آموزش چرم دوزی با دست (مقدماتی)

8 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 4 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  50,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام من زهرا آقابابایی هستم فوق لیسانس صنایع دستی از دانشگاه هنر هنر همیشه عضو جدا نشدنی از زندگی من بوده و همیشه سعی کردم تا هنر های جدید رو یاد بگیرم و به دیگران آموزش بدم حدود 10 سال هست که در این زمینه مشغول به کارم و الان در خدمتتون هستم تا باهم هنر زیبا و کاربردی کیف دوزی با چرم رو یاد بگیریم

paperتوضیحات دوره

تذکر:بخش عمده ی این آموزش به صورت عکس های مرحله به مرحله است و قسمتی از آموزش هم به صورت ویدیوی آموزشی است.(ویدیو های آموزشی فاقد صدای استاد است.)

سلام یه روز خوب را واستون آرزو می کنم

امروز باید استارت یه کار خوب را با هم بزنیم. این کار بسیار زیبا جذاب و هنرمندانه است.wink

هنر چرم دوزی  نیازمند آموزش های اولیه هست، که مطالعش باعث میشه بتونیم انتخاب درست برای خرید چرم و ابزارآلات داشته باشیم و هم نکته مهم اینه که بعد از ساخت چطور ازش نگه داری کنیم تا عمر مفید و دوام عالی داشته باشه.

نگران نباشید زمانی بود که من هم نمیدونستم ابزار چرم چیه و اصلا چطور چرم طبیعی و مصنوعی را از هم بشناسم یا چه  ابزاری می خوام و از کجا باید بخرم. من در این کلاس ها قدم به قدم با شما جلو میام تا به بهترین شکل بتونید بهترین محصول را بسازید.
این روزها انجام کارهای هنری از علاقه مندی های هر بانوی ایرانی به حساب میاد . اما در این بین، کار با چرم و ساختِ وسایلِ چرمی از گذشته تا امروز اقبالِ ویژه ای برخوردار بوده . چون با یادگیری هنر چرم دوزی ، علاوه بر تامین بسیاری از وسایل مورد نیاز خودتون و خانواده ، می تونید از این هنر برای کسب درآمد هم استفاده کنید . فقط کافیه روش کار رو یاد بگیرید و بعد به کمک الگوهای آماده ، یادگیری انواع دوخت در چرم دوزی و یا با کمی خلاقیت انواع مختلفی از کیف ، کفش ، لباس و ... رو بدوزین . برای یادگیری هنر چرم دوزی ، باید انواع چرم و کاربردهای اون رو بشناسید و کار با ابزارهای مختلف رو یاد بگیرید . مثلا از چرم های گاوی برای ساخت کیف های بزرگ، چمدان ها، کیف های سامسونت، کفش های زمستانی و مردانه ، واز چرم های بزی که ضخامتِ کمتری دارند برای ساخت کیف های کوچک، کیفِ پول، کفش های زنانه ، رویه ی مبل، رومیزی، پادری، لباس، کلاه، دستکش و ... استفاده میشه . در این کلاس شما بعد از آشنایی با انواع چرم و انواع دوخت ها در هنر چرم دوزی ، گام به گام با ساخت یک کیف تا مرحله تکمیل کار پیش خواهید رفت و از این طریق با جزییات روش کار که در دوخت هر نوعی از کیف لازم است آشنا خواهید شد . از قبیل برش زدن ، سمبه زدن، دوخت چرم ، نصب زیپ ، جا کارتی و ...

laptopدرس ها

جلسه اول: آشنایی انواع چرم و شناخت چرم طبیعی از مصنوعی

اولین و مهم ترین ابزار کار با چرم، خودِ چرم است، که این روزها به صورت طبیعی و مصنوعی در انواع، رنگ ها و نقش های متنوع وجود دارد . در بین چرم های طبیعی از دو نوع گاوی و بزی بیشترین استفاده را می شود. شما برای کار با چرم در درجه اول باید بدانید که به نوع چرمی نیاز دارید

جلسه دوم: آموزش انواع دوخت چرم دوزی

قدم مهم دیگر در یادگیری هنر چرم دوزی ، نحوه ایجاد سوراخ در چرم و اتصال آن ها به هم است . در این جلسه شما با انواع سمبه ، نحوه سمبه زدن و سوراخ کردن چرم و انواع دوخت های رایج در هنر چرم دوزی دست دوز و نظیر دوخت ساده ، زنجیره ،دوخت رومی ،دوخت ضربدری و حصیری آشنا می شوید که برای دوخت لبه کیف چرم و... استفاده میشود .

خرید دوره

جلسه سوم : اموزش برش زدن چرم

برای شروع هر دوختی در چرم دوزی لازمه اول الگوی مورد نظرمون رو روی چرم پیاده کنیم . این کار از طریق خودکار های ژله ای انجام میشه و بعد به کمک کاتر و قیچی های مخصوص چرم دوزی چرم را برش می دهیم . قیچی های معمولی لبه ی چرم را از بین برده و برای کار با چرم طبیعی مناسب نیستند. اگر هم از کاتر برای برشِ چرم استفاده می کنید باید تخته های پلاستیکی استفاده کنید که در سایزهای مختلف در بازار موجود است.

خرید دوره

جلسه چهارم: چسب زدن و آستر کشی

در این جلسه نحوه استر زدن برای کیف پول چرم دست دوز و نکاتی که در آستر کشی باید رعایت کنیم رو باهم یاد میگیریم . همچنین یاد می گیریم که برای ساختن یک جا عکسی طلقی در کیف پولمون چکار باید انجام بدیم .

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش نصب و دوخت زیپ

در پایان این جلسه شما نحوه اتصال زیپ به کیف و دوخت دور آن و نصب آستر را یاد می گیرید . این روش برای دوخت انواع زیپ های ساده و متری قابل استفاده است .

خرید دوره

جلسه ششم: ساخت کیسه جیب در کیف دوزی با چرم

دوست دارید کیفتون پر از جیب باشه و هر یکیش براتون کاربرد داشته باشه پس این جلسه آموزشی را دنبال کنین تا بتونین توی دوخت هر کیفی واسه خودتون طبق نیاز جیب بسازید

خرید دوره

جلسه هفتم ساخت جاکارتی در کیف پول چرمی

تعداد کارت های مورد نیازتون زیاده و دوست دارید که کارت ها منظم و قابل دسترستون باشه ؟ پس بیاید با هم یاد بگیریم که چطور جاکارتی واسه کیفمون بسازیم .ساخت جا کارتی در کیف پول یکی از بخش هایی است که خیلی ها به نظرشون سخت میاد . در این آموزش شما جزییات برش و اتصال در ساخت جاکارتی رو یاد می گیرید .

خرید دوره

جلسه هشتم تکمیل کیف چرم دست دوز ساده دولت پالتویی

در آخرین جلسه قطعات آماده شده در جلسات قبل رو به هم متصل می کنیم و با دوختن دور کار و تکمیل ریزه کاری ها ، دوخت کیف چرم دولت پالتویی شما کامل خواهد شد و یک کیف چرمی با جا کارتی و جای عکس خواهید داشت.

خرید دوره