مقدمه آموزش جعبه شماره دوزی


 

چرا کلاس اموزش جعبه شماره دوزی را به شما پیشنهاد می کنیم :

سلام به دوستان علاقه مند به هنر دوست داشتنی شماره دوزی 

همون طور که می دونید قراره در این کلاس آموزشی تزئیین جعبه با پارچه های شماره دوزی رو یاد بگیریم . همه ما به یک جعبه اسرار آمیز احتیاج داریم تا قسمتی از خاطرات دوران های مختلفمون رو در قالب اشیاء توی اون جعبه نگه داری کنیم و بعد از ایامی که دویاره به اون صندوقچه یا جعبه سر میزنیم و اشیاء مورد علاقه مون رو نگاه می کنیم یاد دوران یا رویداد خاصی از زندگی مون بیفتیم .

چه خوبه که خود این جعبه هم خاطره انگیز باشه و وقتی خاطره انگیزه که با هنر دست خودمون ساخته شده باشه شاید سال ها بعد دوباره به این جعبه برگردیم و حس خوبی بهمون دست بده از هنر و سلیقه خودمون و شاید اون رو سال ها بعد به فرزندانمون نشون بدیم و نمایانگر هنر دوران جوانی و نوجوانی دوره ما باشه . مثل ما که گاهی در وسایل قدیمی مادرامون به بافتنی ها یا مروارید بافی های نوستالژی بر میخوریم.

کار نهایی کلاس جعبه شماره دوزی :


 

 

 


مواد و ابزار مورد نیاز :

در بین هنرهای مختلف ، هنر شماره دوزی حس عجیب و همراه با آرامشی داره و همین حس خوبه هست که باعث شده در بین تزئینات مختلفی که برای جعبه ها وجود داره ما این هنر رو برای تزئین جعبه انتخاب کنیم.شما بعد گذروندن جلسات مختلف این کلاس یک جعبه کامل خواهید داشت و همه مواد و ابزار رو  در اختیارتون قرار میدیم . ممکن هست که خودتون قبلا شماره دوزی کرده باشید و برخی از مواد و ابزار رو داشته باشید که می تونید مواد و ابزار تکمیلی رو از روی سایت خریداری کنید. 

اما کسانی هم که به تازگی کار شماره دوزی رو شروع کردن و یا تمایل دارند که همه مواد و ابزار رو به صورت یک جا تهیه کنن میتونن بسته جعبه شماره دوزی که شامل تمام مواد و ابزار مورد نیاز برای ساخت جعبه هست رو تهیه کننن

از طرفی در حین آموزش هر سوالی که براتون مطرح میشه رو می تونید در گروه تلگرامی از من بپرسید و پاسخگوی شما تا اتمام ساخت این پروژه خواهم بود.


مباحث کلاس آموزشی :

- معرفی بهترین مواد و ابزار شماره دوزی 

- آموزش رنگ کردن جعبه و در واقع اماده سازی جعبه چوبی خام 

- در اختیار قرر داردن الگوی شماره دوزی به همراه راهنمای الگو با بالاترین کیفیت 

- آموزش شماره دوزی از پایه برای مبتدی ها 

- نحوه نقشه خوانی 

- نحوه شماره دوزی قسمت های مختلف 

- نحوه سوار کردن و چسباندن طرح روی سطح جعبه 


اموزش های پیش نیاز :

اگه اطلاعی در مورد شماره دوزی ندارید و اولین بارتون هست که میخواید شماره دوزی کنید جای هیچ گونه نگرانی نیست آموزش های پیش نیاز این کلاس رو می تونید از لینک های زیر به رایگان مشاهده و استفاده کنید.

اشنایی با مواد و ابزار شماره دوزی 

آموزش نحوه استفاده از کارگاه شماره دوزی 

آموزش انواع دوخت در شماره دوزی  ( در بین دوخت های اموزش داده شده به دوخت ضربدری احتیاج داریم )

آموزش نحوه نقشه خوانی در شماره دوزی

 

 

 

 

پرسش و پاسخ
0 پرسش