آموزش معرق کاشی ( کاشی شکسته )

6 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 4 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  80,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

مرضیه خلیفه قلی هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی شهرسازی ، به دلیل تحصیل در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران علاقه مند به هنر شدم و ازدوران دانشجویی شروع به ساخت دست سازه های هنری وفروش اون هاکردم و امروز هم درخدمت شما عزیزان برای آموزش معرق کاشی هستم.

paperتوضیحات دوره

تذکر:‌برخی ویدیوهای آموزشی در این دوره شامل صدای استاد نیست.

سلام به هنرمند دوستان و علاقه مندان به هنر معرق کاشی heart

به هنر معرق کاشی ، هنر کاشی شکسته و یا نقاشی موزائیک هم  گفته میشه . در هنر معرق کاشی از  قطعه های مختلف کاشی ، شیشه ، سرامیک ، موزائیک ، پوسته تخم مرغ و حتی سی دی و ظروف قدیمی چینی استفاده میشه . هنر معرق کاشی پیشینه طولانی ای داره و برخلاف خیلی از هنر ها به دلیل استحکامی و مقاوم بودن مواد به کار رفته در خلق این هنر آثار اون از گذشته باقی مونده . اون طوری که گفته میشه سنگ فرش هایی که در کف خیابون ها و راه ها وجود داشته و هنوز هم از بین نرفته از خرد کردن و تکه تکه کردن سنگ ها و ایجاد شکل های مثل گل و خورشید و غیره و پر کردن بین سنگ ها با ملات ساخته شده . 

امروزه از تکه های کاشی و سرامیک که تنوع رنگی بالایی هم دارن هنوز هم برای تزئین  پیاده رو ها و کف پارک ها استفاده میشه و مهم ترین استفاده اون هم در دیوارر نگاری های شهری هست. از معرق کاشی برای تز ئیین وسایل مختلفی مثل صندلی ها ، میز ، گلدون ها و قاب عکس ها ، طراحی تابلو ها و حتی ساخت زیور آلات هم استفاده میشه . علاوه برای ن معرق کاشی جای خودشو در دکوراسیون داخلی منازل هم باز کرده و از کاشی شکسته ها برای تزئیین سرویس بهداشتی و حمام هم استفاده می کنن. 

هنر معرق کاشی یه هنر جذاب و در عین حال کاربردی هست از طرفی آموزش هنر کاشی شکسته کار آسونی هست و با پیشرفت هایی که صورت گرفته تمام ابزار و موادمعرق کاشی به راحتی در دسترس هست و کسانی که علاقه من به این هنر هستن به راحتی می تونن این ابزار و مواد رو تهیه کنن و برای تزئئین منزلشون استفاده کنن. 

ما این کلاس رو اختصاص دادیم به معرفی ابزار و مواد اصلی و فرعی مورد نیاز هنر کاشی شکسته و همچنین آموزش پایه معرق کاشی مطمئنن این کلاس به بسیاری از سوال های شما در مورد شروع و ساخت معرق کاشی جواب میده.

مارو در جلسات کلاس معرق کاشی همراهی کنید.

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با مواد و ابزار هنر معرق کاشی

در جلسه اول آموزش پایه معرق کاشی به معرفی مواد و ابزار مورد نیاز اصلی و همچنین فرعی که برای خلق تابلو ها ، گلدان ها و غیره با کاشی شکسته استفاده می شود می پردازیم و کاربرد هر کدام را به تفکیک بیان می کنیم.

جلسه دوم : آموزش شکستن کاشی با ابزار

در این جلسه از آموزش معرق کاشی قصد داریم نحوه خرد کردن کاشی به شکل بی نظم و همچنین خرد کردن کاشی به شکلهای منتظم مربع ، مستطیل ، مثلث ، دایره و غیره رو بهتون آموز بدیم. نحوه شکستن کاشی در معرق کاشی خیلی مهم هست و اگر این کار را با دقت و ظرافت انجام ندید کار زیبایی نخواهید. پس با ما همراه باشید و تمامی نکات رو به صورت اصولی یاد بگیرید.

خرید دوره

جلسه سوم : آموزش مراحل ساخت دوغاب و نحوه استفاده از آن در کاشی شکسته

در جلسه سوم آموزش پایه معرق کاشی به آموزش نحوه ساخت دوغاب و همچنین آموزش استفاده از دوغاب برای چسباندن کاشی شکسته برای تزئین سطوح مختلفی مانند گلدان ، آینه ، تابلو وغیره می پردازیم و همچنین نکات کلیدی هنر معرق کاری را ذکر می کنیم.

خرید دوره

جلسه چهارم : ساخت بشقاب معرق کاشی

همونطور که در جلسه قبل گفتیم، معرق کاشی روی سطوح و ظروف مختلفی قابل انجام هست، برای مثال: کاشی شکسته روی سفال ، کاشی شکسته روی چوب و کاشی شکسته روی سرامیک و غیره . در این جلسه ما یک کار ساده اما کاربردی که روی بشقاب سرامیکی انجام شده رو بهتون آموزش میدیم.

خرید دوره

جلسه پنجم :ریختن دوغاب روی بشقاب معرق کاشی

در این جلسه یاد میگیریم که چطور روی کارمون دوغاب بریزیم و طرحمونو تکمیل کنیم.پس در اخرین جلسه ی کلاس کاشی شکسته هم با ما باشید.

خرید دوره

جلسه ششم : آموزش تابلو معرق کاشی با روشی ساده

در جلسه پنجم از اموزش معرق کاشی قرار هست باهم یک تابلو معرق کاشی زیبا رو با یک روش بسیار ساده که کار رو برای ما آسون میکنه یادبگیریم. در این روش از توری های مخصوص برای ساخت معرق کاشی استفاده شده برای یادگیری این تکنیک با ما در جلسه پنجم معرق همراه باشید.

خرید دوره