آموزش گلدوزی با دست

23 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  550,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

منیره تراب هستم، مدرس دوره آموزش گلدوزی با دست، فارغ التحصیل رشته طراحی لباس و پارچه از دانشکده فنی دخترانه شریعتی، رودوزی را با سوزندوزی بلوچ برای پایانامه شروع کردم و بعد از یادگیری انواع سوزندوزی به تدریس آن مشغول شدم و خوشحالم که می تونم این هنر زیبارو با شما به اشتراک بذارم.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره آموزش گلدوزی با دست خوش آمدید. آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید چگونه پارچه لباس و وسایل خود را زیبا تر کنید، شما می توانید با هنر گلدوزی با دست به آن ارزش و زیبایی ببخشید. گلدوزی در ایران، تاریخ طولانی و محبوبیت بسیاری دارد، گلدوزی یعنی یک طرح و نقش را با سوزن و نخ مخصوص بر روی پارچه بدوزند. و از زمان های گذشته، پوشاک خود را مانند شلوار، دامن و ... با نقش های مختلف می پوشاندند. قدیمی ترین نمونه های گلدوزی شده ایرانی، متعلق به زمان سلجوقیان می باشد. گلدوزی در زمان قدیم برای نشان دادن قدرت و ثروت شخص بود و پارچه های تزیین شده را از دیوار آویزان می کردند. طرح های گلدوزی در زمان گذشته تحت تاثیر فرهنگ، مذهب و نماد هر منطقه بوده و به همین دلیل نقش های گلدوزی در قدیم بسیار متنوع و با توجه به فرهنگ آن منطقه دوخته می شده. و هر طرح معنا و مفهومی داشت که برای دور کردن بلا و خطر دوخته می شده، مانند نقش جانوران بر روی لباس های مردمان ترکمن که نشان از دفع کردن اتفاقات بد بود بر روی پارچه گلدوزی می کردند. امروزه هنر گلدوزی در سراسر جهان، علاقمندان و هنرمندان زیادی را مجذوب خود کرده و به خاطر ابزارهای ساده و در دسترس، طرفداران زیادی دارد. هنر گلدوزی به دو صورت گلدوزی با دست و گلدوزی با چرخ انجام می شود که هر کدام نکات مثبت و منفی خود را دارد و می توان گفت هنر زیبای گلدوزی به هر نحوی زیباست . امیدوارم این هنر زیبا را ببینید و لذت ببرید.

laptopدرس ها

معرفی دوره گلدوزی با دست

به دوره گلدوزی با دست خوش آمدید ، امیدوارم تا پایان کلاس با من باشید و به خوبی از کلاس استفاده کنید. گلدوزی یعنی یک طرح و نقش را با سوزن و نخ بر روی پارچه دوختن و به آن زیبایی دو چندان بخشیدن. گلدوزی با دست یکی از هنرهایی است که می توانید به راحتی آن را یاد بگیرید و با استفاده از این هنر فوق العاده به تزیین پارچه های مختلف بپردازید و زیبایی خاصی به منزل و پوشاک و ... خود ببخشید.

جلسه اول: معرفی ابزار و متریال گلدوزی با دست

در شروع دوره گلدوزی با دست با ابزار کار آشنا می شوید که مهم ترین بخش آموزش می باشد و شما یاد می گیرید چه نوع نخ و پارچه ای را برای این آموزش تهیه کنید و با کارگاه های مورد استفاده در این هنر آشنا می شوید. ابزارهای مورد استفاده در این هنر بسیار کم و راحت تهیه می شود و همین مورد باعث شده طرفداران بسیاری داشته باشد.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش انواع دوخت پایه و خطی

در ابتدای این جلسه، از گذاشتن پارچه داخل کارگاه شروع می کنیم و با نخ کردن سوزن آشنا می شوید و انواع دوخت های پایه و خطی را می شناسید که بعد از یادگیری این دوخت ها، انواع گلدوزی ساده و راحت را می توانید انجام دهید و به تنهایی بر روی پوشاک و ... از آن استفاده کنید. حتی در برخی از دوخت های پیشرفته از این نوع دوخت ها استفاده می شود تا طرح را کامل کرده یا پر کنیم.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش انتقال طرح

در این جلسه انتقال طرح توسط کاربن بر روی پارچه گلدوزی را یاد می گیرید که به جز انتقال طرح با کاربن می توانید خودتان با خودکار حرارتی روی پارچه طرح بکشید و یا از پد انتقال طرح استفاده کنید. پس این جلسه آموزشی را با دقت ببینید تا دوره دوخت گل و برگ را به راحتی یاد بگیرید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش دوخت رز عنکبوتی

در این جلسه دوخت رز عنکبوتی را یاد می گیرید که در عین سادگی بسیار کاربردی می باشد و جزو دوخت هایی است که در همه طرح ها می توان نمونه کوچک یا بزرگ آن را مشاهده کرد و برای تزیین انواع پوشاک و اکسسوری های منزل کاربرد دارد. و بعد از یادگیری هرگز نمی توانید آن را فراموش کنید.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش دوخت رز تار عنکبوتی

در این جلسه دوخت رز تار عنکبوتی را یاد می گیرید که در شروع طرح، مانند رز عنکبوتی طرح دایره را تقسیم بندی می کنیم، ولی در تعداد تقسیم بندی و نوع دوخت با آن متفاوت است . این دوخت نیز بسیار روش آسانی دارد و شما می توانید در طرح هایی که دارید در کنار گل های دیگه از آن استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش دوخت زنجیره تک قلاب

در این جلسه دوخت گل به روش زنجیره را یاد می گیرید که بسیار دوخت آسانی دارد و اگر شما دوخت های پایه و خطی را کامل یاد گرفته باشید و خوب تمرین کردید این مدل دوخت را راحت انجام می دهید و می توانید طرح هایی استفاده کنید که با این روش دوخت گل، آن را پر کنید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش دوخت گل دندان موشی

در این جلسه گل به روش دوخت دندان موشی را یاد می گیرید که بسیار روش آسانی دارد و با تکرار یک مدل دوخت می توانید یک طرح گل داشته باشید و در طرح هاتون از این مدل گل استفاده کنید و کارتان را زیباتر کنید.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش دوخت کاست آن به روش ساده

در این روش دوخت برای ایجاد یک گل زیبا شما فقط احتیاج به دو تا کوک ساده، گره و کمی دقت دارید تا بتوانید این مدل گل را بدوزید و از آن لذت ببرید. و حتی با تغییر رنگ نخ می توانید یک گل آفتابگردان زیبا داشته باشید و کلی از وسایلتونو با آن زیباتر کنید.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش دوخت ساتن دوزی

در این جلسه دوخت ساتن دوزی را یاد می گیرید که با یادگیری این مدل دوخت، می توان کلی از لباس ها و دکوری منزلتان را زیباتر کنید. دوخت ساتن دوزی را حتما در فیلم های مختلف گلدوزی یا طرح های ایرانی و خارجی دیدید که بر روی کیف یا کفش می دوزند و کلی جذابیت به آن می بخشند، پس این آموزش رو با دقت ببینید و وسایلتونو زیباتر کنید.

خرید دوره

جلسه دهم: آموزش دوخت گل به روش ساقه دوزی

در این جلسه دوخت گل به روش ساقه دوزی را یاد می گیرید که جزو دوخت های پایه و خطی بود که به شما در جلسه دوم آموزش، یاد دادیم. حالا با دوخت ساقه دوزی می خواهیم یک مدل گل را به شما یاد بدهیم که بسیار راحت و زیباست.

خرید دوره

جلسه یازدهم: آموزش دوخت غنچه برزیلی

در این جلسه دوخت غنچه برزیلی همراه با دوخت روکوکو رو یاد می گیرید که برای دوخت انواع دسته گل یا تزیین انواع اکسسوری ها می توانید از این مدل دوخت استفاده کنید. دوخت روکوکو بسیار کاربردی است و برای وسط گل ها هم می توانید از این مدل دوخت استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه دوازدهم: آموزش دوخت تیغ ماهی

در این جلسه آموزش برگ با روش دوخت تیغ ماهی را یاد می گیرید که می توانید برای انواع دوخت برگ از این روش استفاده کنید و حتی دو برگ را کنار هم بکشید و یکی را با نخ رنگ روشن بدوزید و دیگری با یک رنگ دیگر تا طرح زیباتری داشته باشید.

خرید دوره

جلسه سیزدهم: آموزش دوخت تیغ ماهی ۲

در جلسه قبلی ما آموزش یک مدل از دوخت تیغ ماهی بر روی برگ را به شما آموزش دادیم و در این جلسه یک مدل دیگه از این نوع دوخت را یاد می گیرید که می توانید از هر دو روش برای دوخت طرح هاتون استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه چهاردهم: آموزش دوخت تیغ ماهی دو رنگ

در این جلسه دوخت برگ به روش تیغ ماهی دو رنگ را یاد می گیرید که با توجه به آموزش جلسات قبلی، این دوخت بسیار آسان است و برای ایجاد سایه روشن از دو رنگ نخ تیره و روشن استفاده می کنیم. که می توانید چند برگ کنار هم طراحی کنید و با رنگ نخ های متفاوت، چند برگ زیبا داشته باشید.

