آموزش های مناسبتی (هفت سین ،شب یلدا ،کادو تولد و .. )آموزش های هفت سین ، تزئین تنگ ماهی ،تخم مرغ عید

آموزش عروسک خوک نمدی برای نوروز

دوستان و همراهان عزیز هنری سلامwink

امیدوارم که حالتون خوب خوب باشه و چرخ ایام به کامتون.امروز هم با یک آموزش جذاب دیگه در خدمتتون هستیم و امیدوارم از این آموزش لذت ببرید. پس با من همراه باشید.

دوستان عزیزم همانطور که می دانید سال 98، طبق طالع بینی چینی، سال خوک است. این سبب می شود که خیلی از مردم بخواهند برای خوش یمنی، مجسمه ای از خوک را بر سر سفره ی هفت سینشان داشته باشند.laughing

دوست دارید امسال یک سفره هفت سین متفاوت با هر سالی رو تجربه کنید؟ خب اصلا نگران نباشید ما با کلی آموزش و ایده ی هفت سین امسال در خدمتتون هستیم. شما میتونید با مراجعه به صفحه ی هفت سین هنری هم از آموزش های جذاب و متنوع استفاده کنید و کلی ایده ی متنوع بگیرید و هم همه ی ابزار و لوازمی که برای ساخت سفره هفت سین جذاب تون نیاز دارید رو ببینید وتهیه کنید…cool

اگر به دوخت عروسک روسی هم علاقه دارید یه سری به سایت ما بزنید.

آموزش امروز مون آموزش ساخت عروسک خوک نمدی هست که میتونید بسازینش و امسال در سفره ی هفت سین تون استفاده ش کنید و سفره ی هفت سین خاصی رو داشته باشید. این آموزش بسیار ساده س و فقط کمی حوصله و دقت نیاز داره پس بریم باهم شروع ش کنیم. من در این آموزش 2 نمونه از این عروسک های  خوک نمدی رو بهتون آموزش میدم و بعد براتون چند نمونه الگو آماده کردم که بتونید خیلی راحت الگوی مورد علاقه تون رو انتخاب کنید و بسازینش.

بریم برای شروع این آموزش و قبل از هر چیزی باید بریم سراغ وسایل و ابزاری که برای این آموزش بهشون نیاز داریم.smile

ابزار و لوازم مورد نیاز برای ساخت عروسک خوک نمدی:

پارچه نمدی

نخ

سوزن

چسب

قیچی

الیاف 

.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

    

.

خب حالا میتونیم ساختن عروسک خوک نمدی مون رو شروع کنیم. اول از همه میخوایم ساخت 2 بعدی این عروسک ها رو یاد بگیریم پس آموزش مون رو با ساخت این خانواده ی خوک نمدی با مزه شروع میکنیم. اول از همه باید الگو تون رو آماده کنید. حالا اینکه میخواین الگو تون آماده باشه و پرینتش بگیرین یا خودتون دستی بکشینش انتخاب شماست.

.

.

خب ما در اینجا الگوی این 4 تا خوک نمدی بامزه رو پرینت گرفتم و وسایل و نمد هایی رو که لازم داشتم رو آماده کردم و حالا میخوایم کار رو شروع کنیم.

  

.

برای شروع کارتون باید الگوی هر قسمت رو با قیچی جدا کنید و اون تیکه رو روی نمد با رنگی که قبلا مشحص کردید بگذارید و دور ش رو با قیچی برش بدید اول باید کلیات طرح تون مثل بدن و سر خوک تون رو ببرید و کم کم بهش جزئیات اضافه کنید.

   

.

به همین ترتیب همه ی قطعات رو طبق الگو برش میدیم بهتره قطعات رو کنار هم قرار بدید تا بدونید کدوم قسمت ها مونده که باید در بیارین و اشتباه نکنید. خب توی تصویر زیر میبینید که من تمام قطعات خوک نمدی م رو در آوردم و کنار هم گذاشتم و حالا خوک نمدی من برای اتصال قطعاتش به هم دیگه حاضره.

   

.

طبق تصاویر زیر قطعات خوک نمدی رو به وسیله ی چسب و با حوصله و دقت بهم میچسبونیم تا کلیت کار ما حاضر بشه.

    

.

حالا نوبت میرسه به ریزه کاریای کار. با یک تیکه نخ قرمز و با استفاده از سوزن شروع کنید به دوختن دهان برای خوک نمدی تونو در آخر با یک کوک ریز نخ رو پشت کار سفت کنید و اضافه شو ببرید.

    

.

حالا نخ مشکی بردارید و به سوراخ دماغ های خوک نمدی تون رو بدوزید و بعد یه دونه منجوق وچولو از نخ تون رد کنید و جای چشم عروسک خوک نمدی تون استفاده کنید و این مرحله هم مثل مرحله ی قبل بعد از اینکه چشم عروسک تون سر جاش محکم شد با یک کوک کوچک پشت کار نخ تون رو گره بزنید و ثابت کنید و بعد اضافه ی نخ تون رو ببرید.

  

.

حالا طبق الگو تون بقیه ی خوک های نمدی تون رو هم با همین مراحل بسازید. تا خانواده ی عروسک خوک نمدی تون تکمیل بشن. اینم از عروسک های خوشگل نمدی مون!cool

.

دیدید اصلا سخت نبود؟؟ برای کار 3 بعدی هم اصلا نگران نباشید چون همینقدر ساده س. بریم که شروع ش کنیم.wink

آموزش ساخت عروسک خوک نمدی 3 بعدی:

مثل خوک نمدی 2 بعدی ای که ساختیم اینبار هم الگو تون رو یا پرینت بگیرین یا خودتون بکشید و آماده ش کنید. در اینجا من خودم الگو مو کشیدم و برای همین موقع برش الگو از وسط تاش میکنم و بعد میبرمش تا کارم کاملا قرینه و تمیز در بیاد.

.

.

و بعد از اصلاح الگو م بعد از برشش حالا گوش الگو مو میبرم و کنار میگذارم و دور صورت خوک نمدی مو با مداد روی نمد میکشم .

.

حالا پارچه ی نمدی تون رو دولا کنید و بعد جاهایی رو که با مداد مشخص کردید رو با قیچی برش بزنید.چون کار ما اینبار 3 بعدی هست و یکی از این قسمت ها صورت عروسک خوک نمدی مون رو میسازه و اون یکی قسمت پشت سر خوک نمدی مون رو.

.

حالا از روی الگو برای گوش های خوک نمدی مون از نمد برش میزنیم و بعد قسمت داخلی گوش خوک نمدی مون رو با استفاده از نخ و سوزن و یا چسب به قسمت خارجی گوش خوک نمدی مون اتصال میدیم.اینکار رو برای هر د گوش تکرار کنید.

.

حالا از روی الگوی صورت خوک نمدی مون اعضای صورت شو جدا میکنیم و بعد از پارچه ی نمدی طبق همون الگو ها برش میدیم .

.

حالا اعضای صورت خوک نمدی مون رو سر جاشون قرار میدیم و بعد با مداد سوراخ بینی و دهان خوک مون رو هم مشخص میکنیم.

.

بعد از اینکه اعضای صورت عروسک خوک نمدی تون رو سرجاشون با چسب فیکس کردید حالا با استفاده از نخ و سوزن مثل مراحل قبل سوراخ دماغ,دهان و مژه های خوک نمدی تون رو بدوزید. و بعد میرسیم به قسمت پشتی کار و حجم دادن به کار. قسمت دومی که از الگوی صورت تون بریده بودید و کنار گذاشته بودید رو بردارید و پشت قسمت صورت قرار بدید.

  

  

.

حالا گوش های عروسک خوک نمدی مون رو که قبلا حاضر کرده بودیم رو بردارید و قسمت پایین گوش رو بین 2 قسمت صورت  خوک قرار بدید و بعد از اینکه با استفاده از نخ سفید مردمک چشم خوک تون رو دوختید و پشت کارتون سفت کردید و کوک زدید حالا کارتون آماده س برای اینکه بهم متصل بشه.

  

.

  حالا شروع کنید به دوختن این 2 تیکه بهم(گوش ها رو هم بین این 2 قسمت قرار بدید و بدوزید) قسمت پایینی کار تون رو ندوزید و حالا توی عروسک خوک نمدی تون رو با الیاف پر کنید و بعد اون قسمت رو هم بدوزید

  

.

میتونید یک تکه روبان هم مثل گوش های خوک نمدی تون به قسمت بالای سر خوک تون اضافه کنید تا بتونید از اون قسمت خوک تون رو آویزان کنید.

خب اینم از نتیجه ی نهایی کار ! دیدید اصلا سخت نبود؟ با همین تکنیک و روش میتونید بقیه ی الگو ها و مدل ها رو هم خودتون بسازید و لذت ببرید.

.

خب حالا بریم سراغ الگو و طرح هایی که قول شو داده بودم. الگو های عروسک خوک نمدی در مدل های مختلف رو براتون آماده کردم تا بتونید با توجه به سلیقه ی خودتون انتخاب کنید و بسازینشون.

الگوی عروسک خوک نمدی:

و اینم یک سری عروسک خوک نمدی آماده که براتون گذاشتم تا نمونه های بیشتری ببینید و ازشون ایده بگیرید.

  

  

  

.

خب دوستان عزیز و هنرمندم به پایان این آموزش مون رسیدیم. امیدوارم که حسابی از این آموزش لذت برده باشید و بتونید عروسک خوک نمدی خودتون رو بسازید. پیشاپیش براتون آرزوی سال خوبی رو دارم و امیدوارم که همیشه شاد و سلامت باشید.smilelaughing

یادتون نره به صفحه به هفت سین هنری سر بزنید و از آموزش های جذاب برای ساخت سفره هفت سین های خوشگلتون استفاده کنید.

اگر دنبال ایده های دیگری برای عروسک نمدی هستید به بخش نمد دوزی در وبلاگمون سر بزنید.cool

فراموش نکنید همیشه می تونید برای دیدن آموزش های متنوع عروسک نمدی به صفحه ی نمد دوزی مراجعه کنید. اگر به هنر نمد دوزی علاقه مند شدید میتونید برای دیدن آموزش های پایه به صفحه ی آموزش نمد دوزیمراجعه کنید .innocent

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا