دوره آموزش گلدوزی با دست

سلام، به کلاس مجازی آموزش گل دوزی با دست از پایه تا پیشرفته خوش آمدید. آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید چگونه پارچه، لباس و وسایل خود را زیباتر کنید؟ شما می‌توانید با هنر گلدوزی با دست به آن‌ها ارزش و زیبایی ببخشید. پس وقت را از دست ندهید و همین امروز شروع به یادگیری گلدوزی از ابتدا در خانه کنید.

آموزش گام به گام گلدوزی با دست

یادگیری گلدوزی کار دشواری نیست و نیازی به صرف زمان و هزینه زیادی برای آن ندارید و آنقدر ساده است که می‌توانید این هنر پرطرفدار را با کمی تلاش و البته علاقه شخصی خود کامل از ابتدا یاد بگیرید.

دوره آموزش گلدوزی از ابتدا و سطح مقدماتی شروع می‌شود و فرقی نمی‌کند شما چه سطحی دارید. این دوره هیچگونه پیش نیازی ندارد و همه مطالب از صفر آموزش داده خواهد شد.

در ادامه به معرفی اجمالی سرفصل‌های دوره آموزش گل دوزی از مبتدی تا پیشرفته می‌پردازیم.

آموزش گل دوزی از مبتدی تا پیشرفته مناسب چه کسانی است؟

گلدوزی هنر فوق العاده‌ایست که اکثر خانم‌های جوان یا خانه‌دار تشویق به یادگیری آن می‌شوند. اما آیا با این هنر فقط می‌توان به عنوان یک سرگرمی نگاه کرد؟ قطعا خیر. شما می‌توانید با یادگیری گلدوزی با دست، کسب درآمد کنید و به‌عنوان شغل دوم یا حتی اصلی خود، روی آن حساب باز کنید. اگر لباس می‌دوزید یا تولید می‌کنید، گلدوزی می‌تواند به شما در ایجاد طرح‌ها و محصولات جدید و متمایز از بقیه کمک کند. گلدوزی یک حرفه مستقل است که فرصت‌های جدید زیادی را برای شما فراهم می‌کند.

حتی اگر هیچ کدام از این اهداف را دنبال نمی‌کنید، با شرکت در دوره آموزشی گل دوزی دستی می‌توانید لباس‌ها و اشیای مختلف خود مانند گردنبند را تزیین کرده و زیبایی آن‌ها را دوچندان کنید.

یادگیری گلدوزی با دست در ۲۲ جلسه

آموزش گام به گام گلدوزی با دست در ۲۲ جلسه به همراه یک جلسه رایگان تهیه شده که شما می‌توانید سرفصل‌های آن را در ادامه مشاهده کنید. در اینجا به صورت خلاصه این سرفصل‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • معرفی کامل ابزار و لوازم مورد نیاز (پارچه، نخ، سوزن، کارگاه و ...)
 • آموزش دوخت‌های پایه و خطی
 • آموزش انتقال طرح با استفاده از کاربن، پد انتقال طرح و خودکار حرارتی
 • آموزش دوخت‌های پیشرفته گل و برگ (رز عنکبوتی، گل دندان موشی، زنجیره تک قلاب، ساتن دوزی و ...)
 • نکات تکمیلی (قاب کردن پارچه گلدوزی، چسباندن پاپیون و ...)

محتوای جلسات آموزش گل دوزی

جلسه اول

در شروع دوره گلدوزی با دست با ابزار کار آشنا می شوید که مهم ترین بخش آموزش می باشد و شما یاد می گیرید چه نوع نخ و پارچه ای را برای این آموزش تهیه کنید و با کارگاه های مورد استفاده در این هنر آشنا می شوید. ابزارهای مورد استفاده در این هنر بسیار کم و راحت تهیه می شود و همین مورد باعث شده طرفداران بسیاری داشته باشد.

جلسه دوم

در ابتدای این جلسه، از گذاشتن پارچه داخل کارگاه شروع می کنیم و با نخ کردن سوزن آشنا می شوید و انواع دوخت های پایه و خطی را می شناسید که بعد از یادگیری این دوخت ها، انواع گلدوزی ساده و راحت را می توانید انجام دهید و به تنهایی بر روی پوشاک و ... از آن استفاده کنید. حتی در برخی از دوخت های پیشرفته از این نوع دوخت ها استفاده می شود تا طرح را کامل کرده یا پر کنیم.

جلسه سوم

در این جلسه انتقال طرح توسط کاربن بر روی پارچه گلدوزی را یاد می گیرید که به جز انتقال طرح با کاربن می توانید خودتان با خودکار حرارتی روی پارچه طرح بکشید و یا از پد انتقال طرح استفاده کنید. پس این جلسه آموزشی را با دقت ببینید تا دوره دوخت گل و برگ را به راحتی یاد بگیرید.

جلسه چهارم

در این جلسه دوخت رز عنکبوتی را یاد می گیرید که در عین سادگی بسیار کاربردی می باشد و جزو دوخت هایی است که در همه طرح ها می توان نمونه کوچک یا بزرگ آن را مشاهده کرد و برای تزیین انواع پوشاک و اکسسوری های منزل کاربرد دارد. و بعد از یادگیری هرگز نمی توانید آن را فراموش کنید.

جلسه پنجم

در این جلسه دوخت رز تار عنکبوتی را یاد می گیرید که در شروع طرح، مانند رز عنکبوتی طرح دایره را تقسیم بندی می کنیم، ولی در تعداد تقسیم بندی و نوع دوخت با آن متفاوت است . این دوخت نیز بسیار روش آسانی دارد و شما می توانید در طرح هایی که دارید در کنار گل های دیگه از آن استفاده کنید.

جلسه ششم

در این جلسه دوخت گل به روش زنجیره را یاد می گیرید که بسیار دوخت آسانی دارد و اگر شما دوخت های پایه و خطی را کامل یاد گرفته باشید و خوب تمرین کردید این مدل دوخت را راحت انجام می دهید و می توانید طرح هایی استفاده کنید که با این روش دوخت گل، آن را پر کنید.

جلسه هفتم

در این جلسه گل به روش دوخت دندان موشی را یاد می گیرید که بسیار روش آسانی دارد و با تکرار یک مدل دوخت می توانید یک طرح گل داشته باشید و در طرح هاتون از این مدل گل استفاده کنید و کارتان را زیباتر کنید.

جلسه هشتم

در این روش دوخت برای ایجاد یک گل زیبا شما فقط احتیاج به دو تا کوک ساده، گره و کمی دقت دارید تا بتوانید این مدل گل را بدوزید و از آن لذت ببرید. و حتی با تغییر رنگ نخ می توانید یک گل آفتابگردان زیبا داشته باشید و کلی از وسایلتونو با آن زیباتر کنید.

جلسه نهم

در این جلسه دوخت ساتن دوزی را یاد می گیرید که با یادگیری این مدل دوخت، می توان کلی از لباس ها و دکوری منزلتان را زیباتر کنید. دوخت ساتن دوزی را حتما در فیلم های مختلف گلدوزی یا طرح های ایرانی و خارجی دیدید که بر روی کیف یا کفش می دوزند و کلی جذابیت به آن می بخشند، پس این آموزش رو با دقت ببینید و وسایلتونو زیباتر کنید.

جلسه دهم

در این جلسه دوخت گل به روش ساقه دوزی را یاد می گیرید که جزو دوخت های پایه و خطی بود که به شما در جلسه دوم آموزش، یاد دادیم. حالا با دوخت ساقه دوزی می خواهیم یک مدل گل را به شما یاد بدهیم که بسیار راحت و زیباست.

جلسه یازدهم

در این جلسه دوخت غنچه برزیلی همراه با دوخت روکوکو رو یاد می گیرید که برای دوخت انواع دسته گل یا تزیین انواع اکسسوری ها می توانید از این مدل دوخت استفاده کنید. دوخت روکوکو بسیار کاربردی است و برای وسط گل ها هم می توانید از این مدل دوخت استفاده کنید.

