آموزش ساخت زیورآلات دست ساز

11 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 4 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  40,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام من مهسا ارشدی هستم لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه ارشاد دماوند ، با اینکه هنر رشته تحصیلیم نبوده اما همیشه بهش علاقه داشتم و دنبال یادگیری و درست کردن دست ساخت های جدید بودم و دوست داشتم به دیگران آموزش بدم . مدتی است که در این زمینه مشغول به کارم و الان در خدمتتون هستم تا باهم هنر زیبا و کاربردی ساخت زیورالات رو یاد بگیریم

paperتوضیحات دوره

تذکر: برخی قسمت های آموزش شامل عکس مرحله به مرحله و توضیحات کتبی است و بخش های دیگر دارای ویدیوی آموزشی است.(ویدیوی آموزشی همراه با صدای استاد نیست.)

سلام یه روز خوب رو برای شما هنرمندان آرزو می کنم wink

امروز باید ساخت زیورالات دست ساز در خانه را با هم شروع کنیم . این کار بسیار زیبا جذاب و هنرمندانه است.

تاریخچه ساخت زیورآلات به دوران پارینه سنگی میرسه وایرانیان یکی ازعلاقه مندان به این موضوع بودند این هنر نیازمند آموزش های اولیه هست. که گام به گام با هم هستیم در ساخت زیور آلات دست ساز 

نگران نباشید زمانی بود که من هم نمیدونستم چطور یه دستبند یا گردن بند زیبا را بسازم ولی با تلاش، تمرین وتکرارموفق شدم بهترین ها را برای اطرافیانم بسازم و برای هدیه دادن دیگه نیاز به فکر کردن ندارم .

زیورالات دست ساز از اون دسته هنرهایی هست که علاقه مندای زیادی از قشر خانم ها داره . دنیای مهره های رنگی و سنگ های با اشکال مختلف و ترکیب کردن این سنگ ها ، مهره ها و مرواردید ها برای ساخت دستبند دست ساز ، گردنبند دست ساز ، گوشواره دست ساز و غیره بسیار جذاب هست . 

دنیای بدلیجات دست ساز دنیای گسترده ای است چون دنیای مهره ها و سنگ ها بسیار متنوع و پیچیده هست از بین این ها ساخت بدلیجات دست ساز با سنگ یکی از پرطرفدارترین زیورالات دست ساز هست چون سنگ ها هم به لحاظ زیبایی و هم رنگ و طبیعی بودن جلوه بهتری در دستبند های دست ساز و گردنبند های دست ساز ایجاد می کنند. 

همه زیورالات دست ساز با مهره و سنگ و مروارید ساخته نمی شن بعضی از زیورالات از نخ ها بافته میشن مثل دستبند های دوستی که با کاموا بافته می شن ویا دستبند های مکرومه بافی و یا دستبند های منجوق بافی ، همچنین از بین زیورآلات دست ساز دستبند های چرم دست ساز هم طرفدرای زیادی دارن و همراه با پلاک های اسماء و یا اشکال مورد استفاده قرار می گیرن. 

در این کلاس آموزش زیورالات سعی کردیم آموزش بدلیجات دست سازی که با استفاده از مهره ، منجوق ، سنگ و مروارید هست رو بیاریم و یه آموزش جامع در این خصوص داشته باشیم امیدوارم این آموزش مورد پسند شما واقع بشه. 

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با ابزار و لوازم زیورآلات مهره ای

در بازار انواع مختلفی از مهره ها پلاک ها و خرج کارها وجود داره ، اما تشخیص اینکه کدوم برای طرحی که ما مدنظر داریم مناسب هست کمی مشکل هست در جلسه اول ساخت زیورالات دست ساز قصد داریم اطلاعات مفیدی درمورد ابزار زیور آلات ( وسایل ساخت زیورالات ) در اختیار شما قرار بدیم تا در خرید وسایل ساخت زیورالات درست عمل کنید.

جلسه دوم : آموزش ساخت ست دست بند کشی

یکی از ساده ترین انواع زیور آلات مهره ای دست ساز ساخت دستبندهای کشی هست که با نخ های نامرئی کشی ساخته میشه. اما درکنار این سادگی نکاتی وجود داره که اگه درطول کار رعایت نشه در نهایت دستبند ما خوب از آب در نمیاد . برای یادگیریشون ، مارو درجلسه دوم آموزش زیور الات دست ساز همراهی کنید.

خرید دوره

جلسه سوم :آموزش بافت گره کشویی برای دستبند و گردنبند دست ساز

ست زیور آلات مهره ای یکی از انواع زیور آلاتی هستن که خیلی محبوب و مورد توجه دوست داران زیور آلات مهره ای هستن بنابراین ما هم تصمیم گرفتیم جلسه سوم آموزش زیورالات دست ساز رو به آموزش گره کشویی و این کار اختصاص بدیم.

