آموزش پتینه کهنه کاری

8 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  160,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

پرستو خدمتی هستم. دانش آموخته رشته معماری داخلی در مقطع لیسانس و طراح گرافیک. در تمام مقاطع زندگی همواره آماده امتحان ایده های نو بوده ام. دوست دارم در این کلاس نیز آموخته های خودم رو با دیگران به اشتراک بذارم، امیدوارم شما هم من رو در این راه همراهی کنید.

paperتوضیحات دوره

پتينه (Patina) يك لغت انگليسي است به معنای لایه روبی سطح خارجی است. در واقع پتینه در انگلیسی، سطح فلزی زنگار گرفته ای است که به صورت طبیعی کهنه و تیره شده باشد. این امر در مرور زمان و به صورت طبیعی بوده است. اما اصطلاح پتینه در زبان فارسی، نوعی رنگ آمیزی ساختگی با پرداخت مصنوعی را گویند که بر روی سطوح مختلف اجرا می شود و امروزه به صورت یک هنر فراگیر درآمده است. ای هنر از بخش ها و تکنیک های بسیاری تشکیل شده است که یک از مهمترین و جذاب تریت و در عین حال ساده ترین این تکنیک ها کهنه کاری است. 

کهنه کاری هنری است که به هر شیء رنگ پذیری، رنگ و بوی تاریخی می دهد. تصور این که بتوان با بازی رنگ ها، در طرح و بافت یک شیء تغییر ایجاد کرد دشوار است . ولی این امر در کهنه کاری به سادگی قابل انجام می باشد. ایجاد نمایی ازچرم،نمای سنگ، آجر، گرانیت، چوب، نمای برنز و هر فلز دیگری بر روی انواع اشیا کاری است که در کهنه کاری انجام می شود. این اجسام می توانند خاطرات زیادی را برای ما زنده کنند. این هنر باعث می شود آسیب های فیزیکی پایان عمر  وسایل ما نباشد. آموزش کهنه کاری شامل کار بر کلیه لوازمی است که تمایل به تغییر آن دارید. smiley

از قابلیت های مهم تکنیک کهنه کاری امکان استفاده از آن همراه با تکنیک های دیگر هنری مثل ترانسفر و ... است. همچنین از دیگر مزایای آن این است که شما می توانید روی سطوح گوناگون با جنس های گوناگون است.از قبیل کهنه کاری روی چوب، کهنه کاری روی سفال، کهنه کاری روی پلی استر و... .

این مزایا تنوع زیادی به کارهای هنری ما خواهد داد و انجام این تکنیک را برای ما لذت بخش خواهد کرد. 

از این تکنیک برای کهنه کاری روی ظروف دکوراتیو، قاب عکس، تابلو، قاب آینه و ... استفاده می شود و از جمله هنرهای پرکاربرد است.

بنابراین ما برای شما جلسات آموزش این تکنیک جذاب را فراهم کرده تا شما هم از زیبایی های آن لذت ببرید. در این آموزش با نحوه به کارگیری رنگ کهنه کاری و استفاده از انواع رنگ مانند رنگ آکریلیک، رنگ انگشتی، خمیر کهنه کاری و شاپان آشنا خواهید شد. پس با ما همراه باشید. heart

 

تذکر: محتوای این دوره شامل ویدیوی آموزشی بدون صدا و توضیحات کتبی میباشد.( ویدیوی آموزشی بدون صدا است.)

 

laptopدرس ها

جلسه اول: آموزش پتینه آنتیک

در این جلسه قصد داریم آموزش کهنه کاری با استفاده از رنگ اکریلک قهوه ای و طلایی رو براتون داشته باشیم. در این جلسه از آموزش پتینه کهنه کاری ، تکنیک استفاده از رنگ انگشتی رو هم بهتون یاد میدیم. با ما باشید و گام به گام با آموزش جلو بیایید.

جلسه دوم: آموزش تکنیک نما فلز با رنگ اکریلیک مشکی و نقره ای

در این جلسه آموزش تکنیک کهنه کاری با رنگ اکریلیک مشکی و نقره ی را خواهیم داشت. آموزش این جلسه به جهت تفاوت رنگ هایی که برای ارای این تکنیک به کار میرور و نتیجه ی نهایی متفاوتی که میدهد از جلسه دوم متمایز شده است.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش تکنیک نما برنز با رنگ اکریلیک مشکی و برنزی

در این جلسه آموزش کهنه کاری با رنگ اکریلیک مشکی و برنزی را خواهیم داشت. در آموزش این جلسه مشاهده خواهید کرد که چظور با استفاده از رنگ های متنوع و تکنیک هایی که تا به اینجا آموخته اید میتوانید انواع و اقسام افکت ها رو روی ظروف دکوراتیو خودتون پیاده کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش پتینه نما چرم و تکنیک کهنه کاری با رنگ کهنه کاری

در این جلسه آموزش یک دیگر از تکنیک های کهنه کاری با استفاده از رنگ های اکرلیک و خمیر کهنه کاری و روغن را خواهیم دید. قصد داریم شما رو با تکنیک جالب ایجاد افکت چرمی روی ظروف و کهنه کاری مجسمه های پلی استری آشنا کنیم.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش پتینه آنتیک طلایی

در این جلسه با استفاده از تکنیک کهنه کاری که در جلسه قبل آموختیم اما این بار با استفاده از کیلر یا گلیز و پودر طلایی و همچنین رنگ قهوه ای یا شاپان نمایی متفاوت از کارهای آنتیک رو شما اموزش خواهیم داد.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش کهنه کاری روی سفال (ست هفت سین) با خمیر کهنه کاری

تو این جلسه قصد داریم تکنیک کهنه کاری روی سفال در نقاشی دکوراتیو (پتینه) رو با استفاده از خمیر کهنه کاری بهتون یاد بدیم. در آخر این جلسه میتونید یک سفره هفت سین سفالی زیبا با تکنیک کهنه کاری برای خودتون بسازید. نحوه استفاده از خمیر کهنه کاری یکی از اساسی ترین تکنیک های کهنه کاری هست. پس با ما همراه باشید تا کامل این تکنیک رو یاد بگیرید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش تکنیک پتینه نما فلز ( کهنه کاری )

در این جلسه از آموزش قصد داریم پتینه روی جای وارمری پلی استر رو با رنگ های اکریلیک و رنگ کهنه کاری بهتون آموزش بدیم. در این جلسه بهتون یاد میدیم چجوری به جای وارمری تون نمای فلزی بدید. این تکنیک زیبا رو با دقت با ما دنبال کنید تا تمامی نکات رو به خوبی یاد بگیرید.

خرید دوره

جلسه هشتم: پتینه جاوارمری گل لاله

در این جلسه میخوایم آموزش پتینه روی یک جای وارمری با طرح لاله رو داشته باشیم. در این آموزش نحوه کار با رنگ اکستریم لایت و همچنین رنگ انگشتی رو بهتون یاد میدیم. مهارت دیگه ای که در این جلسه از آموزش بهتون یاد میدیم نحوه سایه زدن با این رنگها هست. با ما همراه باشید تا تمامی نکات رو به خوبی یاد بگیرید.

خرید دوره