جلسه دوازدهم

در این جلسه آموزش برگ با روش دوخت تیغ ماهی را یاد می گیرید که می توانید برای انواع دوخت برگ از این روش استفاده کنید و حتی دو برگ را کنار هم بکشید و یکی را با نخ رنگ روشن بدوزید و دیگری با یک رنگ دیگر تا طرح زیباتری داشته باشید.

جلسه سیزدهم

در جلسه قبلی ما آموزش یک مدل از دوخت تیغ ماهی بر روی برگ را به شما آموزش دادیم و در این جلسه یک مدل دیگه از این نوع دوخت را یاد می گیرید که می توانید از هر دو روش برای دوخت طرح هاتون استفاده کنید.

جلسه چهاردهم

در این جلسه دوخت برگ به روش تیغ ماهی دو رنگ را یاد می گیرید که با توجه به آموزش جلسات قبلی، این دوخت بسیار آسان است و برای ایجاد سایه روشن از دو رنگ نخ تیره و روشن استفاده می کنیم. که می توانید چند برگ کنار هم طراحی کنید و با رنگ نخ های متفاوت، چند برگ زیبا داشته باشید.

جلسه پانزدهم

در این جلسه آموزش دوخت برگ با روش زنجیره سطحی را یاد می گیرید که در دوخت های پایه و خطی به شما یاد دادیم که به چه روش زنجیره بدوزید و حالا در دوخت برگ از آن استفاده می کنیم. این دوخت به همان اندازه که ساده است ولی نکته های زیادی دارد، پس با دقت آموزش این جلسه را نگاه کنید تا بتوانید برگ های زیبایی را بدوزید.

جلسه شانزدهم

در این جلسه دوخت برگ با تلفیق دوخت مستقیم یا دوخت رومانی و دوخت سرخس را یاد می گیرید که روش دوخت آن بسیار آسان است و این دوخت ها جزو دوخت های پایه و خطی می باشد که در جلسه سوم آموزش و توضیح دادیم که دوخت سرخس را می توان به تنهایی یا در کنار دوخت های دیگر استفاده کرد.

جلسه هفدهم

در این جلسه از تلفیق دو دوخت زنجیره و گره فرانسوی، یک مدل دوخت برگ را یاد می گیرید که بسیار زیباست و می توانید حتی دوخت زنجیره را در این مدل به تنهایی برای برگ استفاده کنید. و اگر توجه کرده باشید از تلفیق دو دوخت خطی و پایه چه دوخت های زیبایی ایجاد می شود.

جلسه هجدهم

در جلسات قبل دوخت برگ به روش زنجیره سطحی و زنجیره و گره فرانسوی را یاد گرفتید و در این جلسه می خواهیم آموزش برگ به روش زنجیره تکی را یاد بدهیم که شباهت زیادی به روش دوخت زنجیره و گره فرانسوی دارد با این تفاوت که گره فرانسوی در این دوخت اجرا نشده.

جلسه نوزدهم

در این جلسه دوخت برگ با روش سرخس را یاد می گیرد که جزو دوخت های پایه و مقدماتی می باشد و حتی به تنهایی در طرح مورد استفاده قرار می گیرد ولی در این جلسه با کمی تغییر یک برگ با مدلی متفاوت را یاد می گیرید.

جلسه بیستم

در این جلسه برگ با روش دوخت دندان موشی را یاد می گیرید که در جلسات قبلی دوخت گل به روش دندان موشی را آموزش دادیم و اگر به خوبی یاد گرفته باشید، می توانید دوخت برگ را به راحتی انجام دهید و در طرح هاتون از گل و برگ به روش دوخت دندان موشی استفاده کنید.

جلسه بیست و یکم

در این جلسه آموزش برگ با روش دندان موشی معکوس را یاد می گیرید که در جلسات قبلی دوخت دندان موشی را یاد گرفتید و در این روش، روش دوخت عوض میشه و یک طرح جدید برای دوخت برگ خواهید داشت. شما می توانید با کشیدن دو طرح برگ کنار هم یک برگ را به روش دندان موشی و دیگری را به روش دندان موشی معکوس بدوزید و طرحتان را زیبا تر کنید.

جلسه بیست و دوم

به آخرین جلسه از آموزش گلدوزی با دست رسیدیم، در این جلسه تمام نکات و موارد مهم از قبیل چسباندن پاپیون و قاب کردن پارچه گلدوزی در داخل کارگاه صحبت می کنیم و حالا شما با دیدن خیلی از طرح ها می دانید از چه روشی دوخته شده و با چند رشته نخ می توانید هر طرحی را بدوزید. امیدوارم بعد از دیدن تمامی آموزش ها، گلدوزی های زیبایی برای خودتون و دیگران انجام دهید و از آن لذت ببرید.

در آموزش گلدوزی از ابتدا با چه ابزاری کار می‌کنیم؟

در ابتدای دوره آموزش گلدوزی با دست با ابزارهایی آشنا می‌شوید که بدنه اصلی کار شما را تشکیل می‌دهند. یاد می‌گیرید چه نخ‌ها و پارچه‌هایی را تهیه کنید و با کارگاه‌های مورد استفاده در این هنر آشنا می‌شوید. وسایلی که در این هنر استفاده می‌شود بسیار کم است و به‌راحتی هم تهیه می‌شوند و همین قضیه، باعث محبوبیت آن میان ایرانی‌ها شده است.

توجه داشته باشید که مدرس این دوره در ابتدای آموزش، شما را در آشنایی و تهیه این ابزارها راهنمایی می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از خرید وسایل گلدوزی، در کلاس شرکت کرده و جلسه مربوط به معرفی ابزار را کامل مشاهده کنید.

یادگیری انواع دوخت در دوره آموزش گل دوزی

یکی از مهم‌ترین مراحل اموزش گل دوزی، یادگیری انواع دوخت خطی و پایه، برگ و گل است که در این دوره سعی شده تمامی آن‌ها (پایه و پیشرفته) به صورت عملی و گام به گام آموزش داده شود.

آموزش دوخت‌های پایه و خطی گل دوزی با دست

در ابتدای این پکیج اموزشی، انواع دوخت پایه و خطی را به شما ارائه می‌کنیم. از این دوخت‌ها در گلدوزی ساده و حتی پیشرفته استفاده می‌شود. دوخت کوک، مارپیچ، بخیه، ساقه‌دوزی، زنجیره، رومانی، گره فرانسوی و ... از انواع دوخت‌های ساده خطی هستند است که در ادامه با هم آموزش می‌بینیم. (آموزش‌ها به‌صورت ویدیویی است.)

آموزش دوخت انواع گل

یکی از عناصری که به طرح گلدوزی زیبایی ویژه‌ای می‌بخشد، دوخت انواع گل‌هاست. در این دوره، دوخت حدود ۸ گل مختلف را با هم یاد می‌گیریم. غنچه برزیلی، دندان موشی، تک قلاب، رز عنکبوتی و ... از جمله دوخت‌هایی هستند که به صورت کامل اموزش خواهیم داد.

آموزش دوخت انواع برگ

عنصری که کار ما را کامل می‌کند، دوخت انواع برگ‌هاست. در این پکیج دوخت برگ با بیش از ۱۰ نوع دوخت جذاب را می‌آموزید. دوخت تیغ ماهی، سرخس، زنجیره سطحی و ... از نمونه این دوخت‌هاست.