خرید دوره

جلسه چهارم : آموزش ساخت ست گردنبند و گوشواره ی مهره ای

استفاده از سوزن میخی روش ساده ای برای ساخت زیورالات مهره ای هست که میتونیم با هم قدم به قدم جلو بریم و یاد بگیریم که چه جوری بسازیمش من در این آموزش از مروارید های درخشان و زیبا استفاده کردم اگه شما هم تمایل دارید که این نوع از آموزش بدلیجات دست ساز رو فرابگیرید در جلسه چهارم ساخت زیورالات دست ساز همراه من باشید.

خرید دوره

جلسه پنجم : اموزش ساخت گردنبند با روبان و مروارید

در جلسه پنجم آموزش بدلیجات دست ساز چگونگی اتصال انواع بست را یاد میگیریم و با کمک ان گردنبندی زیبا میسازیم یراق الات زیورالات یکی از مهم ترین وسایل زیورالات برای ساخت گردنبند های دست سازو همچنین دستبند هایدست ساز هستن در این جلسه هم منو همراهی کنید تا کلی مطالب مفید یاد بگیریم .

خرید دوره

جلسه ششم : اموزش ساخت گردنبند منجوقی به شکل هندوانه

ساختن زیورالات با منجوق خیلی لذت بخشه بیاین با هم قدم به قدم جلو بریم و یک گردنبند هندوانه ای زیبا با منجوق های خوش رنگ بسازیم و از اموزش ها برای ساختن مدل های مختلف استفاده کنیم منجوق بافی یکی از زیورالات دست سازی هست که بیش از نوع بدلیجات دست ساز منو به وجد میاره. با من همراه باشید.

خرید دوره

جلسه هفتم : اموزش ساخت دستبند با منجوق

در جلسه هفتم کلاس آموزش بدلیجات دست ساز میخواهیم با هم یاد بگیریم که چه جوری یه دستبند منجوق بافی زیبا بسازیم با من همراه باشید تا قدم به قدم جلو بریم همونطور که گفتم زیورالات منجوقبافی رو خیلی دوست دارم و برای این جلسه بسیار هیجان زده ام .

خرید دوره

جلسه هشتم : اموزش ساخت گوشواره با منجوق

در جلسه هشتم کلاس بدلیجات دست ساز مثل جلسه قبل سراغ زیورالات منجوق بافی میریم و با هم یک گوشوراه منجوق بافی رو یاد می گیریم تا ست زیورالات دست ساز منجوق بافی ما تکیل بشه و بتونیم در کنار هم از این ست برای مهمانی استفاده کنیم با یادگیری این جلسه با منجوق دوزی روی لباس هم تا حدودی آشا میشید پس این جلسه رو از دست ندید و همراه من باشید.

خرید دوره

جلسه نهم : اموزش ساخت گردنبند مرواریدی

در جلسه نهم آموزش بدلیجات دست ساز میریم سراغ مروارید ها و یه جورایی یه گردنبند مروارید بافی رو بهتون آموزش میدم مروارید ها و زیوالات مرواریدی به لباس و پوشش ما حالت شیک تر و مجلسی تر میدن به همین دلیل گزینه مناسبی برای استفاده در مراسم ها رسمی تر ما هستند در این جلسه هم منو همراهی کنید تا به دایره آموزش زیورالات دست سازتون مطالب جدید اضافه کنید. (:

خرید دوره

جلسه دهم : اموزش ساخت گوشواره ی مفتولی

موضوع این جلسه ما آموزش ساخت زیورالات با مفتول هست زیورالات مفتولی هم یکی از انواع بدلیجات های دست ساز هستند که طرفداران خاص خودشون رو دارند و خیلی راحت میشه با فرم دادن به مفتول طرح مورد نظرمون رو ایجاد کنیم و به همین دلیل هست که مورد استقبال قرار گرفتند از ترکیب مفتول با سنگ ها استفاده میشه و جلوه بهتری پیدا می کنه در این جلسه هم همراه من باشید.

خرید دوره

جلسه یازدهم : اموزش ساخت دستبند چرمی سنگ دار

در جلسه آخر آموزش زیورالات دست ساز میخوایم که یک دستبند چرمی بسازیم البته از نخ های تریشه برای ساخت این دستبند استفاده می کنیم و مهره ها رو با نخ های زرگری یا نخ موم زده به تریشه های دوطرف وصل میکنیم برای ساخت این دستبند دست ساز زیبا نکته هایی وجود داره با من در این جلسه آموزشی برای فراگیری این نکته ها همره باشید.

خرید دوره