آموزش درباری دوزی

7 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  150,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

پرستو خدمتی هستم؛ مدرس دوره آموزش درباری دوزی، دانش آموخته رشته معماری داخلی در مقطع لیسانس و طراح گرافیک. در تمام مقاطع زندگی همواره آماده امتحان ایده های نو بوده ام. دوست دارم در این کلاس نیز آموخته های خودم رو با دیگران به اشتراک بذارم، امیدوارم شما هم من رو در این راه همراهی کنید.

paperتوضیحات دوره

با سلام خدمت شما عزیزان هنر دوستwink

درباری دوزی از جمله هنرهای پر قدمت سرزمین ماست. در گذشته برای ساخت زیورآلات زیبا و تزئین لباس ها و کیف های فاخر از این هنر استفاده میشده است.

این روز ها بیشتر از اینکه نمونه هایی از استفاده از این هنر زیبا رو بین آثار هموطنان خودمان مشاهده کنیم شاهد گسترش روز افزون این هنر و مشابه آن در جوامع دیگر هستیم. از این رو ما هم بر این شدیم که برای یادآوری این هنر و آموخته های قدیمی به همه عزیزانی که علاقمند به ساخت کارهای دستی هستند، کلاس آموزش درباری دوزی را تولید کنیم.

در این کلاس تمام مراحل ساخت یک قطعه درباری دوزی شده را با فیلم های آموزشی از پایه تا پیشرفته به صورت حرفه ای به شما نشان میدهیم و نکاتی که برای ساخت طرح های متنوع به کار شما میاید رو ذکر میکنیم. پس از این دوره شما قادر خواهید بود که با کمی خلاقیت انواع طرح های دلخواه خودتان رو به راحتی بدوزید و به عنوان یک اثر دست ساز از آن استفاده کنید.

شما می توانید تمامی ابزار و وسایل مورد نیاز برای درباری دوزی، مثل منجوق، نگین و کارگاه گلدوزی رو با مناسب ترین قیمت از وبسایت هنری تهیه کنید.

laptopدرس ها

جلسه اول : معرفی مواد و ابزار و نگاهی به سرفصل های کلاس

در این جلسه مواد و ابزار هنر درباری دوزی رو بهتون معرفی میکنیم و نگاهی هم اجمالی به سرفصل ها و بخش های از آموزش های کل کلاس خواهیم انداخت، در این کلاس دو روش دوخت در درباری دوزی یکی با استفاده از سطح پارچه ای یا تور قاب گرفته شده در کارگاه و دیگری مستقل از سطح پارچه ای رو با استفاده از فیلم های آموزشی به شما آموزش خواهیم داد که در این جلسه بخش هایی از اون رو مشاهده خواهید کرد.

جلسه دوم : نصب نگین کریستالی و دوخت ردیف اول نخ قیطان

در جلسه اول با مواد و ابزاری که تا انتهای کلاس به کار گرفته میشوند آشنا شدید، در این جلسه به سراغ دو مورد از این مواد خواهیم رفت و نحوه نصب نگین کریستالی روی تور یا نمد که یکی از اصلی ترین جواهرات به کار گرفته شده در درباری دوزی به حساب می آید و دور اول دوخت نخ قیطان دور نگین رو با فیلم های آموزشی به شما نمایش خواهیم داد.

خرید دوره

جلسه سوم : دوخت مروارید و نخ قیطان

در ادامه کار جلسه قبل به دوخت طرح ادامه میدهیم، بعد از نصب نگین کریستالی و دوخت یک دور قیطان روی تور حالا نوبت به این رسیده که چند مروارید به کار اضافه کنیم. در جلسه اول با روش دوخت با استفاده از سطح پارچه ای آشنا شدید، در این جلسه میخواهیم نحوه جدا کردن طرح از تور یا نمد و ادامه کار بدون نیاز به پارچه رو به شما نشان دهیم.

خرید دوره

جلسه چهارم : دوخت ردیفی منجوق و مروارید

در این جلسه میخواهیم روش دوخت ردیفی برای مروارید های ریز و منجوق رو بهتون آموزش بدیم، در این جلسه نیز در ادامه کار جلسه قبل نحوه دوخت جواهرات به قیطان ها رو خواهیم داشت و نحوه ثابت کردن قیطان ها در پشت کار به وسیله کوک های ریزی که به سطح زیرین زده میشوند.

خرید دوره

جلسه پنجم : آموزش روش دوختِ مستقل از تور و کارگاه

در درباری دوزی اینکه بخواهید از ابتدای کار دوخت یک طرح رو بدون استفاده از از کارگاه، تور یا نمد آغاز کنید هم امکان پذیر است و تنها کافیست حین دوخت دقت بیشتری به خرج دهید ، در این جلسه نحوه انجام اینکار رو با استفاده از یک مروارید و چند ردیف قیطان به شما نشان میدهیم و بعد هم نحوه اتصال دو قطعه جدا از هم رو در فیلم ها مشاهده خواهید کرد.

خرید دوره

جلسه ششم : اتمام کار با چسباندن چرم به پشت قطعه درباری دوزی شده

از جلسه دوم تا به این جا دوخت یک طرح رو به طور کامل با نمایش تمام مراحل کار پیش بردیم و در این جلسه میخواهیم کار آماده سازی این قطعه رو به پایان ببریم. در اینجا ما از یک از قطعه چرم برای پوشاندن قشمت پشت کار، دوخت ها و انتهای نخ های قیطان استفاده کردیم اما شما میتوانید این کار رو با نمد هم انجام دهید.

خرید دوره

جلسه هفتم : نحوه دوخت نگین متری و دوخت مروارید و منجوق به صورت آویز

یکی دیگر از مواد یا جواهراتی که در هنر درباری دوزی به کار گرفته میشوند، نگین های متری هستند. دوخت این نوع از مواد کمی با آموزش های جلسات قبل متفاوت است و در این جلسه قصد داریم دوخت نگین متری رو هم به عنوان یکی از آموزش های این کلاس به شما نشان دهیم. علاوه بر اون دوخت مروارید و منجوق و سنگ های زینتی رو به عنوان آویز در قسمتی از قطعه درباری دوزی شده به شما آموزش خواهیم داد.

خرید دوره