چرا باید در کلاس گلدوزی با دست آکادمی هنری شرکت کنیم؟

ویژگی‌های انواع کلاس های هنری که در آکادمی ما برگزار می‌شود:

 • محتوای دوره‌‌های آکادمی هنری متنوع است. متن توضیحات، عکس‌های مرحله‌به‌مرحله و فیلم‌های ضبط شده با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 • دوره‌ها به صورت مجازی و از قبل ضبط و آماده شده است و شما می‌توانید با یک موبایل هوشمند ساده هم در آن‌ها شرکت کنید.
 • برای اینکه با سطح آموزش‌ها آشنا شوید، جلسه اول دوره‌ها به رایگان در دسترس شماست.
 • پشتیبانی آنلاین

نحوه شرکت در دوره آموزش گلدوزی با دست از پایه

برای شروع یادگیری گلدوزی با دست و شرکت در این دوره، کافیست ابتدا از بخش ورود/ثبت نام یک حساب کاربری برای خود بسازید. سپس با پرداخت هزینه کلاس به صورت آنلاین، جلسات دوره برای شما باز می‌شود. لازم به ذکر است جلسه اول تمامی دوره‌ها به صورت رایگان باز است و شما برای آشنایی بیشتر به محتوای آن‌ها دسترسی دارید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام در مورد کلاس آموزش گلدوزی، کافیست از طریق چت آنلاین سایت با پشتیبانی در ارتباط باشید.

سوالات متداول در آموزش گل دوزی

آیا اموزش گلدوزی با دست به زبان فارسی تدریس می‌شود؟

بله، تمامی محتوای دوره آموزش گلدوزی توسط استاد آکادمی هنری به زبان فارسی ارائه می‌شود.

چرا با وجود محتواهای رایگان زیادی که در اینترنت منتشر شده در این کلاس شرکت کنم؟

اغلب مطالبی که به رایگان منتشر می‌شوند، پراکنده و برخی اوقات ناقص هستند، اما ما در این آموزش به صورت ۰ تا ۱۰۰ همه مطالب را مرحله‌به‌مرحله آموزش می‌دهیم. علاوه بر این، شما با شرکت در این دوره می‌توانید از طریق پشتیبانی آنلاین، هرگونه سوال و اشکال خود را بپرسید.

در پایان دوره می‌توانید محصولات زیر را بسازید

ویژگی های این دوره

نوع دوره:
غیر حضوری( ویدیو)
پیش نیاز:
ندارد
مدت زمان:
6:55:58
تعداد ویدئو:
55 عدد

مباحث دوره ( 23 جلسه )

جلسه اول: معرفی ابزار و متریال گلدوزی با دست

جلسه دوم: آموزش انواع دوخت پایه و خطی

جلسه سوم: آموزش انتقال طرح

جلسه چهارم: آموزش دوخت رز عنکبوتی

جلسه پنجم: آموزش دوخت رز تار عنکبوتی

جلسه ششم: آموزش دوخت زنجیره تک قلاب

جلسه هفتم: آموزش دوخت گل دندان موشی

جلسه هشتم: آموزش دوخت کاست آن به روش ساده

جلسه نهم: آموزش دوخت ساتن دوزی

جلسه دهم: آموزش دوخت گل به روش ساقه دوزی

جلسه یازدهم: آموزش دوخت غنچه برزیلی

جلسه دوازدهم: آموزش دوخت تیغ ماهی

جلسه سیزدهم: آموزش دوخت تیغ ماهی ۲

جلسه چهاردهم: آموزش دوخت تیغ ماهی دو رنگ

جلسه پانزدهم: آموزش دوخت زنجیره سطحی

جلسه شانزدهم: آموزش دوخت مستقیم و سرخس

جلسه هفدهم: آموزش دوخت زنجیره و گره فرانسوی

جلسه هجدهم: آموزش دوخت زنجیره تکی

جلسه نوزدهم: آموزش دوخت برگ سرخس

جلسه بیستم: آموزش دوخت برگ دندان موشی

جلسه بیست و یکم: آموزش دوخت دندان موشی معکوس

جلسه بیست و دوم: آموزش و نکات گلدوزی

دوره به درد چه کسانی می‌خورد؟

دوره گلدوزی مناسب تمامی افرادی که علاقه دارند، پارچه های ساده لباس ها، کوسن، رومیزی یا شید آباژور را با دوخت های تزیینی زیبا تر کنند و به تولید محصولات زیبای خود بپردازند، مناسب می باشد.

