آموزش نقاشی روی چرم

3 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 4 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  50,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

مهسا یعقوبی هستم، فارغ التحصیل رشته ی مهندسی بهداشت حرفه ای از دانشگاه شهید بهشتی. دارای مدرک طراحی‌ لباس از سازمان فنی حرفه ای هستم، و بین تکنیک های طراحی‌ پارچه، نقاشی روی‌ پارچه را در کنار طراحی لباس دنبال کرده ام.

paperتوضیحات دوره

تذکر: در این دوره مباحث ابتدایی این هنر آموزش داده میشود و همچنین ویدیوهای آموزشی دارای صدای استاد نمیباشد.

با سلام خدمت تمام هنردوستان گرامی wink

با کلاس آموزش نقاشی روی چرم با شما عزیزان همراه هستیم، و میخواهیم شما رو با تکنیک های نقاشی روی چرم آشنا کنیم. همون طور که میدونید استفاده از چرم در مصارف مختلف قدمت بسیار طولانی دارد و چرمدوزی از جمله اولین هنرهایی بوده که انسان ها به واسطه شکار حیوانات با آن آشنا شده اند، علاوه بر آن در زمان های گذشته برای نقاشی و یا حتی ثبت اتفاقات تاریخی از چرم استفاده میشده که همین موضوع سبب شده تا نقاشی روی چرم هم از جمله اولین هنرهایی باشد که انسان ها از ابتدای تاریخ به کار گرفته اند. با توجه به این که ایران یکی از قدیمی ترین تمدن های تشکیل شده به حساب میاید، پس بدیهی است که آثار چرمی نقاشی شده بسیاری از گذشته به یادگار مونده باشد و پیشینیان ما نیز از این هنر بی بهره نبوده باشند.

جدا از بحث قدمت این هنر، نقاشی روی چرم کار بسیار پرکاربرد و فرح بخشی محسوب میشه که با وجود گذشت سالیان دراز از زمان پیدایشش همچنان هم بسیار محبوب است. از جلا دادن به محصولات چرمی کهنه گرفته تا ایجاد نقش و نگارهای دیدنی و ساخت تابلوهای چرمی، میتوان این هنر رو در موقعیت های مختلفی به کار گرفت.

ما در این کلاس میخواهیم شما رو با تکنیک های اولیه نقاشی روی چرم آشنا کنیم و به شما نشان دهیم چطور میتونید طرح دلخواه خودتون رو بر روی کیف، لباس و یا هر محصول چرمی دیگه ای پیاده کنید. برای اینکار ما یک طرح رو انتخاب کرده ایم و آموزش نقاشی روی چرم رو از مرحله اول پیاده سازی طرح روی چرم تا رنگ آمیزی و تثبیت رنگ بر روی سطح در قالب چند جلسه برای شما آماده کرده ایم.

پس در این کلاس آموزشی نیز ما رو همراهی کنیدheart

laptopدرس ها

جلسه اول آموزش نقاشی روی چرم : پیاده سازی طرح بر روی چرم

در جلسه اول کلاس شما رو با مواد و ابزار نقاشی روی چرم آشنا خواهیم کرد و نحوه پیاده سازی طرح بر روی چرم رو به شما آموزش خواهیم داد. بعد از یادگیری این تکنیک ها شما با کمی تمرین میتوانید هر طرح دلخواهی رو روی چرم پیاده کنید. برای شروع کار به جای نقاشی بر روی چرم های طبیعی، چرم مصنوعی رو انتخاب کنید، که به مراتب از نظر قیمت به صرفه تر خواهد بود.

جلسه دوم : زیرسازی و رنگ آمیزی چرم

در این جلسه آموزش مرحله اصلی که همون زیرسازی و رنگ آمیزی طرح هست رو به صورت فیلم آموزشی برای شما آماده کرده ایم.البته قبل از استفاده از رنگ برای اینکه رنگ ها بهتر بر روی چرم بشیند و نتیجه کار یکدست و ماندگار شود، باید با استفاده از چسب مانند روشی که در این جلسه به شما آموزش میدهیم عمل کنید.

خرید دوره

جلسه سوم : اتمام کار رنگ آمیزی و تثبیت رنگ روی چرم

در جلسه آخر کلاس، کار رنگ آمیزی چرم رو به پایان میرسونیم، و چرم نقاشی شده مان رو آماده استفاده میکنیم.بعد از اینکه رنگ ها کاملا خشک شدند، برای ثبت نهایی و براق شدن کار حتما از روش توضیح داده در آموزش پیروی کنید.

خرید دوره