آموزش گلدوزی با دست از سطح پایه تا پیشرفته

گلدوزی با دست روی کیف دستی در ده قدم ساده و هیجان انگیز

همه ی ما به وسایلی نیاز داریم که وقتی در مسیر یک سفر(به خصوص وقتی که در فرودگاه گیر کردیم!) یا وقتی منتظر رسیدن یک دوست هستیم بهمون انرژی و حس خوبی بده و کاربردی باشه. این گلدوزی با دست روی کیف، یکی از راه های مورد علاقه ی من برای اینه که زمان از دست رفته رو تبدیل به زمان شادی و لذت کنم. شما می تونید این آموزش گلدوزی با دست روی کیف رو در هرجا که بخواید اجرا کنید. البته شما می تونید آموزش های دیگه ای رو در رابطه با گلدوزی با کاموا و گلدوزی روی لباس در بخش مربوطش در وبلاگ بخونید.

من می خوام به شما روشی برای تزیین کیف پول پارچه یی تون، با تکنیک گلدوزی یاد بدم. با من همراه باشید.

موارد مورد نیاز برای گلدوزی با دست کیف:

 

گلدوزی با دست روی کیف دستی پارچه ای

 گلدوزی با دست پترن مثلث

این پترن هندسی کمی شلوغه ولی مطمین باشید با خیلی از استایلت هاتون هماهنگ خواهد بود. به سادگی می تونید در زمان های خالیتون این گلدوزی با دست رو انجام بدید . لذت ببرید.

 

گلدوزی با دست

قدم اول:

نخ مخصوص گلدوزی رو به اندازه 22.86 سانتی متر وارد سوزن مخصوص گلدوزی کنید و انتهایی به اندازه ی 7.62 سانتی متر قرار بدید براش و با گره از باقی نخ جدا کنید.

قدم دوم:

روی پارچه ی تمرینیتون، گلدوزی کردن و دوختن رو تمرین کنید. حلقه ی داخلی کارگاه گلدوزی رو زیر پارچه قرار بدید بعد پارچه ی تمرینی روبین دو حلقه ی داخلی و بیرونی کارگاه گلدوزی قرار بدید و پیچ رو سفت کنید تا پارچه در کارگاه محکم شه.

گلدوزی با دست

قدم سوم:

سوزنتون رو از پشت پارچه به سمت بالا و بیرون بیارید و اولین دوختتون رو با اندازه ی 1.27 سانتی متر درست کنید. سوزنتون رو دوباره از داخل پارچه و در نزدیکی اولین دوختتون فرو کنید و بیرون بکشید(مثل شکل).

گلدوزی با دست

این حرکت رو تکرار کنید و دوخت های پی در پی بزنید و هربار این دوخت ها رو کوتاه تر از دوخت قبلی کنید. هدف از کوتاه کردن دوخت ها اینه که در نهایت شکل هندسی مثلث رو ایجاد کنیم. شما باید در 7 تا 8 بار دوخت، شکل مثلث رو درست کرده باشید.

گلدوزی با دست

قدم چهارم:

گوشه های مثلث رو تنظیم کنید. برای این کار باید یک دوخت نهایی از گوشه ای از مثلثبه گوشه ی دیگه ی اون بزنید.

گلدوزی با دست

قدم پنجم:

نخ های باقی مونده رو به اندازه ی 1.27 سانتی متر پایین بکشید. نخ رو ببرید و دوبار گره بزنید تا تموم شه.

گلدوزی با دست

قدم ششم:

وقتی به اندازه ی کافی احساس کردید که اعتماد به نفس اجرا کردن گلدوزی با دست روی کیف پولتون رو دارید، خیلی نرم با مداد روی کیف پولتون خط های راهنما بکشید تا اجرای گلدوزی روی کیف منظم و تمیز باشه.

گلدوزی با دست

قدم هفتم:

کیف پارچه ای تون رو در کارگاه گلدوزی قرار بدید و روش مکان های اتفاقی انتخاب کنید و مثلث ها تون رو بدوزید.

 

گلدوزی با دست

قدم هشتم:

وقتی یک بخشی رو از مثلث ها پر کردید کارگاه گلدوزی رو باز کنید و در جای دیگه ای ببندید و بخش تازه رو با گلدوزی کردن مثلث پر کنید.

گلدوزی با دست

قدم نهم:

برای کیفتون منگوله درست کنید تا کیف دستیتون کامل و بی نظیر شه. مقدار دلخواهی نخ ببرید ( حدودا 12.7 سانتی متر) و بذاریدش کنار. دور سه انگشتتون، 20 دور نخ دیگه ای رو بپیچید و ببرید و اون 12.7 سانتی متر نخ رو زیرش قرار بدید و دوبار گره بزنید.  با استفاده از مقداری نخ دیگه، دور حلقه ای که درست کردید رو با پیچیدن نخ در قسمت بالاترش، ببندید و با گره زدن محکمش کنید. مثل عکس رشته نخ های طرف بزرگتر حلقه رو ببرید تا منگوله تون درست شه.

گلدوزی با دست

 

گلدوزی با دست

قدم دهم:

منگوله ها رو به زیپ کیفتون اضافه کنید.

اگر به هنر گلدوزی علاقه مند هستین و به دنبال آموزش های بیشتری هستید به صفحه ی آموزش گلدوزیمراجعه کنید . و یا می تونید به صفحه ی گلدوزی در بخش وبلاگمون مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا