کار با ورق طلا و تکنیک های آن

4 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 4 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  30,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام به همه دوستان عزیز. من فاطمه مهدی زاده هستم و در مقطع کارشناسی مهندسی معماری در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی مشغول به تحصیل هستم. از کودکی زندگی من با هنر آمیخته بود و همچنان هم در زندگی شخصی و کاری من، هنر نقش مهمی ایفا می کند.

paperتوضیحات دوره

تذکر: محتوای این دوره شامل توضیحات کتبی به همراه عکس مرحله به مرحله حین اجرای کار است.( ویدیوی آموزشی ندارد.)

دوستان عزیز و هنرمندم سلام!! به کلاس آموزش کار با ورق طلا و تکنیک های آن خوش آمدید!!smileyheart

ورق طلا یا ورق هاى فلزى مشابه آن مانند ورق نقره و مس لایه هاى بسیار نازکى از فلزات طلا، نقره و مس هستند.

ورق طلا مایع بعد از استقبال بسیار زیاد از ورق های طلای تزئینی ابداع و ساخته شد ،هزینه اجرا و بهره برداری از ورق طلا مایع نسبت به ورق طلا ورقه ای بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تر است.

پوشش دادن وسایل با لایه نازکى از فلزات یکى از قدیمى ترین هنرها است که سابقه آن به هزاران سال پیش بازمى گردد. آثار آب کارى شده و طلاکارى قدیمى گرچه ساده هستند اما آثارى کاملاً حرفه اى هستند.

آب کارى وسایل با فلزات در خانه نیاز به وسایل و ابزار مخصوص دارد و اگر غیرممکن نباشد دست کم بسیار دشوار است. اما پوشش دادن وسایل گوناگون از هر جنسى با ورق هاى فلزات بسیار آسان است و شما مى توانید به راحتى انواع قاب، مجسمه و یا ظروف مختلف را با این ورق ها پوشش دهید. از دیگر مزایای آن هزینه پایین تر آن نسبت به آبکاری است.

البته باید خاطر نشان کنیم که دو دسته ورق طلا وجود دارد. یکی ورق های عیاردار است که از آن ها در تذهیب و نمای ساختمان و غذاهای گران قیمت و ... استفاده می شود. این ورق ها گران قیمت هستند. دسته دیگر ورق هایی است که از جنس طلا نیستند بلکه از فلزهای دیگر ساخته شده و تنها به خاطر داشتن رنگ و جلای شبیه طلا به آن ها ورق طلا اطلاق می شود که خب قیمتی بسیار پایین تر از ورق های طلای واقعی دارند.

کار با ورق طلا یکی از پرکاربردترین تکنیک ها در هنر محسوب می شود. زیرا این قابلیت را دارد که در زمینه های مختلف هنری از آن استفاده شود.

یکی از مهمترین کاربردها استفاده از آن در هنر پتینه است. در پتینه برای آنتیک کردن و نمای فلزی بخشیدن به سطوح و اجسام بسیار ازاین تکنیک استفاده می شود.از دیگر هنرهایی که در آن ها از ورق طلا استفاده می شود می توان به نقاشی با ورق طلا ، خطاطی، جواهرسازی و ... اشاره کرد. 

بنابراین ما بر خود واجب دانستیم با تهیه آموزش این تکنیک شما را با آن و دنیای گسترده ای که این هنر برای شما ایجاد می کند، آشنا کنیم. در این آموزش با تکنیک پایه استفاده از ورق طلا آشنا خواهید. یادگیری این تکنیک شما را در انجام بسیاری از کارهای هنری یاری خواهد کرد و همچنین با آموزش ورق طلا روی شیشه ، ورق مس روی چوب و ورق طلا روی ظروف همراه شما خواهیم بود.

پس با ما همراه باشید!

laptopدرس ها

جلسه اول: آموزش تکنیک پایه ورق طلا

در این جلسه از آموزش کار با ورق طلا قصد داریم شما رو با نمونه هایی از کاربردهای ورق طلا و نحوه استفاده از ورق طلا روی سطح دلخواهتون آشنا کنیم. در این آموزش تکنیک پایه استفاده از ورق طلا رو بهتون یاد میدیم. از این روش در بسیاری از کارهای هنری و پتینه کاری استفاده میشه. با ما باشید تا نکات مهم و شیوه های مختلف کار با ورق طلا رو به خوبی یاد بگیرید.

جلسه دوم: آموزش ورق طلا روی شیشه

در این جلسه از آموزش به شما یاد میدیم چجوری از تکنیک نقاشی با ورق طلا روی سطوح شیشه ای استفاده کنید و با این روش یک ظرف دکوراتیو زیبا و یا تابلو ورق طلا برای خودتون بسازید. در این آموزش نحوه استفاده از شابلون استنسیل در تکنیک ورق طلا رو هم بهتون یاد میدیم. با ما باشید تا تمامی نکات تکنیک ورق طلا رو به خوبی یاد بگیرید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش استفاده از ورق طلا روی چوب

در این جلسه با هم روش استفاده از ورق طلا (ورق مس) روی سینی چوبی را خواهیم دید. سپس یاد می گیریم چگونه روی ورق طلا با استفاده از دستمال کاغذی ، دکوپاژ انجام دهیم. تکنیک استفاده از ورق مس هم مانند تکنیک ورق طلا هست. با ما باشید تایاد بگیرید چجوری از ورق مس و دستمال کاغذی به صورت ترکیبی برای تزئین وسایلتون استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم: تزئین با پودر گرانیت و ورق طلا روی ظرف شکلات خوری

در این جلسه میخوایم بهتون یاد بدیم چجوری با پودر گرانیت ظرف های دکوراتیو خودتون رو تزئین کنید. در این آموزش تکنیک ورق طلا رو در کنار پودر گرانیت استفاده میکنیم. برای زیبایی بیشتر ظرف خودتون میتونید ترکیبی از این دو هنر استفاده کنید. این آموزش یکی از جذاب ترین آموزش های این دوره است.با ما باشید تا این تکنیک های زیبا رو به خوبی یاد بگیرید.

خرید دوره