آشنایی با مدرس دوره:

منیره تراب هستم، مدرس دوره آموزش گلدوزی با دست، فارغ التحصیل رشته طراحی لباس و پارچه از دانشکده فنی دخترانه شریعتی، رودوزی را با سوزندوزی بلوچ برای پایانامه شروع کردم و بعد از یادگیری انواع سوزندوزی به تدریس آن مشغول شدم و خوشحالم که می تونم این هنر زیبارو با شما به اشتراک بذارم.

سوالات متداول

نحوه برگذاری کلاس ها به چه صورته؟

کلاس های آموزشی به صورت مجازی و آفلاین هستند یعنی بعد از خرید دوره از طریق سایت ویدیوهای آموزشی کلاس مورد نظر داخل حساب کاربریتون ذخیره میشه و شما میتونید تا بی نهایت و هر ساعتی از شبانه روز به ویدیوها دسترسی داشته باشید هیچ محدودیت زمانی برای پرسش و پاسخ و رفع سوالات کلاس براتون وجود نداره و میتونید سوالات و نمونه کارهای خودتون رو از طریق چت سایت در قسمت کلاس ها مطرح کرده و رفع اشکال کنید

کلاس ها پشتیبانی هم دارند؟

پشتیبانی و دسترسی به کلاس ها بدون هیچ محدودیت زمانی میباشد و شما حتی یک سال دیگه هم میتونید دیدن آموزش و رفع اشکال را شروع کنید

کلاس ها در چه پلتفورمی تشکیل میشود؟

کلاس ها داخل سایتمون هستند و شما بدون نیاز به فیلترشکن و با ترافیک نیم بها میتونید آنها رو مشاهده کنید

چطوری باید در کلاس مورد نظرم ثبت نام کنم؟

ثبت نام در کلاس ها فقط از طریق سایت امکان پذیر است بعد از انتخاب کلاس مورد نظر میتوانید جلسه اول آن را به صورت رایگان مشاهده کنید و بعد از اطمینان از انتخاب روی گزینه ی ثبت نام در کلاس کلیک کرده و به درگاه بانک منتقل میشوید. بعد از پرداخت تمام جلسات کلاس برای شما فعال خواهد شد و بدون محدودیت زمانی میتونید آنها را مشاهده کنید

فیلم برداری کلاس ها به چه شکلی هست؟

آموزش ها توسط بهترین تجهیزات و ۳ دوربین حرفه ای ضبط شده اند تا بتوانید بهترین کیفیت آموزش را تجربه نمایید

آیا میشه جلسات هرکلاس رو جداگونه و به صورت انتخابی خرید؟

تمام جلسات با هم هستن و امکان گذروندن یک جلسه از کلاس نیست

کلاس هایی که ثبت نام کردم رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

وارد حساب کاربریتون بشید، صفحه ی اصلی سایت سمت چپ بالا روی آموزش ها کلیک کنید صفحه ی هنری آکادمی برای شما باز میشه حالا با کلیک روی آدمک و انتخاب گزینه دوره های خریداری شده میتونید دوره های آموزشی که ثبت نام کردید رو مشاهده کنید

لوازم و ابزار کلاس ها رو چطوری میتونم تهیه کنم؟

مواد اولیه و ابزار مورد نیاز اکثر کلاس های آموزشی هنری آکادمی در سایتمون موجود هست و میتونید به راحتی سفارش بدید

چطوری باید از استاد کلاس رفع اشکال کنم؟

شما از طریق چت داخل سایت در قسمت کلاس ها ( آیکون پایین سمت راست) میتونید سوالات خوددتون رو بپرسید و نمونه کارهاتون رو جهت رفع اشکال ارسال کنید.

کلاس حضوری هم دارید؟

خیر، تمام کلاس های ما مجازی هستند و شما از هرکجای دنیا میتونید از این آموزش ها استفاده کنید

 • آموزش کامل و قدم به قدم
 • پشتیبانی و رفع اشکال نامحدود
 • مشاهده ی آموزش بدون محدودیت زمان و مکان
 • آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 550,000 تومان 
هزینه دوره :  550,000 تومان