آموزش شماره دوزی

7 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  280,000 تومان  168,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام من نسیما ابراهیمی هستم، مدرس دوره آموزش شماره دوزی. اگرچه در دانشگاه شریف مهندسی شیمی خوندم، ولی هیچ وقت ارتباطم با هنر رو قطع نکردم. در زمینه های طراحی، نقاشی رنگ و روغن، طراحی و خیاطی مد و لباس، و قلاب بافی و شماره دوزی بیشتر کار کردم. و تصمیم گرفتم با این پیشینه و تجربه سالها شماره دوزى یک مسیر ساده و جذاب رو برای یادگیری و حرفه ای شدن شما در شماره دوزی براتون فراهم کنم

paperتوضیحات دوره

تذکر: بخشی از آموزش به صورت عکس مرحله به مرحله و بخشی به صورت ویدیوی آموزشی است.(ویدیوی آموزشی فاقد صدای استاد است.)

سلام به کلاس جذاب و دوست داشتنی شماره دوزی خوش اومدید :

شماره دوزی از جمله هنرهایی هست که نیاز به صبر و حوصله و دقت زیادی داره .

همانطور که می دونید شماره دوزی شباهت های زیادی به کوبلن دوزی داره و میشه گفت که پیشرفته هنر کوبلن دوزی هست. 

هنر شماره دوزی با دوخت و دوز و سوزن و نخ سرو کار داره نخ های جذاب و خوشرنگ دمسه به همراه سوزن های مخصوص شماره دوزی 

در این کلاس آموزشی ، که در واقع مقدمه  آموزش شماره دوزی هست با انواع مواد و ابزار مورد نیاز برای شماره دوزی و طرح و الگوی شماره دوزی آشنا میشید و همچنین انواع دوخت های شماره دوزی  پرکاربرد در هنر شماره دوزی رو یاد می گیرید و با پارچه شماره دوزی و انواع اون آشنا میشید و یاد می گیرید چطور از روی نقشه شماره دوزی بخونید.

در نهایت از پارچه های شماره دوزی شده می تونید برای مقاصد مختلف استفاده کنید می تونید به جای پارچه های شماره دوزی از تورهای شماره دوزی استفاده کنید و بعد از قسمت شماره دوزی شده روی لباس استفاده کنید می تونید رومیزی شماره دوزی شده برای میزتون بدوزید و یا اینکه می تونید کنار دستمال ها و یا حوله هاتون رو شماره دوزی کنید. 

یکی از کابردهای جذاب شماره دوزی ،ساخت گردنبند های شماره دوزی شده هست که طرفدارای زیادی داره و از طرفی می تونید یه کارت پستال منحصر به فرد با شماره دوزی بسازید.

در کل دنیای شماره دوزی دنیای جذابی هست و اول شاید سخت به نظر برسه ولی با هم که پیش بریم میبینید کار خاصی نداشته. فقط باید از پترن شماره دوزی پیروی کنید.

در این کلاس آموزشی همراه من باشیدwink

laptopدرس ها

جلسه اول: آشنایی با هنر شماره دوزی و ابزار مورد نیاز

در جلسه اول از کلاس آموزش شماره دوزی وسایل رو بهتون معرفی می کنم و کاربرد هر یک ابزار و مواد شماره دوزی شامل سوزن ، پارچه و نخ های مخصوص شماره دوزی رو یادمی گیرید و همچنین بهترین مارک هایی رو که هنرمندان شماره دوزی باهاشون کار می کنند رو بهتون می کنم وسایل شماره دوزی محدود هستند ولی پرکاربرد در انواع هنر گلدوزی و روبان دوزی هم می باشند با من در این جلسه همراه باشید.

جلسه دوم : آموزش نحوه استفاده از کارگاه شماره دوزی

یکی از وسایل پرکاربرد در هنر شماره دوزی، کارگاه شماره دوزی است دراین جلسه با انواع کارگاه های شماره دوزی آشنا می شید همچنین بهتون یاد می دم چطوری از کارگاه ها برای فیکس کردن پارچه های شماره دوزی و انواع پارچه ها استفاده کنید جلسه دوم هر چند ساده است ولی خیلی کاربردی و مهم است . با من دراین جلسه همراه باشید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش انواع دوخت شماره دوزی

در جلسه سوم آموزش شماره دوزی با انواع دوخت های پرکاربرد شماره دوزی آشنا می شیم دوخت شماره دوزی هم مثل کوبلن دوزی هست با اندکی تفاوت علاوه بر این دوخت های حاشیه ای رو هم یاد می گیرید آموزش ها رو هم در قالب عکس و هم فیلم براتون آوردم در این جلسه همراه من باشید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش خواندن نقشه شماره دوزی

در جلسه چهارم آموزش شماره دوزی یکی از مراحل مهم رو بهتون یاد می دم در واقع تمام کار شماره دوزی همین مرحله هست. برای شروع باید اول نقشه ای که میخوایم بدوزیم رو انتخاب کنیم بعد از انتخاب نقشه باید بلد باشیم چطوری نقشه رو بخونیم درواقع اگه ما نتونیم که نقشه رو با نخ شماره دوزی تطبیق بدیم طرح و شکل نهایی کار ما اشتباه درمیاد در این جلسه مهم منو همراهی کنید.

خرید دوره

جلسه پنجم : شروع کار شماره دوزی

حالا که همه مراحل شماره دوزی رو به صورت جداگانه یاد گرفتیم در این مرحله میریم که یه طرح شماره دوزی رو انتخاب کنیم و طبق الگوی شماره دوزی شروع کنیم و با توجه به دوخت هایی که یاد گرفتیم دوختن رو شروع میکنیم.من چندتا پترن شماره دوزی براتون گذاشتم که هر کدوم رو که خواستید به دلخواه خودتون انتخاب کنید و شروع کنید دراین جلسه همراه من باشید.

خرید دوره

جلسه ششم : آموزش استفاده از تور شماره دوزی

شماره دوزی روی لباس و شماره دوزی روی مانتو یکی از پرطرفدار ترین انواع شماره دوزی هستند ولی به دلیل بافت لباس و مانتو نمیشه روشون شماره دوزی کرد به همین دلیل از تور شماره دوزی استفاده می شه می تونید خیلی راحت شماره دوزی رو روی تور انجام بدیدو اضافات تور رو از تاروپود جداکنید تا فقط قسمت شماره دوزی شده روی لباس بمونه میخوام بهتون نحوه استفاده از تور شماره دوزی رو آموزش بدم.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش قاب کردن گردنبند شماره دوزی شده با قاب فلزی

در جلسه آخر از آموزش شماره دوزی یکی از پرکاربرد ترین طرح های شماره دوزی رو بهتون یادمی دم میخوام آموزش گردنبندشماره دوزی رو بهتون یاد بدم از انتخاب پارچه شماره دوزی مناسب تا قاب کردن طرح شماره دوزی شده رو توی قاب فلزی بهتون آموزش میدم در این جلسه هم بامن همراه باشید.

خرید دوره