خرید دوره

جلسه پانزدهم: آموزش دوخت زنجیره سطحی

در این جلسه آموزش دوخت برگ با روش زنجیره سطحی را یاد می گیرید که در دوخت های پایه و خطی به شما یاد دادیم که به چه روش زنجیره بدوزید و حالا در دوخت برگ از آن استفاده می کنیم. این دوخت به همان اندازه که ساده است ولی نکته های زیادی دارد، پس با دقت آموزش این جلسه را نگاه کنید تا بتوانید برگ های زیبایی را بدوزید.

خرید دوره

جلسه شانزدهم: آموزش دوخت مستقیم و سرخس

در این جلسه دوخت برگ با تلفیق دوخت مستقیم یا دوخت رومانی و دوخت سرخس را یاد می گیرید که روش دوخت آن بسیار آسان است و این دوخت ها جزو دوخت های پایه و خطی می باشد که در جلسه سوم آموزش و توضیح دادیم که دوخت سرخس را می توان به تنهایی یا در کنار دوخت های دیگر استفاده کرد.

خرید دوره

جلسه هفدهم: آموزش دوخت زنجیره و گره فرانسوی

در این جلسه از تلفیق دو دوخت زنجیره و گره فرانسوی، یک مدل دوخت برگ را یاد می گیرید که بسیار زیباست و می توانید حتی دوخت زنجیره را در این مدل به تنهایی برای برگ استفاده کنید. و اگر توجه کرده باشید از تلفیق دو دوخت خطی و پایه چه دوخت های زیبایی ایجاد می شود.

خرید دوره

جلسه هجدهم: آموزش دوخت زنجیره تکی

در جلسات قبل دوخت برگ به روش زنجیره سطحی و زنجیره و گره فرانسوی را یاد گرفتید و در این جلسه می خواهیم آموزش برگ به روش زنجیره تکی را یاد بدهیم که شباهت زیادی به روش دوخت زنجیره و گره فرانسوی دارد با این تفاوت که گره فرانسوی در این دوخت اجرا نشده.

خرید دوره

جلسه نوزدهم: آموزش دوخت برگ سرخس

در این جلسه دوخت برگ با روش سرخس را یاد می گیرد که جزو دوخت های پایه و مقدماتی می باشد و حتی به تنهایی در طرح مورد استفاده قرار می گیرد ولی در این جلسه با کمی تغییر یک برگ با مدلی متفاوت را یاد می گیرید.

خرید دوره

جلسه بیستم: آموزش دوخت برگ دندان موشی

در این جلسه برگ با روش دوخت دندان موشی را یاد می گیرید که در جلسات قبلی دوخت گل به روش دندان موشی را آموزش دادیم و اگر به خوبی یاد گرفته باشید، می توانید دوخت برگ را به راحتی انجام دهید و در طرح هاتون از گل و برگ به روش دوخت دندان موشی استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه بیست و یکم: آموزش دوخت دندان موشی معکوس

در این جلسه آموزش برگ با روش دندان موشی معکوس را یاد می گیرید که در جلسات قبلی دوخت دندان موشی را یاد گرفتید و در این روش، روش دوخت عوض میشه و یک طرح جدید برای دوخت برگ خواهید داشت. شما می توانید با کشیدن دو طرح برگ کنار هم یک برگ را به روش دندان موشی و دیگری را به روش دندان موشی معکوس بدوزید و طرحتان را زیبا تر کنید.

خرید دوره

جلسه بیست و دوم: آموزش و نکات گلدوزی

به آخرین جلسه از آموزش گلدوزی با دست رسیدیم، در این جلسه تمام نکات و موارد مهم از قبیل چسباندن پاپیون و قاب کردن پارچه گلدوزی در داخل کارگاه صحبت می کنیم و حالا شما با دیدن خیلی از طرح ها می دانید از چه روشی دوخته شده و با چند رشته نخ می توانید هر طرحی را بدوزید. امیدوارم بعد از دیدن تمامی آموزش ها، گلدوزی های زیبایی برای خودتون و دیگران انجام دهید و از آن لذت ببرید.

خرید دوره