آموزش گلدوزی اسب تک شاخ

6 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 4 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  25,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام به همه دوستان عزیز. من فاطمه مهدی زاده هستم و در مقطع کارشناسی مهندسی معماری در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی مشغول به تحصیل هستم. از کودکی زندگی من با هنر آمیخته بود و همچنان هم در زندگی شخصی و کاری من، هنر نقش مهمی ایفا می کند.

paperتوضیحات دوره

تذکر : محتوای این دوره شامل توضیحات کتبی و ویدیوی آموزشی ( بدون صدای استاد) میباشد.

دوستان و هنرمندان عزیزم سلام!!

به کلاس آموزش گلدوزی اسب تک شاخ خوش آمدید!!heart 

همان طور که می دانید گلدوزی یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین هنرها در طول تاریخ بوده و شما آن را به صورت های گوناگون همواره در اطراف و حتی روی لباس های خود دیده اید. گلدوزی به لباس ها، پرده ها، کوسن ها و ... در اطراف شما رنگ و زیبایی می بخشد. حال چیزی که باعث می شود این هنر ارزش بیشتری پیدا کند انجام آن با دست است. البته امروزه برای گلدوزی از ماشین ها و چرخ های اتوماتیک هم استفاده می شود ولی کمتر کسی وجود دارد که منکر ارزش کار دست حتی در این دوره شود.

این هنر کمی شبیه شماره دوزی است با این تفاوت که در گلدوزی شما از آزادی عمل بیشتری در دوختن طرح های گوناگون دارید و این یکی از مزایای بزرگ این هنر نسبت به هنرهای مشابه آن است. همچنین شما می توانید روی جنس های گوناگون پارچه گلدوزی کنید که یکی دیگر از مزایای گلدوزی با دست است.

یکی از کاربردهای پرطرفدار گلدوزی امروزه استفاده از آن در دوختن تابلوهای جذاب است. به همین خاطر ما برای شما آموزش گلدوزی یک تابلوی زیبا با دست را آماده کرده ایم. الگویی که ما برای این کلاس در نظر گرفته ایم یک اسب تک شاخ زیبا با کلی گل های متفاوت و قشنگ در اطراف آن هست.

در این آموزش شما با مقدمات گلدوزی با دست و همچنین انواع بخیه و روش دوخت انواع گل آشنا خواهید شد که در آینده و گلدوزی های دیگر بسیار مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت. همچنین شما می توانید با دوختن این تابلو برای خود یا عزیزانتان، زیبایی اطراف خود و آن ها را دوچندان کنید.

در ضمن برای آسودگی بیشتر شما در این آموزش الگو و وسایل مورد نیاز برای دوخت این تابلو برای شما فراهم شده است، به این امید که از انجام آن لذت بیشتری ببرید. پس با ما همراه باشید برای شروع آموزش گلدوزی تابلو تک شاخ!!!smiley

laptopدرس ها

جلسه اول: آشنایی با وسایل گلدوزی و پیاده کردن الگو روی پارچه

در این جلسه از آموزش گلدوزی، ابتدا با مواد و ابزار مورد نیاز آشنا میشید. همچنین در این جلسه با ابزار مورد نیاز برای پیاده کردن الگو روی پارچه و روش های اون آشنا میشد. انتقال الگو روی پارچه یکی از مهمترین نکات هست که باید در گلدوزی بلد باشید، پس با ما همراه بشید و تا پایان جلسات ما رو همراهی کنید.

جلسه دوم: آشنایی با روش های پیاده سازی الگو روی پارچه و کار با نخ

همونطور که در جلسه قبل گفتیم ، انتقال الگو روی پارچه یکی از مهمترین نکات در گلدوزی هست؛ به همین دلیل در این جلسه قصد داریم شما رو با سه روش مختلف پیاده سازی الگو و کاربرد هر کدوم از اونها آشنا کنیم. همچنین بهتون یاد میدیم از یک رشته نخ به چه روش هایی استفاده میشه. موارد آموزشی در این جلسه اصول پایه در تمام گلدوزی ها هست پس دقت کنید تا تمامی نکات رو یاد بگیرید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش بخیه دو بخشی یا شکاف و دوخت ساتن

در این جلسه میخوایم بهتون روش بخیه دو بخشی یا شکاف رو آموزش بدیم. همچنین شما رو با یکی از پرکاربردترین دوخت ها یعنی دوخت ساتن آشنا میکنیم که با استفاده از اون گلبرگ های یک گل رو میتونیم بدوزیم. پس با ما همراه باشید تا گام به گام و دقیق آموزش رو یاد بگیرید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش گره فرانسوی و یک گل دیگر با دوخت ساتن

در این جلسه قصد داریم به شما عزیزان نحوه گره فرانسوی و ایجاد گلهای ظریف و زیبا با استفاده از گره فرانسوی رو آموزش بدیم. این دوخت یکی از پرکاربردترین دوختها در گلدوزی هست. در این جلسه میخواهیم یک مدل دیگر از گلها رو با کمک دوخت ساتن که در جلسه قبل بهتون یاد دادیم درست کنیم.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش دوخت رز عنکبوتی و دوخت تیغ ماهی

در این جلسه از آموزش قصد داریم نحوه دوخت گل رز در گلدوزی رو به شما عزیزان یاد بدیم. این دوخت به نام رز عنکبوتی مشهور هست و یکی دیگر از تکنیک های پرکاربرد در گلدوزی هست. همچنین در این جلسه یک نوع برگ رو هم برای تزئین کار به شما آموزش میدیم. روشی که در این جلسه برای دوخت برگ استفاده میکنیم به دوخت تیغ ماهی هم معروف هست.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش ساقه دوزی و نحوه گلدوزی یک نوع برگ با دوخت ساتن

در این جلسه از آموزش قصد داریم به شما ساقه دوزی و دوخت یک مدل دیگر از برگها( با استفاده از روش دوخت ساتن) رو آموزش بدیم. ساقه دوزی و دوخت برگ دو تکنیک پرکاربرد هستند، پس با ما باشید تا تمامی نکات رو به خوبی یاد بگیرید و در گلدوزی حرفه ای بشید.

خرید دوره