آموزش منجوق بافی با دستگاه

5 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 4 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  50,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام هنرمندان عزیزم فرزانه صالحی هستم، كارشناس ارشد مهندسی مکانیک و دوستدار کارهای هنری دستی از جمله عکاسی، نقاشی، چرم دوزی، بافت منجوق، خوشنویسی و نجاری. معتقدم انجام فعالیت های هنری و دستی در کنار کار سخت و شلوغ زندگی ماشینی امروزه برای داشتن زندگی لذت بخش بسیار اثربخش هست. امیدوارم‌بتونم با آموزش این موضوعات بتوانم شادی و لذت کارهای دستی را به شما هم هدیه بدهم و‌ بتونید هر آنچه دوست دارید را طراحی کرده و‌ بسازید.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوستان علاقه مند به دنیای مینیمال و رنگارنگ منجوق های رنگی : 

از بچگی علاقه زیادی به منجوق ها داشتم و یه جعبه کوچیک فلزی پر از منجوق های رنگارنگ داشتم منجوق هایی که از لباسم میفتاد و یا منجوق هایی که از منجوق دوزی خواهر بزرگم باقی مونده بود رو توی این قوطی جمع می کردم گاهی به سراغشون میرفتم و با وسواس تمام هم شکل ها رو کنار هم میچیدم و یا بعضی وقتا بر اساس رنگ بندیشون جداشون می کردم.بعد گذشت سال ها هنوز دنیای منجوق های رنگی رو دوست دارم دنیای کوچک و پر رمز و راز ....

یکی از زیورالات دست ساز مهره ای که علاقه زیادی هم بهشون دارم زیورالات منجوق بافی هستن برای ساخت زیورالات منجوق بافی به دلیل کوچیک بودن سایز اون ها از سوزن های مخصوص ، سوزن منجوق بافی استفاده میشه و با ترکیب رنگ های مختلف منجوق و در برخی از مدل های پیچیده تر پیروی از الگوهای منجوق دوزی بافته میشه تنها کاربرد منجوق بافی در ساخت زیورالات دست ساز نیست بلکه از منجوق دوزی روی لباس یا به عنوان سنجق سینه هم استفاده میشه . 

میشه گفت مثل بافتنی که از ترکیب بافت های مختلف باهم یه طرح ایجاد میشه در منجوق بافی هم همینطور هست واز ترکیب کردن چندین طرح مختلف به طرح جدیدی می رسیم یکی دیگه از روش هایی که برای ساخت زیورالات دست ساز منجوقی استفاده میشه و کار رو برای علاقه مندان به منجوق بافی راحت میکنه استفاده از دستگاه های منجوق بافی هست و من قصد دارم یه دستبند منجوق بافی رو با استفاده از دستگاه منجوق بافی به شما آموزش بدم . 

در ساخت دستبند های منجوق بافی از ردیف های عمودی و افقی استفاده میشه و مانند فرش ها که دارای نقشه از پیش تعیین شده هستندبرای بافت دستبند ها با دستگاه های منجوق بافی هم باید از یک نقشه استفاده کنیم . 

می تونید به دلخواه خودتون نقشه رو تهیه کنید ویا اینکه از نقشه های آماده ای که دیگر هنرمندان علاقه مند به منجوق بافی طراحی کردند استفاده کنید . 

من نقشه این طرح دستبند منجوق بافی رو خودم براتون تهیه کردم و توصیه می کنم که خودتون دست به طراحی نقشه های جدید بزنید  و رنگ هر ردیف رو  خودتون تعیین کنید چون خیلی هیجان انگیز تر و جذاب تر میشه وقتی نتیجه کار رو می بینید و یه دستبند منحصر به فرد خواهید داشت . 

laptopدرس ها

جلسه اول : آموزش کار با دستگاه منجوق بافی

در جلسه اول از آموزش منجوق بافی با دستگاه های منجوق بافی به معرفی مواد و ابزار مورد نیاز و همچنین نحوه استفاده از دستگاه و کاربرد بخش های مختلف پرداخته می شود. و نحوه رج کشی با استفاده از نخ ها آموزش داده می شود.

جلسه دوم : آموزش نقشه خوانی دستبند منجوقی

در جلسه دوم از آموزش دستگاه منجوق بافی نحوه خواندن نقشه و بافتن دستبند منجوق بافی آموزش داده می شود و نکات کلیدی مرتبط با این بخش ره به صورت مفصل در قالب عکس و نوشته و فیلم آموزشی به شما آموزش نمیدم د راین جلسه همراه من باشید این جلسه مهم ترین بخش اموزش منجوق بافی ماست .

خرید دوره

جلسه سوم : آموزش تکمیل و اتصال گیره دستبند

در جلسه سوم از اموزش دستبند منجوقی نحوه جدا کردن دستبند بافته شده از دستگاه منجوق بافی رو اموزش میدم و همچنین یاد میدم چطور یه گازگیر چرمی برای دستبندتون درست کنید و به دو سر دستبندتون متصل کنید. با یاد گیری این آموزش میتونید برای سایر دستبند های خودتون یک سربند درست کنید .

خرید دوره

جلسه چهارم : آموزش دستبند با استفاده از سنگ های مکعبی

در جلسه چهارم آموزش منجوق بافی با دستگاه منجوق بافی آموزش ساخت دستبند های منجوقی با استفاده از سنگ های مکعبی سایز کوچک رو که بسیار شبیه به منجوق هستند رو آموزش میدم و همچنین الگوی این دستبند رو به همراه مواد و ابزار و آموزش های مرحله به مرحله در قالب ویدئو و عکس و متن بر اتون شرح دادم در این جلسه هم منو همراهی کنید.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش بافت لوزی با دستگاه منجوق بافی

در این جلسه به آخرین تکنیک بافت با استفاده از دستگاه منجوق بافی رسیدیم. در این تکنیک باهم یاد میگریم با استفاده از دستگاه منجوق بافی لوزی شکل ایجاد کنیم . پس جلسه آخر آموزش منجوق بافی با دستگاه رو از دست ندید

خرید دوره