آموزش هنر جواهر دوزی

13 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  500,000 تومان  300,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

زهرا صادقی هستم، مدرس هنر جواهر دوزی. من این هنر را از ده سال پیش شروع کردم و در ابتدا به صورت مبتدی بر روی لباس هایی که داشتم این هنر را انجام می دادم و کم کم با دیدن ویدئو های آموزشی، سطح کاریم را بالا بردم و به طور کامل به این هنر زیبا مسلط شدم و شروع به انجام کار های حرفه ای کردم، مانند لباس عروس، لباس مجلسی، سفارشات مزونی و ... . امیدوارم در این دوره همراه من باشید و از این هنر زیبا لذت ببرید.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره جواهر دوزی خوش آمدید.

 با آموزش جواهر دوزی از پایه تا پیشرفته به صورت حرفه ای در خدمت شما هنرمندان هستیم .  در آموزش‌های قبلی با گلدوزی، منجوق بافی و زیورآلات دست‌ساز در خدمت شما بودیم، جالب است بدانید که هنر جواهر دوزی به گونه‌ای ترکیبی از این چند هنر به شمار می آید، چرا که در آن از منجوق، سنگ، مروارید و ... استفاده می‌شود و هر کدوم از این اجزا با استفاده از نخ و سوزن روی یک سطح نمدی یا چرمی دوخته می‌شوند و بعد از آن با نصب سوزن پیکسل یا گیره به عنوان اشیا تزئینی و یا سنجاق سینه روی لباس یا کیف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هنز جواهر دوزی جزو هنرهای دستی و باستانی می باشد که قدمتی 8000 ساله دارد، که بیانگر ریشه و اصالت آن در فرهنگ مردم سرزمین‌مان است. هنر جواهر دوزی از سال های بسیار دور در ایران رواج داشته و از گذشته لباس پادشاهان را با سنگ های قیمتی تزئین می کردند. و همچنین افراد عادی نسبت به جایگاه و ثروتی که داشتند لباس هایشان را با سنگ یا فلزات زینت می دادند.

امروزه نیز از این هنر بسیار استفاده می شود و هنرمندان با ترکیب دوخت سنگ، سرمه و حتی گلدوزی به لباس ها جلوه زیبایی می بخشند.

در این کلاس شما با ابزار و متریال مورد استفاده در این هنر آشنا می‌ شوید، روش‌های مختلف دوخت منجوق، ملیله، ملیله شکسته، پولک، نگین‌های کریستالی، سنگ و مروارید را به صورت تکی و در ترکیب با هم به شما آموزش می‌دهیم، در نهایت دوخت یک طرح کامل را از ابتدا تا انتها با فیلم آموزشی پیش می‌بریم و نحوه برش و دوردوزی و آماده‌سازی نهایی یک پیکسل زیبا و یا سنجاق سينه جواهر دوزی را به شما عزیزان نشان می‌دهیم.

امیدوارم از این دوره لذت ببرید.

laptopدرس ها

معرفی دوره جواهر دوزی

سلام به دوره آموزش هنر جواهر دوزی خوش آمدید. جواهر دوزی جزو هنر های دستی است که شما با یادگیری این هنر می توانید بر روی لباس، شال و ... تزئینات زیبایی را اجرا کنید و بدون نیاز به یک سطح جدا مستقیما آن را روی پارچه لباس پیاده کنید. و یا اینکه به صورت پیکسل و گیره سر به صورت جدا بر روی چرم و فوم اجرا و استفاده کنید. جالب است بدانید که هنر جواهر دوزی از ترکیب چند هنر اجرا می شود، پس با من همراه باشید که از مقدماتی تا پیشرفته این هنر را یاد بگیرید.

جلسه اول: معرفی ابزار و متریال جواهر دوزی

به اولین جلسه از آموزش هنر جواهر دوزی خوش آمدید، در این جلسه با ابزار و متریال این هنر که شامل انواع منجوق، پولک، ملیله و مروارید و ... آشنا می شوید و من به شما یاد می دهم که روی چه نوع پارچه ای می توانید کار جواهر دوزی را انجام دهید. و با چیدمان رنگ ها در کنار هم برای ساخت یک پیکسل زیبا آشنا می شوید.

خرید دوره

جلسه دوم: آموزش دوخت منجوق در جواهر دوزی

در این جلسه دوخت منجوق را به شما آموزش می دهم. و شما در این جلسه یاد می گیرید به دو روش منجوق های خود را بر روی پارچه بدوزید. فقط توجه داشته باشید در بازار منجوق های متفاوتی موجود است که شما باید در انتخاب آن دقت کنید، توجه داشته باشید که منجوق شما برای دوخت باید یک اندازه باشد تا در هنگام دوخت دچار مشکل نشوید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش دوخت ملیله در جواهر دوزی

در این جلسه دوخت ملیله را به شما آموزش می دهم. بعد از دیدن این آموزش، شما می توانید دوخت ملیله را به صورت تکی یا پیوسته بر روی پارچه انجام دهید. و یکی دیگر از دوخت هایی که در این جلسه یاد می گیرید، دوخت پنجه ای می باشد که شما برای طرح گیاه یا جانوران می توانید از آن استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش دوخت پولک در ملیله دوزی

در این جلسه دوخت پولک را به شما آموزش می دهم،که یکی از مهم ترین دوخت ها می باشد و شما از این مدل دوخت برای طرح جانوران بیشترین استفاده را می کنید. در این جلسه میخواهیم انواع روش هایی که برای دوخت پولک استفاده میشود و نکاتی که برای این دوخت نیاز دارید را به شما آموزش می دهم.

