آموزش نقاشی موزاییک (معرق کاشی)

11 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  550,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

فرشته ببری هستم فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی. هنر نقاشی موزاییک را بعد از پایان تحصیلاتم شروع کردم و به صورت تخصصی آن را دنبال کردم.بعد از گذراندن دوره های مختلف آموزشی و اجرای تعداد زیادی اثر موزاییکی، مدرک فنی حرفه ای آن را دریافت کردم و سپس به تدریس آن پرداختم. از اینکه با آموزش نقاشی موزاییک افراد بیشتری را با زیبایی و کاربرد این هنر آشنا میکنم بسیار خوشحالم. برای دیدن بیشتر کارهای من می تونید به صفحه اینستاگرام angel.mosaicart مراجعه کنید

paperتوضیحات دوره

نقاشی موزاییکه هنری زیباست که قدمت زیادی دارد و جزو صنایع دستی محسوب می شود و از قرار گرفتن قطعات مختلف مانند سنگ، مهره، صدف، کاشی و...در کنار یکدیگر ایجاد شده و هنر نقاشی موزاییک به وجود می‌آید

نقاشی موزاییک روی سطوح مختلف مانند چوب،سفال، شیشه و آیینه قابل اجرا می باشد و آثار مختلفی را می توان خلق کرد

در این هنر با استفاده از ابزار مخصوص متریال مورد نظر(کاشی) را به اشکال مختلف خرد می کنیم و با چسباندن آن کنار یکدیگر طرح مورد نظر را ایجاد می کنیم، به کارگیری اشکال مختلف(مربع-مستطیل-مثلث-دایره و...)در یک اثر و همچنین استفاده از رنگ های متنوع در قسمت های مختلف اثر به زیبایی آن می افزاید

یادگیری این هنر هیچ پیش نیازی ندارد و در نقش و طرح های مختلفی مانند منظره، پرتره، خوشنویسی و... قابل اجراست

امیدوارم تا پایان دوره با من همراه باشید

laptopدرس ها

جلسه اول: مقدمه و معرفی دوره

هنر موزاییک گستره وسیعی در تاریخ دارد و نمونه های چشمگیری تاکنون باقی مانده است. نقاشی موزاییک عبارت است از چیدمان قطعات سخت رنگی کنار هم به منظور ایجاد یک نقش، پس با ما همراه باشید تا یاد بگیرید این هنر از کجا شروع شده و چه طرح هایی می توان با هنر نقاشی موزاییک کار کرد.

جلسه دوم: معرفی مواد و ابزار

در این جلسه با انواع انبر و طریقه استفاده از آن آشنا می شوید و ابزار و متریال مورد استفاده در هنر نقاشی موزاییک و کاشی مورد استفاده در این هنر را آموزش می بینید. انبرها در هنر نقاشی موزاییک تنوع زیادی دارد ولی شما می توانید با یک انبر انواع شکل های موزاییک را ایجاد کنید و برای طرح هاتون استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه سوم: نحوه استفاده از انبر و شکستن کاشی

در این جلسه با نحوه دست گرفتن انبر و شکستن کاشی بدون در نظر گرفتن فرم و شکل خاصی آشنا می شوید تا بتوانید برای جلسات بعد انواع فرم مربع، دایره، مثلث و ... را بر روی کاشی ایجاد کنید. فقط توجه داشته باشید حتما در شکستن کاشی تجربه کافی را کسب کنید و بعد شروع به فرم دهی آن کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش اشکال مختلف شکست کاشی (تعریف بافت)

در این جلسه با انواع بافت کاشی آشنا می شوید و یاد می گیرید چگونه فرم مربع، دایره و ... را با کاشی ایجاد کرده، تا بتوانید انواع طرح را با این آموزش برای خود با کاشی روی تخته ساخته و از آن لذت ببرید.

خرید دوره

جلسه پنجم: فرم دهی و چیدمان انواع بافت کاشی

در این جلسه انواع بافت به صورت مربع، مثلث، دایره و... را با کاشی درآورده و چیدمان آنها کنار هم بر روی تخته را آموزش می بینید و یاد می گیرید در کدام قسمت طرح، از فرم لبه دار بودن کاشی استفاده کنید. برای ابتدای کار از طرح ساده شروع می کنیم تا روش کار را یاد بگیرید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش الگوکشی و انتقال طرح

در این جلسه انتقال طرح بر روی تخته توسط کاربن را آموزش می بینید تا بتوانید تمام طرح ها را منتقل کنید و هنر نقاشی موزاییک را اجرا کنید. برای شروع کار سعی کنید، حتما از طرح های ساده استفاده کنید تا به این هنر زیبا مسلط شوید و بعد به سراغ طرح های پیچیده و سخت تری بروید.

خرید دوره

جلسه هفتم: اجرای طرح پرنده با کاشی

برای این جلسه از طرح پرنده استفاده شده تا انواع بافت و چیدمان آنها بر روی تخته را آموزش ببینید، در این طرح شما از انتقال طرح تا استفاده از رنگبندی کاشی در انواع طرح ها و توضیح جزییات کار آشنا می شویید.

خرید دوره

جلسه هشتم: اجرای طرح لوگو هنری

در این جلسه طرحی متفاوت از لوگو هنری را مانند طرح قبلی از شروع کار تا پایان آموزش می بینید و یاد می گیرید در طرح های زاویه دار به چه روشی باید کار کرد. با این آموزش شما می توانید حتی لوگو خودتان را با هنر نقاشی موزاییک درست کرده و از آن لذت ببرید.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش بندکشی

در این جلسه با بندکشی و پر کردن فضای خالی بین کاشی ها آشنا می شویید و یاد می گیرید بندکشی به جز پر کردن فضای خالی باعث استحکام کاشی نیز می شود و حتی شما می توانید خودتان پودر بندکشی را درست کرده یا به صورت آماده تهیه کنید.

خرید دوره

جلسه دهم: آموزش رنگ آمیزی

در این جلسه بعد از اینکه بندکشی کار را را انجام دادیم و اجازه دادیم تا خشک شود باید شروع به رنگ آمیزی طرح کاشی کنیم. که رنگی که انتخاب می کنیم، براساس رنگ کاشی های استفاده شده متفاوت می باشد.

خرید دوره

جلسه یازدهم: الگو و طرح آماده

در این جلسه طرح آماده کلاس نقاشی موزاییک به همراه چند نمونه بیشتر برای تمرین گذاشته شده. ولی سعی کنید حتما از طرح های ساده تری استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید. امیدوارم ازشون استفاده کنید و کلی لذت ببرید.

خرید دوره