جلسه اول: آشنایی با وسایل گلدوزی و پیاده کردن الگو روی پارچه


دوستان عزیزم سلام!! به اولین جلسه از کلاس آموزش گلدوزی تابلوی اسب تک شاخ خوش آمدید!!!smileyheart

در این کلاس ما قصد داریم روش گلدوزی یک تابلو با طرح حلقه گل و اسب تک شاخ را داریم. از این حلقه به عنوان هدیه و حتی برای تزئین دیوار خانه و اتاق کودک می توان استفاده کرد.

 

 

در این کلاس گلدوزی روی پارچه  ، شما با روش های مختلف پیاده سازی الگو، روش دوخت انواع گل و برگ و ساقه و روش دوخت چندین نوع بخیه آشنا خواهید شد. پس کلاس پرباری در انتظار ما خواهد بود.

هر هنری ملزوماتی دارد و آشنایی با این ملزومات اولین قدم برای آشنایی با آن هنر است. در این جلسه ما ابتدا با ابزار و مواد لازم برای گلدوزی این الگو و کاربردهای آن ها آشنا خواهیم شد. سپس با ابزار لازم برای پیاده سازی الگو روی پارچه آشنا خواهید شد.

پس برویم به سراغ مواد اولیه:

 

کارگاه گلدوزی 16 تا 18 سانتیمتری

نخ دمسه کدهای 4215 ، 3078 ، 340 ، 554 ، 645 ، 3609 ، 826 ، 3755 ، 368

سوزن بزرگ و کوچک

پارچه کتان سفید سایز ورق A3

الگو

 

 

کارگاه گلدوزی: از کارگاه برای ثابت و صاف نگاه داشتن پارچه در حین دوخت استفاده می شود.

سوزن: از سوزن بزرگ حین استفاده از نخ های کلفت تر و از سوزن نازک برای نخ های باریک تر استفاده می شود.

 

 

 

 

منتقل کردن طرح: برای پیاده سازی الگو روی پارچه روش های متعددی وجود دارد که بعداً به آموزش آن ها  خواهیم پرداخت. پس ابتدا لازم است با وسایل مورد نیاز برای این روش ها خواهیم پرداخت.

 

 

روش اول:

کاغذ کاربن خیاطی

مداد

 

روش دوم:

مداد الگوی خیاطی

 

روش سوم:

ماژیک الگو

 

 

خب عزیزان تا اینجای کار با مواد و ابزار مورد نیاز برای گلدوزی کاربرد برخی از آن ها آشنا شدیم. همجنین ابزار مورد نیاز برای هر یک از روش های پیاده سازی الگو روی پارچه را شناختیم. حالا وسایل خود را آماده کنید تا در جلسه بعد با  روش های پیاده سازی الگو و روش کار با نخ را آشنا شویم.  پس با ما همراه باشید.smileyheart

 

پرسش و پاسخ
0 پرسش