آموزش ساخت زیورآلات گلدوزی

6 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  90,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

پرستو خدمتی هستم. دانش آموخته رشته معماری داخلی در مقطع لیسانس و طراح گرافیک. کار گلدوزی رو سالها پیش به خاطر علاقه شخصی شروع کردم و اون رو همچنان به طور پیگیر دنبال میکنم.

paperتوضیحات دوره

تذکر:برخی ویدیوهای آموزشی در این دوره دارای صدای استاد نمیباشند.

هنر گلدوزی به مانند هنرهای مشابه خودش همچون روبان دوزی از هنر های پرکاربرد برای تزئین پارچه است که استفاده از اون از گذشته ها تا به حالا هم رایج بوده و هست.

هنرهای بسیاری هستن که از حالت سنتی و قدیمی خودشون با ظهور نیازهای تازه در جامعه، شکلی نو در نحوه ی اجرا و یا کاربرد به خود گرفته اند و هنر گلدوزی هم از جمله این هنرهاست. امروزه از گلدوزی در جاهایی استفاده میشورد که شاید در تعری اولیه این هنر نیاز به اونها حتی مطرح هم نشده بود. برای مثال امروزه با فراگیر شدن استفاده از پیکسل ها بسیاری از این اشیا زینتی با هنر گلدوزی تزئین میشوند و مورد استفاده قرار میگیرند. و یا دکمه های سر آستینی که طرح های گلدوزی شده روی اونها پیاده میشود و به همین ترتیب چندین کاربرد تازه دیگه که در عصر حاضر استفاده از هنر گلدوزی در اونها رایج شده است.

از جمله این کاربردها که در گذشته چندان رایج نبود ساخت زیورآلات با هنر گلدوزی است. امروزه انواع و اقسام طرح ها و روش های ساخت زیورآلات وجود دارد که استفاده از طرح های گلدوزی شده تنها یکی از اونهاست. این زیورآلات میتوانند انواع گردنبند، دستبند، انگشتر و گوشواره باشند و هر کدوم با روش های مختلفی روی پارچه، نمد، بافت و ... پیاده بشوند.

ما در این کلاس شما رو با روش پیاده سازی دو نمونه طرح گلدوزی روی پارچه و نمد آشنا میکنیم و نحوه قرار گیری طرح رو داخل قاب زیورآلات مورد نظرتون بهتون آموزش میدیم. در گلدوزی این دو طرح از دوخت گره فرانسوی و رز عنکبوتی استفاده خواهیم کرد که از جمله تکنیک های محبوب و پرکاربرد دوخت هستند.

بعد از آشنایی با روش ساخت این زیورآلات میتونید طرح و شکل های مختلفی رو با هنر گلدوزی دوخته و به همین شیوه از اونها در قالب انگشتر، گردنبند و... استفاده کنید.

پس اگر شما هم دوست دارین که از زیورآلات گلدوزی شده کار دست خودتان استفاده کنید تا جلسه پایانی این کلاس ما رو همراهی کنید.smiley

laptopدرس ها

جلسه اول : آموزش دوخت گره فرانسوی در گلدوزی

در این جلسه از آموزش زیورآلات گلدوزی، قصد داریم به شما عزیزان نحوه گره فرانسوی در گلدوزی و ایجاد گلهای ظریف و زیبا با استفاده از گره فرانسوی رو آموزش بدیم. این دوخت یکی از پرکاربردترین دوختها در گلدوزی هست. پس با ما همراه باشید و تمامی نکات رو از پایه به صورت دقیق و حرفه ای یاد بگیرید.

جلسه دوم : آموزش دوخت رز عنکبوتی

در این جلسه از آموزش قصد داریم نحوه دوخت گل رز در گلدوزی رو به شما عزیزان یاد بدیم. این دوخت به نام رز عنکبوتی مشهور هست و یکی دیگر از تکنیک های پرکاربرد در گلدوزی هست. با ما همراه باشید تا دوخت گل رز به روش عنکبوتی رو خیلی حرفه ای یاد بگیرید. نکات و ریزه کاری هایی که در این جلسه بهتون آموزش میدیم رو با دقت انجام بدید.

خرید دوره

جلسه سوم : آموزش دوخت گل روکوکو و دوخت تیغ ماهی

در این جلسه قصد داریم یک مدل دیگر از گلها به نام روکوکو که یکی از گلهای زیبای برزیلی هست ، بهتون یاد بدیم و در کنارش یه نوع برگ رو هم برای تزئین کار به شما آموزش میدیم. روشی که در این جلسه برای دوخت برگ استفاده میکنیم به دوخت تیغ ماهی هم معروف هست. با ما همراه باشید تا در هنر گلدوزی حرفه ای بشید.

خرید دوره

جلسه چهارم : دوخت طرح دسته گل با اجرای تکنیک گره فرانسوی

در این جلسه از آموزش گلدوزی قصد داریم یک دسته گل با گلهای فرانسوی بر روی پارچه یا نمد درست کنیم. از تکنیکهایی که در دو جلسه قبل بهتون یاد دادیم در این جلسه استفاده میکنیم. با ما همراه باشید تا یک دسته گل زیبا برای زیورآلاتمون آماده کنیم.

خرید دوره

جلسه پنجم : دوخت طرح حلقه گل با تکنیک گره فرانسوی و گل رز عنکبوتی

در این جلسه باز هم میخواهیم گلدوزی طرحی متفاوت رو بر روی پارچه بهتون آموزش بدیم، طرحی که برای گلدوزی انتخاب کردیم که در اون، هم از دوخت گره فرانسوی استفاده شده و هم از دوخت رز عنکبوتی.

خرید دوره

جلسه ششم : آموزش نحوه قرارگیری طرح گلدوزی شده داخل قاب زیورآلات

در جلسه آخر کلاس روش قرارگیری طرح گلدوزی شده داخل قاب رو به شما آموزش میدیم. در این آموزش دو روش برای حالتی که طرح رو بر روی نمد پیاده کرده باشید و حالتی که روی پارچه گلدوزی کرده باشید، برای جمع آوری طرح داخل قاب مشاهده خواهید کرد.

خرید دوره