خرید دوره

جلسه پنجم: آموزش دوخت پیچ در جواهر دوزی

در این جلسه سه مدل دوخت پیچ با ملیله، منجوق و ملیله شکسته را به شما آموزش می دهم. که شما با یادگیری این آموزش می توانید از هر کدام متناسب با طرحتان استفاده کنید. به طور مثال دوخت پیچ با ملیله برای بال پرنده استفاده می شود و باید گفت دوخت پیچ با منجوق یکی از زیباترین دوخت ها می باشد. پس در این جلسه همراه من باشید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش دوخت سنگ در جواهر دوزی

در این جلسه دوخت انواع سنگ ها را آموزش می دهم. سنگ ها را می توانید در بازار با تنوع های زیادی پیدا کنید، و همچنین سنگ ها در دو مدل بدون پایه یا با پایه موجود است. اصولا دوخت سنگ ها را به عنوان بدن حیوان یا بال پرنده و موارد دیگر استفاده می کنیم و شما با یادگیری این روش دوختی می توانید خیلی از طرح ها را اجرا کنید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش دوخت مروارید در جواهر دوزی

در این جلسه دوخت مروارید را آموزش می دهم. دوخت مروارید جزو دوخت های پر کاربرد می باشد که به جز جواهر دوزی در هنر های دیگر هم می توانید، استفاده کنید. مروارید در سایز های متفاوتی در بازار موجود است. و به دلیل اینکه گرده و حفره های درشتی دارد، در هنگام دوخت باعث می شود نخ شما دیده شود و من در این جلسه به شما آموزش می دهم که چگونه دوخت مروارید را انجام دهید، به صورتی که نخ شما دید نداشته باشد.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش دوخت کریستال در جواهر دوزی

در این جلسه دوخت کریستال را به شما آموزش می دهم. دوخت کریستال شبیه به دوخت مروارید می باشد و شما می توانید دوخت کریستال را به صورت تکی یا ردیفی بدوزید و من در این جلسه تمام مواردی که برای دوخت نیاز دارید را توضیح می دهم، و هر کدام از این تکنیک ها بستگی به طرح شما دارد. پس با من همراه باشید.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش دوخت سرمه در جواهر دوزی

در این جلسه دوخت سرمه را به شما آموزش می دهم. سرمه به خاطر نوع جنسی که دارد، باید به روشی دوخته شود، تا سرمه شما پاره یا خراب نشود و تمامی این موارد به ظرافتی که در کار انجام می دهید، بستگی دارد. دوخت سرمه را می توانید برای پر کردن گلبرگ ها و دوخت مو در طرح فرشته استفاده کنید. که من این روش دوختی را در این جلسه به شما آموزش می دهم.

خرید دوره

جلسه دهم: آموزش دوخت شرابه یا آویز در جواهر دوزی

در این جلسه دوخت شرابه یا جواهر دوزی را آموزش می دهم. در این دوخت از ملیله و منجوق استفاده می کنیم، و می توان برای تزیین صندل ها و سر دوشی روی مانتو مجلسی از این روش دوختی استفاده کرد. و شما با انتخاب منجوق و ملیله رنگی می توانید به صندل هاتون یک تم تابستانه بدهید. پس در این جلسه همراه من باشید تا با این دوخت زیبا بیشتر آشنا شوید.

خرید دوره

جلسه یازدهم: آموزش دوخت سه مدل حاشیه در جواهر دوزی

در این جلسه دوخت سه مدل حاشیه را آموزش می دهم. در این روش دوختی شما از سنگ متری، ملیله، پولک و ... استفاده می کنید. این مدل دوختی برای سر آستین و لبه شال یا یقه مناسب می باشد. توجه داشته باشید در این روش دوختی شما باید منجوق، ملیله یا سنگتان را بر اساس چیدمان رنگ و طرحتان انتخاب کنید تا یک خروجی زیبا داشته باشید.

خرید دوره

جلسه دوازدهم: آموزش دوخت برگ جواهر دوزی

به آخرین جلسه از کلاس جواهر دوزی رسیدیم. در این جلسه براساس آموزش های قبلی یک طرح را انتخاب می کنم و تمام موارد آموزشی قبلی را بر روی این برگ اجرا می کنم. سعی کردم طرحی را انتخاب کنم که بتوانید تمامی نکات را با جزییات ببینید و اجرا کنید. بعد از این دوره شما می توانید انواع طرح ها را به صورت پیکسل یا گلسر و حتی به صورت مستقیم بر روی لباس اجرا کنید. امیدوارم که از این دوره لذت برده باشید.

خرید دوره