخصی میتواند بر روند انجام کار تاثیرگذار باشد.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش خارج کردن از قالب و کشیدن طرح روی رزین

در جلسه سوم آموزش چوب و رزین ترکیب خشک شده رزین و چوب رو از داخل قالب خارج کرده و نتیجه نهایی کار رو به شما نمایش خواهیم داد. بعد از آن طرحی را که از قبل انتخاب کردیم و میخواهیم برش دهیم را بر روی سطح کار کشیده و آن را برای مراحل برش و پرداخت آماده میکنیم. با استفاده از یک قطعه میتوان چند زیورآلات درست کرد و یا حتی یک دست کامل گردنبند، دستبند، انگشتر و گوشواره ساخت.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش کار با تکه های چوب ،‌بدون استفاده از قالب

در این جلسه از آموزش چوب و رزین به شما نشان میدهیم چطور با استفاده از چسب های نواری شفافی که همه جا هم در دسترس هستند نیز میتوان زیورآلات رزینی ساخت. در این قسمت مراحل ساخت قالب با استفاده از چسب، ترکیب رزین و رنگ و ریختن رزین در قالب رو به صورت فیلم آموزشی مشاهده خواهید کرد. در ساخت زیورآلات رزینی همیشه به قالب سیلیکونی احتیاج ندارید.

خرید دوره

جلسه پنجم:آموزش برش چوب و رزین

کار ساخت زیورآلات چوب و رزین به همین جا ختم نمیشود و بخش مهم تر کار که همون برش، پرداخت و پولیش قطعات کار است همچنان باقی مانده است. در این جلسه از آموزش چوب و رزین با استفاده از اره کار چوب و رزین رو برش میدهیم تا آن را برای مراحل پرداخت کار آماده کنیم. در این قسمت با انواع اره هایی که برای این برش رزین و چوب مناسب هستند آشنا میشوید. با فیلم های آموزشی شما رو در مراحل این کار هدایت خواهیم کرد.

خرید دوره

جلسه ششم : آموزش سمباده کشیدن رزین و چوب

در این قسمت از آموزش چوب و رزین اولین مرحله از مراحل پرداخت کار را به شما آموزش میدهیم و در ادامه به طرح مورد نظر که برش داده ایم سمباده میزنیم. انواع سمباده ی مورد استفاده را به شما معرفی میکنیم. سمباده ها باید از زبرترین تا نرم ترین تک به تک مورد استفاده قرار بگیرند تا کاری صاف و بدون خش خوردگی داشته باشیم.

خرید دوره

جلسه هفتم : آموزش پولیش رزین و چوب

در این جلسه از آموزش چوب و رزین کار پرداخت و پولیش قطعات چوب و رزین، تنها به استفاده از سمباده ختم نمیشود بلکه برای داشتن ظاهر صاف و شفاف با استفاده از صابون پولیش و شیر پولیش که در این قسمت به صورت کاملا به شما معرفی میشوند، کار نهایی را پرداخت میکنیم. با فیلم آموزشی این قسمت قدم به قدم شما ره هدایت میکنیم.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش نحوه ایجاد سوراخ آویز

در این جلسه از آموزش چوب و رزین به مرحله ی ایجاد سوراخ برای آویز میرسیم. بعد از اینکه در جلسات قبلی کار پرداخت شد و کار نهایی را آماده کردیم، حالا باید با استفاده از مته یا سوراخ کن محلی رو برای عبور دادن زنجیر یا نخ آویز ایجاد کنیم. در این آموزش نیز نحوه استفاده از دو نوع ابزار سوراخ کننده چوب رو با استفاده از فیلم های آموزشی به شما نمایش میدهیم.

خرید دوره

جلسه نهم : آموزش ساخت انگشتر چوب و رزین

در این قسمت از آموزش چوب و رزین میخواهیم انواع دیگری از زیورالات را بسازیم.زیورآلاتی که میتوان از ترکیب چوب و رزین ساخت انگشتر هایی هستند که در رنگ ها و طرح های بسیار متنوع قابل ساخت هستند، این جلسه را به نحوه ساخت آنها اختصاص دادیم و آموزش این کلاس رو با این مطالب و فیلم های آموزشی به پایان خواهیم برد.

خرید دوره