آموزش شمع سازی

11 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 4 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  140,000 تومان  110,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

paperتوضیحات دوره

استفاده از شمع از زمانهای قدیم هم مرسوم بوده و همه ی مردم دنیا برای مراسم های مختلف از شمع استفاده میکردند .
امروزه هنر شمع سازی گسترش پیدا کرده و وارد رقابت با سایر صنایع دستی شده.
اگرچه امروزه شمع ها منبع اصلی نور برای ادمها نیستند اما محبوبیت و مصرف اونها افزایش پیدا کرده.بخصوص برای کاربردهای دکوراتیو

laptopدرس ها

جلسه اول: معرفی ابزار و وسایل شمع سازی و خلاصه جلسات آینده

مثل همه ی کلاس های اموزشی دیگه این بار هم اول از همه میریم ببینیم که برای شروع کارمون چه وسایل و ابزاری نیاز داریم. البته که باید گفت این هنر بجز یه سری وسایل که کلا مشترکه میتونه شامل وسایلی بشه که کاملا بستگی به سلیقه خودتون داره و میتونید تغییرش بدید. میتونید توی این جلسه خلاصه ی تمام جلسات آینده رو هم ببینید تا بهتر با روند کلاس آشنا بشید.

جلسه دوم: آموزش کار با پارافین و کارگذاری فیتیله داخل قالب و ساخت شمع ساده

بعد از آشنایی با وسایل و معرفیشون میریم سراغ ساده ترین بخش کارمون.اینکه یاد بگیریم با پارافین چجوری کارکنیم.با چه روشی باید ذوبش کنیم.برای این کار از چه ظرفی استفاده کنیم و ... بعد یاد میگیریم که چطور فیتیله رو توی قالبمون مهار کنیم .همین طور میفهمیم چطور قالبمون رو برای ریختن پارافین اماده کنیم . بعد هم یه شمع ساده باهمدیگه میسازیم.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش دکوپاز روی شمع با استفاده از ترانسفر

یکی از سریع ترین و راحت ترین روش ها برای اینکه بتونید شمع تون رو از حالت سادگی خارجش کنید و خوشگلش کنید اینکه از ترانسفر روی اون استفاده کنید. شما میتونید با دکوپاژ شمعتون به وسیله ی ترانسفر طرح های خیلی خوشگلی رو روش ایجاد کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش ساخت شمع اکلیلی

یکی دیگه از روش های تزئین شمع اینکه از اکلیل استفاده کنید.یکی از وسایلی که تقریبا در دسترس همه هست و میتونید هر رنگ اکلیلی که دلتون خواست رو تهیه کنید و روی شمعتون بزنید و یه شمع اکلیلی جذاب و ساده داشته باشید.

خرید دوره

جلسه پنجم:اموزش ساخت شمع چند رنگ

حتما تا حالا شمع های رنگی یا چند رنگ رو دیدید؟ حتما دوست دارید بدونید که چطور ساخته میشن.برای ساختشون از چه رنگی استفاده میشه و با چه تکنیکی میشه شمع های رنگی چندطبقه ایجاد کرد؟ ما توی این جلسه از کلاس این مبحث رو بهتون اموزش خواهیم داد.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش ساخت شمع مایع

میشه گفت ساده ترین نوع شمعی که میشه ساخت همین شمع مایع هست. این شمع با استفاده از پارافین مایع یا هرنوع روغن سوختنی ساخته میشه. فقط کافیه یه ظرف شیشه ای داشته باشید.اب و پارافین مایع..... بریم سراغ این جلسه تا بهتون یاد بدم که چطوری...

خرید دوره

جلسه هفتم:آموزش ساخت شمع ژله ای

توی جلسه آخر کلاس میخوایم براتون شمع ژله ای درست کنیم.این شمع همونطور که از اسمش هم مشخصه خیلی جذابه و به راحتی هم میشه ساختش. برای ساخت این شمع از پارافین ژله ای استفاده میکنیم .بریم تا با هم ببینیم چطور..

خرید دوره

جلسه هشتم:آموزش کار با موم گرانول و فیتیله چوبی

توی این جلسه میخوایم بریم سراغ یه پارافین طبیعی.یعنی موم عسل و باهاش توی یه ظرف شیشه ای یه شمع خوشگل بسازیم.

خرید دوره

جلسه نهم : آموزش ساخت شمع با استفاده از ورق های موم عسل

توی این جلسه رفتیم سراغ یکی از پرطرفدارترین شمع های این روزا.قراره بهتون یاد بدیم که چطور با ورق های موم برای خودتون شمع های جذاب بسازید

خرید دوره

جلسه دهم : آموزش ساخت شمع مایع مدرن

حتما شما هم تا به حال ظرف هایی رو دیدن که داخلشون یه مایع بی رنگ یا رنگی دارن و همینطور یه فیتیله بزرگ و به عنوان شمع ازشون استفاده میشه.این بار رفتیم سراغ این مدل از شمع ها...

خرید دوره

جلسه یازدهم : چالش ها و مشکلات شمع سازی

توی این جلسه راجع به چند تا از رایج ترین مشکلاتی که موقع شمع سازی براتون به وجود میاد صحبت کردیم و راه حلشون رو باهاتون در میون گذاشتیم.

خرید دوره