آموزش جواهر دوزی

7 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  180,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

پرستو خدمتی هستم. دانش آموخته رشته معماری داخلی در مقطع لیسانس و طراح گرافیک. در تمام مقاطع زندگی همواره آماده امتحان ایده های نو بوده ام. دوست دارم در این کلاس نیز آموخته های خودم رو با دیگران به اشتراک بذارم، امیدوارم شما هم من رو در این راه همراهی کنید.

paperتوضیحات دوره

سلام خدمت شما همراهان عزیز و همیشگی هنریheart

امروز با کلاس آموزش جواهر دوزی در خدمتتون هستیم .  پیش تر آموزش هایی در زمینه گلدوزی، منجوق بافی و زیورآلات دست ساز در اختیار شما گذاشته ایم، جالب است بدانید که هنر جواهر دوزی به گونه ای ترکیبی از این چند هنر به شمار میاید، چرا که در آن از منجوق، سنگ، مروارید و ... استفاده میشود و هر کدوم از این اجزا با استفاده از نخ و سوزن روی یک سطح نمدی یا چرمی دوخته میشوند و بعد عموما با نصب سوزن پیکسل به عنوان اشیا تزئینی و یا سنجاق سينه جواهر دوزی روی لباس یا کیف مورد استفاده قرار میگرند.

البته هنر جواهر دوزی روی لباس در تزئین لباس، شال و مانتو هم به کار گرفته میشود و میتوان بدون نیاز به یک سطح جدا مستقیما آن را روی پارچه لباس پیاده کرد.  این هنر از دسته هنرهای دستی اصیل و باستانی است که قدمتی 8000 ساله دارد دارند که بیانگر ریشه و اصالت آن در فرهنگ مردم سرزمین مان می باشد. جواهر دوزی روی لباس نوعی تزیین برای انواع لباس و پارچه است که بخش مهمی از ساختار پارچه را تشکیل می دهد و می تواند بعدا به یک پارچه ی تکمیل شده یا محصول آماده اضافه شود و این وجه تفاوتش با دیگر هنر های بافندگی و قلاب دوزی در پارچه است که در حین تولید پارچه به آن اضافه می شوند.

در این کلاس ما شما را با ابزار و موادی که استفاده از آنها در این هنر مرسوم است آشنا میکنیم، روش های مختلف دوخت منجوق، ملیله، ملیله شکسته، پولک، نگین های کریستالی، سنگ و مروارید را به صورت تکی و در ترکیب با هم به شما آموزش میدهیم، در نهایت دوخت یک طرح کامل را از ابتدا تا انتها با فیلم آموزشی پیش میبریم و نحوه برش و دوردوزی و آماده سازی نهایی یک پیکسل زیبا  و یا سنجاق سينه جواهر دوزی را به شما عزیزان نشان میدهیم.

ما را در این آموزش همراهی کنید.

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با لوازم جواهر دوزی

در این جلسه شما را با ابزار و موادی که در هنر جواهر دوزی مورد استفاده قرار میگیرند آشنا میکنیم، و سرفصل ها و مطالبی که تا پایان جلسات این کلاس توضیح داده خواهد شد برای شما شرح میدهیم.

جلسه دوم : آموزش دوخت منجوق و ملیله در جواهر دوزی

برای دوخت منجوق روی پایه کار چندین و چند روش مختلف وجود داره که با ترکیب این روش ها و دیگر دوختهایی که در جلسات آینده به شما آموزش خواهیم داد بی نهایت طرح متنوع و جذاب میتوانید خلق کنید. در این جلسه ما به آموزش انواع دوخت های تکی، چندتایی، ایستاده، برجسته، توپر دوزی با دوخت پیکوت و ... منجوق خواهیم پرداخت.

خرید دوره

جلسه سوم : آموزش پولک دوزی و دوخت ترکیبی پولک و منجوق

در جلسه قبل شما را با دو نوع از موادی که در جواهر دوزی استفاده میشود آشنا کردیم، در این جلسه میخواهیم انواع روش هایی که برای دوخت پولک استفاده میشوند را به شما نشان دهیم و نکاتی که برای اینکار لازم دارید را همراه فیلم های آموزشی شرح دهیم.

خرید دوره

جلسه چهارم : آموزش مروارید دوزی، سنگ دوزی و دوخت نگین کریستالی

روش دوختی که برای مروارید ها و سنگ ها استفاده میشود عموما به یک صورت است، در این میان انواع نگین های کریستالی هم موجود اند که از جمله پرکاربرد ترین موادی که در جواهر دوزی مورد استفاده قرار میگیرند به شمار می آیند، این جلسه رو به معرفی بیشتر این مواد و روش های دوخت آنها خواهیم پرداخت.

خرید دوره

جلسه پنجم : منجوق دوزی دور نگین و سنگ

همونطور که در جلسه قبل گفتیم در دوخت میتونید از منجوق هم در کنار سنگ نگین و حتی مروارید استفاده کنید و این کاملا بسته به خلاقیت شماست، اما یکی از روش هایی که برای دوخت ترکیبی این مواد میتونید به کار بگیرید، دور دوزی سنگ با منجوق است.

خرید دوره

جلسه ششم : آموزش جواهر دوزی یک طرح شبدر

بعد از اینکه تمام دوخت های پایه هنر جواهر دوزی را در پنج جلسه گذشته به شما آموزش دادیم، حالا نوبت به این رسیده که یک طرح رو انتخاب کنیم و آموخته هامون رو به کار بگیریم و اون را روی نمد با جواهراتمون بدوزیم.

خرید دوره

جلسه هفتم : دوخت چرم پشت قطعه ، دور دوزی و آموزش سرمه دوزی

در این جلسه آخرین مراحل آماده سازی قطعه جواهر دوزی شده این کلاس رو به شما نشان میدهیم، از دور دوزی بخش های مختلف روی طرح، و بریدن طرح و چسباندن یک قطعه چرم تا دوز دوزی نهایی کار با منجوق و آموزش سرمه دوزی برای حاشیه کارها از جمله مراحلی هستند که در این جلسه به اونها خواهیم پرداخت. در آخر چند نمونه از همین جواهردوزی ها رو در قالب طرح های خلاقانه ارائه می دهیم.

خرید دوره