آموزش نقاشی دکوراتیو و تکنیک های آن

5 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 4 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  50,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام. مهدیه نورانی هستم. فارغ التحصیل رشته مهندسی فضای سبز از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). در زندگی همیشه حسی من رو به سمت هنر هدایت کرده و انجام کارهای جدید و کسب تجربه های تازه از دغدغه های بزرگ زندگیم بوده. در این آموزش هم در خدمت شما هنرجویان عزیز هستم تا با هم ساخت وسایل دکوراتیو رو شروع کنیم :)

paperتوضیحات دوره

تذکر:‌ویدیو های آموزشی در این دوره همراه با صدای استاد نمیباشد.

پتینه کاری یا نقاشی دکوراتیو هنری است گسترده که در اون انواع تکنیک ها و ابزار برای تزئین سطوحی که به صورت کاربردی و یا غیر کاربردی مورد استفاده قرار میگیرد به کار گرفته میشود.

به واسطه شیوه های اصولی که در اون به کار گرفته میشود، هنر نقاشی دکوراتیو یکی از هنرهای آموختنی حال حاضر به شمار میاید. نقوش و یا طرح های کشیده شده با دست، فرصت ساخت اثری زیبا بدون نیاز به آموزش های آکادمیک و یا توانایی ذاتی در نقاشی رو برای همه فراهم میکند. همراه با خلاقیت فردی، نظم و صنعتگری، هنر معاصر نقاشی دکوراتیو زمینه ای برای بیان و به کار گیری هنر و کسب رضایت حاصل از آن فراهم میکند. حوزه کار نقاشی دکوراتیو نامحدود است. سبک و شیوه کارهای قدیمی در قالب گرایش ها و مواد امروزی در آمده، و هنر دکوراتیو رو به میراثی برای آینده تبدلی کرده است.

با این توضیحات در می یابیم، هنر نقاشی دکوراتیو و یا " پتینه " هنری است که هر زمان آموختن آن رو شروع کنیم، دیر نخواهد بود. wink

در کلاسی که این بار برای شما آمده کرده ایم قصد داریم شما رو بیشتر با این هنر زیبا و کاربردی آشنا کنیم و بهتون نشان بدهیم که آموختن هنر نقاشی دکوراتیو نیاز به توانایی نقاشی و یا حتی شناخت کامل نسبت به رنگ ها ندارد و هر کسی با یادگیری اصول ابتدایی این کار و تکنیک هایی که در اون به کار گرفته میشود میتواند اولین اثر دست ساز خودش رو تولید کند و لذت کار با رنگ و بافت و در نهایت خلق زیبایی متناسب با سلیقه و حال و هوای فردی خود را بچشد.

به کمک این آموزش ها شما میتوانید انواع وسایل کاربردی و یا تزئینی مانند جعبه دستمال کاغذی، جا شمعی، وسایل دکوری، میز، صندلی و یا حتی بخشی از دیوار اتاقتان رو به سلیقه خودتون زیبا کنید.

پس برای یادگیری شیوه ها و آشنایی با انواع رنگ های دکوراتیو و طرح هایی که میتوانید از آن استفاده کنید در این کلاس ما را همراهی کنید. heart

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با انواع رنگ های دکوراتیو

در جلسه اول از آموزش نقاشی دکوراتیو قصد داریم به اصلی ترین و مهمترین موارد، یعنی انتخاب رنگ و ابزار مناسب بپردازیم. خیلی مهم هست که با خصوصیات و ماهیت رنگهایی که در هنر دکوراتیو استفاده میشوند آشنا باشید و بدانید از چه رنگی و در کجا باید استفاده کرد. در این جلسه قصد داریم به شما عزیزان نحوه رنگ آمیزی با قلمو و ابر را هم آموزش بدیم. با ما همراه باشید تا این هنر زیبا را حرفه ای و اصولی یاد بگیرید.

جلسه دوم :آموزش استفاده از ترانسفر و استنسیل در نقاشی دکوراتیو

یکی از مهمترین بخش های ساخت یک کار دکوراتیو ایجاد طرح و نقش بعد از رنگ آمیزی می باشد که این کار به روش های مختلفی و به اصطلاح دکوپاژ، انجام می شود. ما در این جلسه قصد داریم شما رو با سه مورد از این طرح ها و روش اجرای آن آشنا کنیم که عبارتند از دکوپاژ با ترانسفر، دکوپاژ با دستمال کاغذی طرح دار یا کاغذ مخصوص و دکوپاژ با شابلون استنسیل.

خرید دوره

جلسه سوم : آموزش پتینه کاری روی سینی چوبی

در این جلسه از آموزش قصد داریم یک سینی چوبی رو با استفاده از ترانسفر تزئین کنیم و به شما نکات مهم این آموزش رو یاد بدیم. با استفاده از این آموزش شما میتوناید هر سینی و ظرف چوبی رو با ترانسفر ، تزئین و زیبا کنید. هنر دکوراتیو ، بسیار کاربردی هست و شما با کمک این هنر میتونید وسایل قدیمی خودتون رو زیبا و قابل استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم : آموزش پتینه کاری روی جعبه چوبی

در این جلسه از آموزش قصد داریم به شما عزیزان یاد بدیم چجوری هر جعبه چوبی قدیمی یا ساده رو به یک جعبه زیبا و شیک تبدیل کنید و ازش با لذت استفاده کنید. در این جلسه به صورت گام به گام ، با هم یک جعبه چوبی ساده رو تزئین میکنیم و هنر دکوپاژ رو روش پیاده میکنیم. در این جلسه هم از ترانسفر استفاده میکنیم. با ما همراه باشید.

خرید دوره

جلسه پنجم : آموزش تکنیک های تکمیلی نقاشی دکوراتیو

در جلسه پایانی آموزش نقاشی دکوراتیو ، قصد داریم تکنیک های مختلفی که در هنر دکوراتیو استفاده میشوند رو به شما عزیزان یاد بدیم. با استفاده از این تکنیک ها میتونید کارهای فوق العاده زیبایی خلق کنید و هنر دکوراتیو رو در جاهای مختلف بکار ببرید و زیباسازی خاص خودتون رو انجام بدید. با ما همراه باشید تا این هنر رو به طور کامل و دقیق یاد بگیرید.

خرید دوره